A második félidő hozta a PVSK sikerét!

Az első negyedben nagyon elaludt a PVSK, azonban Csirke Ferenc felrázta fiait és a második játékrészben egyenlítési közelségbe kerültek, majd a harmadik tíz percben remek védőmunkával megalapozták későbbi sikerüket. Dukics a negyedik negyed elején villámgyorsan kipontozódott, mellyel nehéz helyzetbe hozta csapatát, lehet ezen múlott a szegediek sikere!?

Férfi NB I A-csoport, 11. forduló

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Naturtex-SZTE-Szedeák 85-78 (23-32, 28-21, 19-10, 15-15)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok  1000 néző     Vezette: Papp P., Farkas G., Söjtöry T., (Gencsev dr.)

PVSK: Horváth B. 0 , Loesing 20/9 , Kovács P. 14/6 , Tóth N. 10 , Hendley 11 Csere: Legion 22/9 , Csabay 2 , Bödör 2 , Nagy K. 2 , Halász 2

Vezetőedző: Csirke Ferenc

Szedeák: Fekete 8/3, Gurley 20/9, Jones 10/6, Dukic 15/6, Csorvási M. 18  Csere: Vida 2, Tanács 3/3, Kiss Zs. 2., Varga D. 0

Vezetőedző: Molnár József

Kipontozódott: Dukics a 31. percben.

A hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést a találkozó nyitó perceiben. Sokat nem kellett várni arra, hogy a szegediek új szerzeménye, a tavalyi szlovák pontkirály Jones beköszönjön, mivel rögtön első mezőnykísérletét értékesítette. Azonban a második perc végén triplaparádéba kezdtek a vendégek, Fekete, Jones és Dukics találataival öt ponttal lógott meg a Szeged a 3. perc végére. (6-11) A folytatásban a két hátvéd, Kovács, és Loesing kosaraival tartotta magát a vendéglátó gárda, mivel Csorvásiék alig akartak dobást hibázni. Nagyszerűen dobtak távolról a vendégek, azonban meglépni nem tudtak, sőt a nagyszerű dobóformát mutató Loesing egyre csak zárkóztatta a PVSK-t a negyed végéhez közeledve. Gurley azonban úgy gondolta, hogy tesz egy újabb csavart az első negyedbe, két akciót is pontszerzéssel fejezett be, öt pontot írt együttesének a táblára és máris 11 ponttal vezetett a Szeged! (19-30)

Molnár mester nem tűnt elégedettnek a második játékrész elején, s annak ellenére nagyon hamar időkéréshez folyamodott, hogy mindössze két pontot tudott faragni hátrányából a hazai csapat. (29-36) A rövid szünet után úgy tűnt, hogy Gurley duplája megnyugtatja együttesét, azonban Loesing triplája, s Hendley büntetői villámgyorsan 4 pontra hozták fel a hazaiakat. (34-38) A negyed hajrájában mindkét oldalon a légiósok gyártották a pontokat, a hazaiak számára jó hírként hatott, hogy Legion is belekezdett a pontgyártásba, de Dukics sikeres 2+1-es játékával ismét a vendégeknél volt a „momentum”. (41-47) A hangulat azonban hamar felforrósodott a Lauber Dezső Sportcsarnokban, ugyanis Loesing a félpályán túlról dobott kosarat az utolsó másodpercben. Így hiba játszott ponterősen Gurley és Dukics, két pontra zárkózott fel, visszajött a meccsbe a Pécs. (51-53)

A hazaiak egyenlítő kosarát megelőzően Csorvási Milán egy támadófalt után már 3 személyivel állt, sőt rögtön ezt követően Dukics faltolta ziccer közben Tóth Norbertet, neki is a 3. faltot írták be. Tóth sikeres egypontosa után pedig már vezetett a Pécs. (56-55) Loesing húzta a vendéglátókat, kiharcolta Csorvási 4. személyijét, két pontos előnyhöz juttatta együttesét, Jones azonban egalizált, s az imént említett hazai légiós megkapta 3. faltját. (57-57) Kisvártatva Dukics blokkolta Hendley dobását, azonban a játékvezetők faltnak ítélték, így a légiósnak is a 4. személyijét jegyezték be. Molnár József időt kért, de a játékvezetőknél nem hagyta szó nélkül az esetet. A vendégek hibáiból építkezhetett a PVSK, s két Legion duplával már négy egységgel „léptek” el a hazaiak. (64-60) Jones triplája érintési közelségbe hozta a szegedieket, viszont jött két sikeres Halász és egy Loesing büntető, mellyel ismét visszaállt a négy pontos hazai vezetés. (67-63) A utolsó perchez közeledve Kovács triplájával az addigi legnagyobb hazai fórt mutatta az eredményjelző, mely maradt is egészen a negyed végéig. (70-63)

A záró etap kezdetén Kovács harcolt ki faltot Dukiccsal szemben, akinek szabálytalan zárás miatt fújták be az 5. faltját, kipontozódott, így rendkívül nehéz helyzetbe hozta csapatát, rögtön a negyed nyitányán. Csorvási egy rendkívül melós, több támadólepattanót tartogató akció végén jegyezte a negyed első kosarát, de a visszatámadásból Tóth rögtön válaszolt. Nagy és Loesing is beszedte 4. személyijét, mindez azonban nem tántorította meg a hazaiakat, Hendley és Legion is hozta az elvárható pontokat, Csorvási Milán pedig amit bírt megtett a palánkok alatt. (76-69) Kovács triplája azt jelentett, hogy tízet számolhatott a hazai közönség a vendégekre. (79-69) Csorvási duplája és Gurley hárompontosa azonban nagyon hamar megfelezte a hátrányt, időt is kért Csirke Ferenc. (79-74) Pár perccel ezt követően kérhette is a következő egy perces szünetet, mivel Csorvási berámolt egy középtávoli duplát és egy ziccert, minimálisra csökkentve a szegedi hátrányt. (79-78) Innen azonban már nem volt feljebb a vendégeknek, pontot sem szereztek az utolsó percben, pedig több lehetőségük is adódott. A Loesing - Legion duó pedig bebiztosította a PVSK sikerét. (85-78)