A Nyíregyháza idegenben is elverte a Factumot

A Nyíregyháza az alapszakasz utolsó körében nyerte meg első idei idegenbeli mérkőzését, méghozzá kiütéses különbséggel, a közel székelő rivális, azaz a Debrecen otthonában.

40 perc alatt 40 ponton tartotta az otthon játszó Factumot a korábban idegenben még mérkőzést sem nyerő Nyíregyháza, ami a körülmények ismeretében is némileg meglepő lehet. A 28 pontot szóró, egyébként Debrecenben tanuló Mohácsi Mátét már a feldobástól kezdve képtelen volt tartani a vendéglátó, a szabolcsiak pedig egy 6-19-es első negyeddel meg is adták az alaphangot ennek a derbinek, a "félprofi" státuszban kosárlabdázó Kenny Izzót leszámítva légiósok nélkül felálló hajdúságiak pedig 17(!) egységnél álltak meg csapatszinten a félidőben, gyakorlatilag el is dőlt a szomszédvárak harca.

A fordulást követően szinte csak a 21 pontos Medve Máté volt képes betalálni hazai részről, az Alba Fehérvártól kölcsönbe érkező egykori magyar bajnok hátvéd csapata pontjainak több, mint felét szerezte ezen az összecsapáson, ami még ilyen alacsony ponttermés mellett sem akármi, de ezzel is csak annyit ért el, hogy csapata szerdai 88-as különbségű veresége után most lényegesen kisebb zakóba futott bele.

Factum Sport Debrecen - Marso-Vagép Nyíregyházi KK 40 - 71 (6-19, 9-16, 9-18, 21-18)

NB I, A-csoport, alapszakasz, Debrecen

Debrecen: Medve 21/6, Helmeczi 8, Izzo 4, Vas 2, Cseh 3/3. Csere: Benőcs 2, Hajmásy -, Nagy S. -, Bujdosó -, Keresztes I. -.

Nyíregyháza: Nelson 9, Berkis -, Mohácsi 28/15, Boldizsár 3/3, Davis 17/3. Csere: Kaluha 7, Polyák 5, Mondzinger 2, Siska -, Varga Á. -.