A Pécs sem tudta bevenni Körmendet

Voltak futásaik a vendégeknek, de gyakorlatilag végig vezetve nyerte újabb mérkőzését az MTE.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 8. forduló
Egis Körmend - PVSK-VEOLIA 87-74, (27-17, 18-23, 21-13, 21-21)

Körmend: Wright 18/9, Hollins 17/6, Ferencz 18/18, Davis 9/3, Horti 7.
cserék: Tuoyo 12, Bán 2, Németh -, Koch -, Halász 1, Csorvási 3, Oroszi -.

Pécs: Durham 4, Supola 9/3, Demeter 5/3, Budimir 10/6, Sarlija 6.
cserék: Simon 16/9, Antóni 7/3, Bíró 6/6, Djukics 11/9.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek

Bő három percig tudta tartani a lépést a mérkőzés elején a Pécs, ám védekezésben nem nagyon voltak képesek megállítani a Körmendet Supoláék - az első játékrész derekán már nyílt az olló, a gyorsabb, lendületesebb és pontosabban dobó hazaiak tíz perc alatt tízpontos fórt építettek ki. A második játékrészben aztán összeszedte a védekezést a PVSK, teljesen elvették a vasiak addig meglévő ritmusát, miközben a túloldalán négy hármast is berámoltak, így 32-32-nél már egyenlíteni is tudtak. Ekkor ismét szigorítottak a vasiak és a belendülő Ferencz (félidőben már 4/7 tripla, két labdaszerzés, egy méretes blokk) vezetésével végül behúzták a félidőt, de volt még egy hullámvölgyük, így csak öt egység volt a különbség a nagyszünetben.

A Körmend a fordulás után minden addiginál nagyobb koncentrációval jött vissza a parkettre és egy 14-2-t repesztettek Hollinsék - pillanatok alatt állva hagyta ellenfelét a vasi alakulat, a PVSK megint nem tudta tartani a hazaiak tempóját. Gasper Potocnik alakulata teljesen más fordulatszámon pörgött, járatta a labdát, folyamatosan használta a magasembereket, miközben védekezésben is teljesen elszívta a levegőt a PVSK-játékosok elől - az itt megszerzett 19 pontos fór aztán már elégnek bizonyult, innentől kézben tartották a meccset Hortiék. A negyedik negyed szinte végig 10-15 pont közötti hazai vezetéssel telt és bár becsülettel kapaszkodott a Pécs, reális győzelmi esélyei már nem igazán voltak - végül a 6/10 triplát beverő Ferencz és a sokoldalú (18 pont, 3/5 tripla, 6 lepattanó, 5 gólpassz) Wright vezetésével, illetve a többi légiós aktív játékával hozta újabb hazai meccsét az MTE.