A második félidőben hengerelt az Olaj

A Szolnok a fordulás után átlépett a JKSE-n - egységes csapatmunkával aratott 27 pontos sikert a továbbra is veretlen listavezető.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 7. forduló
Szolnoki Olaj KK (6-0) - JP Auto - JKSE (0-5) 85-58 (20-14, 15-15, 23-13, 27-16)

Szolnoki Olaj KK: Perry 8, Phillip 10, Polyák 3, Milosevics 11/3, Tóth Á. 2.
Csere: Ford 15/9, Vojvoda 13/6, Kovács 5/3, Andric 10, Tóth Z. 8/3.

Jászberény: Rakics 13/6, Wallace 10/6, Kerpel-Fronius 5/3, Lucsics 4/3, Sejfic 12.
Csere: Molnár 5/3, Cseh 9, Szigedi -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Phillip és Perry révén jobban kezdett a hazai gárda, de a negyedik perc elején már a Jászberény vezetett a kissé lassan csordogáló találkozón (4-6). Egy 6-0-s sorozattal vette vissza előnyét a Szolnok (10-6), majd két-két triplát beszórt mindkét oldal - Andric büntetőivel nőtt 6 pontra a differencia az első 10 perc végén (20-14). A vendégek csinálták, amit tudnak, és a második negyed elején tartott 6-8 pontos hátrányuk Molnár Marcell hármasa és Rakics büntetője után két pontra csökkent a 19. percben (31-29). A félidő végét megnyomta egy kicsit Dragan Alekszics együttese, Perry és Ford kosarai után 6 pont volt a különbség a nagyszünetben (35-29), de összességében a hazaiak önmagukhoz képest finoman szólva is visszafogottak voltak. Mindkét oldalon sok volt a hiba (9 és 8 eladott labda), az Olaj pocsékul dobott kintről (3/13), de kompenzálta ezt a pattanózásban (25-16) - mindkét oldalon szépen eloszlottak egyébként a pontok, nem volt kiugró egyéni produkció.

A fordulás után aztán felpörgött a Szolnok, Ford és Vojvoda kosaraival pillanatok alatt 10 pont fölé nőtt az előnyük (42-31) - ebben a szakaszban teljesen egyértelmű volt a hazaiak játéktudásbeli fölénye, 44-34 után pedig futottak egy 10-0-t is, ekkor eldöntötték a találkozó sorsát (54-34). Futott ugyan egy 7-0-t a Jászberény ezt követően, de a harmadik játékrész végén így is 16 pont volt a vendéglátó fórja (58-42). Az utolsó negyedben Vojvoda és Tóth Zoltán révén nőtt 20 pont fölé a különbség, egyáltalán nem forgott veszélyben az Olaj győzelme. Végül a különbséget is növelni tudta a Szolnok Cseh György öt pontja ellenére is - 85-58-ra győzött a második félidőben az első 20 percbeli önmagához és ellenfeléhez képest is sokkal jobban játszó hazai gárda.