A Pécs megverte a Kaposvárt, megnyerte saját tornáját

Csirke Ferenc együttese megverte a Kaposvárt és behúzta hazai tornáját, a Szeged az Eszéktől is simán kikapott.

Matro-PVSK Kupa, bronzmérkőzés

Naturtex-SZTE-Szedeák - KK Vrijednosnice Osijek 58-79 (14-20, 16-16, 16-20, 12-23)

Az Eszék már az első negyedben meglépett, majd ahogy fáradt a Szedeák, úgy növelte előnyét - a záró etapban elérte a különbség a húsz pontot. Juhosék így végül a torna negyedik helyén végeztek, a bronzérmet pedig az Eszék szerezte meg.

Döntő

PVSK-Pannonpower - Kaposvári KK 82-67 (15-22, 24-16, 27-20, 16-9)

Pécsi VSK Pannonpower: Nelson (4), Supola (12/3), Smith (2), Budimir (9), Sejfic (20). Csere: Halász (6/6), Bíró (10/6), Antóni (11/9), Harazin (8). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.

Kaposvári KK: Wisseh (12/6), Duren (17/6), Cooke (11/3), Hendlein (10/3), Grebenár (2). Csere: Papp P. (-), Fodor M. (4), Baki (2), Stainbrook (9). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az első negyedben még a Kaposvár akarata érvényesült, ám előbb a védekezés, majd a záró etapban a támadójáték is összesett a somogyiaknál, a harcos és jó játékot bemutató Pécs pedig fokozatosan átvette az irányítást. Az utolsó negyedet már masszív előnyből kezdhették Budimirék és remek védekezéssel megnyerték a meccset - ezzel otthon tartották a Matro-PVSK kupát.

Fotó: PVSK-Panthers facebook