A Paks simán lépett át a Güssingen

Az Atomerőmű SE és az osztrák USC Güssing Knights összecsapásával megkezdődött Körmenden a Mogyorósy Szilárd Emléktorna. Mint ismeretes, a paksiak egy légióssal a soraikban utaztak Vas megyébe, a héten ugyanis megváltak Anthony Milestól, akinek a helyére mást keresnek. A mérkőzésen látszódott, hogy Miles nem nagyon hiányzott a magyaroktól, hiszen végig vezetve, borzasztóan magabiztosan hozták az összecsapást.

IX. Mogyorósy Szilárd Emléktorna
Atomerőmű SE - USC Güssing Knights (osztrák) 90-70 (22-22, 24-16, 26-21, 18-11)

Atomerőmű SE: Kovács 10/3, Medve 5, Körtélyesi 7/3, Szabó 18/9, Tóth Á. 12.
Csere: Jones 13, Kerpel-Fronius 8, Baki 2, Eilingsfeld 15, Illés -.

A Güssing Knight legjobb dobói: Taylor 20, Koch 16/6, Shavies 14

A találkozó első negyede messze a legkiegyenlítettebb játékot hozta, ahogy az eredmény is mutatja. Az ASE-nél főként a magasembereket lehetett dicsérni - a negyed első felében Tóth Ádám és Szabó Zsolt, a második felében pedig Jarrod Jones és Eilingsfeld János vitték hátukon a Paksot, mindössze négy Kovács Ákos pont, illetve egy Körtélyesi által szerzett dupla zavart bele ebbe az "idillbe" (22-22). A második negyed első öt percében Eilingsfeld élt egészen brutálisan, három 2+1-es akciót is megcsinált, és vezetésével 9 pontra húzott el a paksi együttes a 15. percre. Másfél perc alatt visszajött egy pontra a Güssing, de Jones és Tóth vezetésével megint ellépett szépen lassan ellenfelétől a Paks, Kovács büntetőjével már 10-zel is vezettek, a félidőben aztán 8-cal mentek (46-38).

Fordulást követően két percig nem változott semmi, majd Kovács triplája után Szabó dobott 10 pontot két perc alatt (2 tripla, 2 dupla), ezzel a harmadik negyed közepén már 19 egységgel álltak jobban a magyarok (63-44). A játékrész hátralévő részében 13 egységre visszakapaszkodtak az osztrákok, ám a záró felvonásban 11 pontnál közelebb nem tudtak kerülni az ASE-hoz, a paksiak pedig az utolsó 5-6 percre felébredtek, újra megrázták magukat, és egy kerek 20-ast tettek közé (90-70).