A második félidőben robbantott a ZTE

Az első félidő még szorosan alakult, a második elején azonban meglépett Bencze Tamás együttese a Jászberénytől, és végül  82-68-ra, simán nyert.

Magyar férfi A csoport, Alapszakasz, 18. forduló
Zalakerámia ZTE KK (10-8) - JP Auto-JKSE (5-13) 82-68 (19-14, 18-20, 30-12, 15-22)

ZTE: Kinney 10, Horváth 11/9, Benke 16, Szabó 9/3, Radic 22/3.
Csere: Vaughn 10, Mikovic 3, Mohácsi 1, Kis -.

Jászberény: Nelson 17/6, Wallace 15/3, Rakics 8/3, Lucsics 11/3, Sejfic 12.
Csere: Kerpel-Fronius 5.

A meccs teljes statisztikája itt található!

10-0-val indítottak a hazaiak, a Berény Nelson révén a negyedik percben szerezte első pontjait. Próbálta felvenni a ritmust a vendég gárda, de a ZTE a Benke-Radic duó révén megint kezdett ellépni, 7 perc játék után már 11 pontosra nőtt előnyük (19-8). Nelson vezetésével közelített ellenfeléhez a felvonás végéig Nikola Lazics legénysége (19-14), de a 12. percben megint 10 pont volt a differencia a két fél között (24-14). A hazaiak nagyon leálltak ezt követően, és egy többperces kosárcsend után Wallace zsinórban dobott hat pontjával kettőre jött vissza a jászsági együttes (27-25). Lucsics triplája után, a 18. perc elején vezetett is a JKSE (29-30), de megint jött a Benke-Radic kettős, a nagyszünetre pedig a hazaiak vonulhattak el előnnyel (37-34).

A fordulás után szétzilálta a jászberényi gárdát a ZTE, amely a 15. perc elejéig egy 13-2-vel indította a félidőt (50-36). Ezt követően volt egy jobb szakasza a vendégeknek, de ez is csak arra volt elég, hogy tartsák a lépést a vendéglátóval - jött Radic és Vaughn triplája, majd a negyed végén Benke négy pontja, és már 21 pont volt a különbség a két csapat között, eldőlt a találkozó (67-46). A legnagyobb differencia a 33. percben volt 76-51-nél, és bár az utolsó percekben tudott kozmetikázni veresége mértékén a JKSE, egyáltalán nem forgott veszélyben a zalaegerszegi alakulat győzelmet - 82-68 lett a végeredmény. A Jászberény ezzel továbbra is a mezőny egyetlen nyeretlen alakulata idegenben (0-9), a ZTE pedig tapad az előtte lévőkre, hátha hibáznak - a Kecskemétet be is érték mérlegben.