A Pécs is biztosította helyét a kupadöntőn

Az első félidő végén lépett meg a Soprontól Csirke Ferenc együttese, a fordulás után pedig nem engedte ki kezéből a győzelmet.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 13. forduló
Sopron KC (1-11) - PVSK-VEOLIA (7-6) 60-76 (19-19, 16-23, 15-18, 10-16)

Sopron KC: Parker 6/3, Duvnjak 12/3, El-Amin 10/3, Mészáros 12/9, Watkins 14/3.
Csere: Takács 4, Bagó 2. Kántor -.

PVSK-VEOLIA: Durham 12, Supola 13/3, Demeter 7/6, Budimir 5/3, Sarlija 14.
Csere: Simon 15/6, Dukics 8, Harazin 2, Antóni -, Bíró -, Krnjajski -, Dragasevic -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az első három percben egál volt a mérkőzés, ezt követően azonban Durham vezetésével kezdett meglépni a Pécs (6-10). Sarlija dupláival nőtt tovább a különbség, majd Simon Kristóf a nyolcadik perc közepén 8 pontosra növelte a vendég együttes fórját (9-17) - El-Amin és Duvnjak révén azonban megindult elöl Sabáli Balázs gárdája is, Bagó Martin két büntetőjével pedig egyenlítettek 10 perc játék után (19-19). A második negyedben gödörbe is került Csirke Ferenc alakulata - az egy dolog, hogy a 14. percben egy 7-0-val fordított az SKC (26-23), de már a 13. percben megvolt a negyedbeli négy csapatfaultjuk, a felvonás felénél pedig Durham és Sarlija is 3-3 személyi hibával álltak. Supola Zoltán azonban nagyon beindult, egymaga túldobta az ekkor szintén jól játszó Watkinst, és bár 18 perc játék után is még a Sopron vezetett (35-34), a félidő utolsó másfél perce egyértelműen a Pécsé volt - Demeter Attila a triplája után labdát szerzett, gólpasszából Simon dobott egy 2+1-et, majd Demeter pattanózott, Simon pedig egy duplával egy 8-0-s pécsi futást vezetett végig, hét ponttal álltak jobban a vendégek a nagyszünetben (35-42).

A Sopronnál ezúttal a küzdéssel nem volt gond, a dobóformával azonban annál inkább (6/16 dupla, 4/16 tripla), ezt még a sok kiharcolt faulttal és büntetővel (11/12) sem tudták ellensúlyozni - Watkins már 20 perc után 7 ponttal és 11 pattanóval állt, de El-Amin is kifejezetten hasznosan játszott a 3 eladott labdája ellenére is (10 pont, 3 gólpassz). A Pécs az első félidőben jelentősen jobban dobott (14/24 dupla, 3/7 tripla), a személyi hibákkal kellett egyedül vigyázniuk a vendégeknek - Durham (6 pont, 5 gólpassz, 3 pattanó) és Sarlija (10 pont) mellett Simon (10 pont) és Supola (11 pont, 3 pattanó) is jól játszottak.

A fordulás után ugyan Mészáros Máté és Parker tripláival próbálta csökkenteni, tartani hátrányát a Sopron, de a 23. perctől kezdve Dukics vezetésével folyamatosan szerezték a kosarakat a vendégek, Demeter triplájával a 27. perc elején már 13 pontos volt a fórjuk (43-56). 60-45 is állt már az eredményjelzőn a pécsiek javára, de Mészáros újabb triplája és Watkins duplája visszahozta 10 pontra az SKC-t - még a hazaiak ellen megítélt technikait sem tudta ekkor kihasználni a Pécs, de 10 ponttal így is vezettek 10 perccel a vége előtt (50-60). Sarlija és Harazin kosaraival kezdődött az utolsó negyed, amelyre Duvnjak büntetői érkeztek (53-64), de ebben a szakaszban már nem volt benne az, hogy jön még egy fordulat a találkozón. A végjátékban aztán a Pécs még rátett egy lapáttal a különbségre az ezúttal jól küzdő, de több sérülttel is rendelkező, így a végjátékra az erejével egy kicsit elkészülő SKC ellen - a végeredmény 76-60 lett a PVSK-VEOLIA javára, amely ezzel a győzelemmel biztosította helyét a debreceni kupadöntőn is.

A Pécs a mérkőzés végén is jobban dobott, a ketteseket nézve nem is kevéssel (11/31 - 25/42 dupla, 7/28 - 6/17 tripla), a pattanózása is jobb volt a kevesebb kihagyott dobásnak köszönhetően (31-42), és több jó egyéni teljesítmény érkezett vendég oldalról. A hazaiaknál ezúttal is Watkins vitte a prímet, bár visszafogottabb volt, mint az elmúlt két fordulóban (14 pont, 11 pattanó), míg a túloldalon Simon Kristóf jó eséllyel pályázik a forduló válogatottjába is (15 pont, 6 pattanó, 5-5 gólpassz és kiharcolt fault, 26 VAL).