Nyíregyházi KK - Atomerőmű SE 73-91 (25-23,13-18,11-30,24-20)

Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok

Vezette: Földházi T. Pozsonyi L. Rácz Zs.

Nyíregyháza: Nelson 9, Kaluha 5, Mohácsi 23/8, Berkis 8/3, Davis 19. Csere: Polyák -, Siska -, Mondzinger 2, Molnár 4, Varga - , Czura 3/3.

ASE: Williams 16/3, Levy 8, Vojvoda 18/6, Kámán 4, Idlet 15. Csere: Tóth 10, Kovács 9/3, Eilingsfeld 8, Kerpel-Fronius 2 , Czinger 1, Illés -, Antóni -.

Levy kosarával indította a meg a találkozót a Tóth Ádám helyett ezúttal Steven Idlettel kezdő Atom, ám a válaszra sem kellett sokáig várni, Mohácsi mindkét büntetője jó volt. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a pontok pedig eléggé megoszlottak a játékosok között. A hazaiaknál öt, a vendégeknél hat játékos is betalált már az első negyedben, a legeredményesebbek a 7-7 pontig jutó Mohácsi és Vojvoda voltak. A fő különbséget a lepattanók jelentették, a Nyíregyháza dupla annyit szedett, mint a vendégek, ami pont elég volt arra, hogy az első negyed végén ha csak két ponttal is, de ők vezessenek. 25-23

A második negyedben aztán szép lassan elkezdett elhúzni az Atom, köszönhetően elsősorban a múlt heti, Factum elleni mérkőzésen újjáéledő, és jó formáját azóta is tartó Eilingsfeld Jánosnak. A vendégek kispadjának erejét mutatja, hogy gyakorlatilag a cseresor volt fent ekkor, és épített ki előnyt a hazai kezdőkkel szemben. Érdekesség, hogy az ASE a 16. percig mindössze 3 triplát emelt rá, szemben a 22 kettes kísérlettel, amelyeket ráadásul remeknek számító majd’ 70 százalékos pontossággal értékesítettek. Folyamatosan növelte előnyét az ASE, ráadásul tette mindezt a remek csapatjátékára építve. Ekkor Mohácsi pillanatai következtek, a saját nevelésű bedobó előbb egy duplát, majd egy triplát, aztán egy újabb duplát küldött a helyére, öt pontra faragva a hátrányt. 14 pontnál járt ekkor, majd kiosztott egy gólpasszt Berkisne is, így már csak három volt a paksi előny. Ez egyben a félidő utolsó mozzanata volt, így hiába vezetett két perccel korábban 12 ponttal az Atom, a szünetre csak három pontos előnnyel mehetett. 38-41

A második félidő több elrontott támadással indult, mígnem Vojvoda értékesített egy ziccert, majd nem sokkal később még egyet. Sőt, a következő támadásból egy triplát is beszórt, jelentős előnyt kiharcolva ezzel csapatának. Gyorsan időt is kért a Nyíregy, amelyet követően Mohácsi rögtön beemelt egy triplát. Vojvodát azonban nem lehetett megállítani, újabb dupla + tripla kombináció érkezett tőle, 19 pontra növelvén dobott pontjainak számát. Egy Lorenzo Williams triplával később pedig a differencia is pont ennyi volt a csapatok között, elúszni látszott a meccs a hazaiaknak. A negyed végét még megnyomta egy kicsit a vendégcsapat, így mikor megszólalt a felvonás végét jelző dudaszó, már 22 pont volt közte. 49-71

Az utolsó felvonásra a kezdőcsapatával jött vissza az ASE, vélhetően minél előbb el akarták dönteni a találkozó kimenetelét. Az utóbbi időben jelentősen feljavuló Steven Idlet volt ebben az időszakban a fő pontfelelős, egymás után két zsákolást is bemutatott. Remek volt az összhang közte és Lorenzo Willams között, a kisember rendre jó helyzetben találta meg társát. A túloldalon továbbra is csak Mohácsit lehetett kiemelni, a fiatal játékos fáradhatatlanul tette a dolgát, nem rajta múlt, hogy több mint 20 pont volt csapata hátránya. A végjáték már nem tartogatott izgalmakat, mindkét csapat várta már a dudaszót. Elmondható, hogy ilyen különbséggel is megérdemelten nyert az Atomerőmű, amely ezzel a sikerrel utolérte a tabella élén az Albacompot. 73-91