A második félidőben döntött az ASE

Jól kezdte a meccset a Szeged, amely az első félidőben folyamatosan növelte előnyét. A második félidő azonban a vendégeké volt, akik végül be is húzták a több technikaival fűszerezett végjátékot hozó találkozót.

Magyar férfi bajnokság, NB I, A-csoport, alapszakasz, 9. forduló

Naturtex-SZTE Szedeák - Atomerőmű SE 74-86 (19-12, 23-26, 13-26, 19-24 )

Szeged, Városi sportcsarnok
V.: Pálla Z., Szabó G., Vida B. (Bodrogváry)

Szeged: Jereminov 17/9, Wirth 4, Levy 12,  J. Williams 16/3, Csorvási M. 8.
Csere: Vida 2, Kiss Zs. 11/9, Csorvási L. 4, Varga Z. -, Varga D. -. Vezetőedző: Bonifert Domonkos

ASE: Vaughn 16, Medve 3/3, Körtélyesi 10, Szabó 5, Tóth 5.
Csere: Eilingsfeld 11/3, Jones 12, Kovács 7/3, McGruder 14, Baki 3/3. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Kipotozódott: Williams (40.) ill. Tóth (31.)

Kedden Jászberényben tudott nyerni a Szeged, ami igen nagy fegyverténynek számít, így várható volt, hogy egy feltüzelt lelkiállapotban lévő hazai csapat várja a kedden ugyancsak pályára lépő, az orosz ellenfelétől csúnya pofont kapó paksi csapatot. Felváltva estek a kosarak az első percekben, majd Medve, Szabó és Körtélyesi találataival meg tudott lépni a vendég csapat. Ekkor indult be az utóbbi hetekben káprázatos formában kosarazó Williams, vezérletével előbb utolérték, majd el is léptek ellenfelüktől a Szegediek. Nem sültek a paksi dobások, a túloldalon pedig Wirth és Levy is beszállt a pontgyártásba, így az első negyed végére héttel a hazaiak vezettek. 19-12

A második negyedben továbbra is a Szeged dominált, folyamatosan növelték előnyüket, többek között Kiss Zsolt és Jeremirov is beemelt egy-egy hármast. A 17. percben Csorvási Milán szórt egy duplát, amellyel a meccs során először tíz pont felett  vezetett a hazai együttes.  Jones szintén betalált a palánk alól, ám jött Jeremirov, és második hármasával 12 pontosra hizlalta a hazai előnyt. Ez felébresztett a vendégeket, akik az utolsó két percben repesztettek egy 10-2-es sorozatot, amivel négy pontra feljöttek a nagyszünetre. 42-38

A második félidőben ott folytatta az Atom, ahol abbahagyta az elsőben: folyamatosan közeledtek ellenfelükhöz. Hiába dobott Levy egy szép duplát, Kovács öt ponttal válaszolt rá két támadáson belül. A 25. percben aztán McGruder kettesével vissza is vették a vezetést a piros-kékek. Mintha összezavarodtak volna a hazaiak, több labdát is eladtak, a Paks pedig könyörtelenül kihasználta a hibákat, így mikor a 28. percben időt kértek a hazai, három ponttal már a vendégek vezettek. A pauza után Kiss Zsolt büntet egy újabb triplával, ám a negyed vége így is az atomosoké: Vaugh, Eulingsfeld és Baki pontjaival héttel léptek meg a dudaszóig. 55-62

Tóth kapott technikait egy fault utáni reklamálásért, Kiss Zsolt pedig bedobta mindkettőt, és mivel a labda továbbra is a Szegedé, újra ők támadnak, Kiss pedig ezúttal a vonalon túlról talált be, és máris csak kettő volt közte! Egészen Eilingsfeld következő támadásban dobott hármasáig. Ettől a találattól ismét erőre kapott az ASE, a jól játszó légióstrió mindegyik tagja dobott gyorsan egy-egy kosarat, és máris két számjegyű volt a vendégelőny. A végjáték elég feszültre sikeredett, három technikait is kapott a nagyot küzdő hazai csapat, amely hiába tettek meg mindent a győzelemért, az végül nem jött össze. Ennek ellenére megérdemelték a tapsot a kilátogató szurkolóiktól. Az ASE pedig megerősítette vezető helyét a tabellán. 74-86

Fotók: Fekete Zsuzsanna