A második félidőben hengerelt az Alba a Pécs ellen

Az első 20 percben szenvedő címvédő összesen 58 pontot dobott a harmadik és a negyedik negyedben, és végül sima, 21 pontos győzelmet aratott.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 18. forduló
Alba Fehérvár (14-6) - Pécsi VSK-VEOLIA (9-11) 92-71 (20-20, 14-19, 32-15, 26-17)

Alba: Hill 9, Mohammed 1, Simpson 3/3, Lóránt 21/6, Keller Á. 10.
Csere: Pointer 14/3, Horton 19, Kovács 8, Filipovity 7/3.

Pécs: Durham 16/9, Brooks 10/6, Bíró 2, Antóni 20/12, Sarlija 13.
Csere: Simon 4/3, Demeter -, Harazin 6.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

A hazaiaktól Harris hiányzott, a vendégektől pedig Supola mellett Budimir sem tudott pályára lépni ezen a találkozón, a Dukics helyett hozott Brooks viszont bemutatkozhatott Csirke Ferenc csapatánál.

Jobban kezdtek a vendégek - az egy dolog, hogy 9 pontot szereztek három és fél perc alatt, de nagyon fegyelmezetten védekeztek, a székesfehérváriak pedig nem tudtak mit kezdeni ezzel (3-9). Hill egymaga szórt két támadásból öt pontot, a harmadikban gólpasszt adott a triplát szóró Simpsonnak, így a vendégek időt kértek a felvonás felénél (13-11). Sikerült rendeznie a sorokat hátul a Pécsnek, így kiegyenlített játék folyt a pályán, egál volt az első 10 perc (20-20). A második szakasz elején lelépte ellenfelét az ekkor a perimétersorára építő vendég alakulat, amely 13 pontot szórt kevesebb mint három perc alatt, és 11 pontos fórra tett szert, Dzunics Braniszlav időkérése nem is maradt el (22-33). Teljesen megálltak a vendégek ezt követően, a címvédő pedig előbb Lóránt, majd Horton pontjaival folyamatosan közelítette ellenfelét, a 18. perc végén már csak három ponttal volt lemaradva Fehérvár (32-35) - a félidő végén 5 pont volt a differencia Durhamék javára (34-39).

A fordulás után volt esélye a Pécsnek, hogy jobban is ellépjen, de ez nem sikerült, a palánk alatt pedig rendre jól játszotta meg az Alba a magasembereit, a 23. percben Csirke Ferenc kért megint időt (42-44). Antóni hármasára Hill és Pointer válaszoltak, egállal mentek neki a csapatok a felvonás második felének (47-47). Horton két duplája után megint megszakította a játékot a vendégek trénere a 27. perc elején, de a székesfehérváriak azt csinálhatták ebben a szakaszban, amit nagyon tudnak: rohanhattak, és pillanatok alatt meg is léptek a Pécstől, 12 ponttal vezettek a záró 10 perc előtt (66-54). A negyedik negyed elején a mezőny legjobbja, Horton mellett Filipovity termelte a pontokat a vendéglátó részéről, de a PVSK 18-ról 11-re vissza tudott jönni a 34. perc végére, így Dzunics magához rendelte övéit (74-63). Rendezte a sorokat a hazai csapat, és a végére még a különbséget is tudta növelni amellett, hogy a látványra is odafigyelt leginkább Pointer révén - finoman szólva is küzdelmes első félidő után 92-71-re győzött a Székesfehérvár.