A második félidőben hengerelt az ASE

Gyenge kezdés és kilenc pontos félidei hátrány után a második játékrészben átrobogott az Atomerőmű SE a Szegeden.

Atomerőmű SE - Naturex-SZTE-Szedeák 94-78 (17-20, 20-26, 26-13, 31-19)

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok, 800 néző

Vezette: Kapitány, Török, Benedek

ASE: Williams 19/3, Levy 18, Vojvoda 20/9, Kámán 7/3, Tóth 7. Csere: Kovács 9/3, Idlet 12, Körtélyesi 2, Eilingsfeld -, Kerpel-Fronius -.

Szeged: Fekete 8, Jones 18/6, Gurley 6/6, Dukic 16/6, Csorvási M. 23. Csere: Tanács 3/3, Kiss 4/3, Vida -.

Kipontozódott: Idlet

Hosszú idő után minden mezőnyjátékos bevetésre készen várta a mérkőzést paksi oldalon, és a szegedieknél sem volt komoly hiányzó. A találkozó mindkét csapat számára komoly téttel bírt, hiszen míg a hazaiak az alapszakasz elsőségért küzdöttek, a vendégeknél a felsőházba kerülés volt a cél. Igaz, erre már csak matematikai esélyük volt, de a Szeged nem az a csapat, amely könnyen feladná a céljait. A meccset a hazaiak kezdték jobban, Vojvoda, Tóth és Levy is betalált, védőoldalon pedig remekül zárt a paksi fal. A szegedi gólcsendet Anthony Jones törte meg három perc elteltével, mégpedig egy szépen kivitelezett középtávoli dobással. Ez fel is ébresztette a vendégeket, akik a várakozásoknak megfelelően centerposzton igyekeztek erőt demonstrálni. Ez sikerült is, Dukic valamint a rendkívül aktív Csorvási Milán kosaraival meg is fordították az állást. Hiába talált be időközben Williams is, amikor Gutiérrez edző időt kért a hetedik percben, már négy pont volt a vendégek előnye. Az edzői intelmeket jó védekezés és egy Vojvoda tripla követte, ám egy-két egyéni hibának, valamint egy Idlet által elkövetett sportszerűtlen faultnak köszönhetően nem hogy közelebb került volna az ASE, tovább nőtt különbség. A negyed vége parázs pillanatokat hozott, előbb ugyanis Jones dobhatott két büntetőt egy erősen véleményes fault után, majd Vojvodának osztottak ki egy technikait a játékvezetők, ám az utóbbiért megítélt büntetők elvégzése már a második negyedre maradt. 17-20

Kiss Zsolt, a korábbi paksi kedvenc állt a vonalra, ám csak egyet küldött a helyére. A túloldalon a gyakorlatilag cseresorával játszó ASE-t viszont úgy látszik felébresztette a negyed végi kis közjáték, és Steven Idlet vezérletével pillanatok alatt repesztett egy 7-0-ás sorozatot, amellyel vissza is vették a vezetést. Csapata zavarodottságát látván Bonofert Domokos kért gyorsan időt, ám ez nem segített az övéin. Előbb kovács Ákos, majd Zo Williams talált be, és már öt pont volt a paksi előny. Egészen fél percig, ez idő alatt ugyanis Fekete és Jones is beköszönt, ráadásul utóbbi a vonalon túlról, és ismét egálra álltak a felek! Jó mérkőzésnek lehettek tanúi nézők, amely fordulatokban sem szűkölködött. Az egyik oldalon a Szeged csodafegyvere, Nebojsa Dukic eresztett el sikeresen egy hármast egy fifikás dobócsel után,  válaszként Kovács Ákos szórt triplát Williams gólpasszából. A lélektani előny azonban a remekül küzdő Szegednél volt, Djukic pedig újabb trojkát küldött a helyére. Nem is bírta sokáig szó nélkül a dolgot a paksiak spanyol mesterem magához rendelte az övét egy kis fejmosásra. A pauza azonban a vendégeket nyugtatta meg, akik az utolsó két percre rátettek még egy lapáttal, és magabiztosan vezettek a félidőben. 37-46

Amit a félidőben kaptak, azt minden bizonnyal nem tették zsebre a hazai játékosok, a második félidőnek ugyanis olyan elánnal vágtak neki, mintha az életül múlott volna rajta. Úgy játszottak, ahogy az a képességükből kitelik, és nem is kellett hozzá, csak három perc, hogy egálra hozzák a félidei kilenc pontos hátrányt. Vojvoda Dávid támadó és védőoldalon egyaránt remekelt, Jonathan Levy pedig a legjob időpontban gondolta úgy, hogy becsatlakozik a mérkőzésbe. A remek sorozat a közönséget is magával ragadta, űzték-hajtották az övéiket, a paksi fiúk pedig mindent meg is tettek, hogy kiszolgálják a közönséget. Kámán Tamás és Zo Williams is beemelt egy-egy hárompontost, Nebojsa Dukic pedig hiába próbálkozott, ezúttal nem sült az a varázslatos kéz. Bonifert Domonkos mindenféle formációban próbálgatta az övéit, ám a paksi hengert nem lehetett megállítani. Szórványosan azért szegedi kosarak is előfordultak, azonban ezek mindössze a különbség növekedésének lassítására voltak elegendően.  63-59

A záró felvonás Idlet kosarával indult, ám Jones egy tripla formájában nem sokkal később válaszolt is, majd Kiss Zsolt is beszórt egyet a védjegyének számító távoli dobások közül. Két pont volt ekkor a hazai előny, és mintha kissé megakadt volna az ASE henger. A húzóember egyértelműen Steven Idlet volt a hazaiaknál ebben a periódusban, az amerikai magasember a klasszikus centeriskola több elemét is felvonultatta ebben a szakaszban. Ráadásul nem csak támadásban, de védekezésben is kiemelkedőt nyújtott, szép blokkokkal terrorizálta a szegedi játékosokat, és nem utolsó sorban stabilizálta a paksi védekezést. A többiek pedig köszönték szépen, és okos játékkal pár perc alatt 15 pontos előnyt építettek ki. Nem volt kiemelkedően ponterős hazai kosaras, azonban amennyit kellett, annyit mindenki hozzátett a meccshez. Öt perccel a vége előtt gyakorlatilag eldőlt a találkozó, aki pedig csak a végeredményt látta, annak fogalma sem lehet róla, hogy mennyire nehéz is volt ez a mérkőzés a hazaiak számára. 94-78

Enrique Gitiérrez Garcia: Nehéz mérkőzés várt ránk ma, ugyanis a Szeged egy nagyon jó csapat. A legutóbbi 5-6 meccsüket megnyerték, olyan csapatok ellen, mint például a Falco és a Kaposvár. Az első félidőben nem igazán ment a játék, rosszul kezdtük a meccset, több rossz döntést is hoztunk, főleg védekezésben. A második játékrészben sokkal több szenvedéllyel játszottunk, nagyobb tempóban, és az agresszív védekezésünknek köszönhetően több gyorsindításos helyzetet is befejeztünk.

Bonifert Domonkos: Úgy érzem, becsülettel helyt álltunk a mérkőzésen. Az első félidőben jók voltunk, a másodikban azonban kijött csapatok közti különbség.