A PVSK győzni tudott Szegeden

Egyik csapat sem juthatott már az első öt közé - de mivel a következő körben ismét találkozni fognak és mindketten szeretnének harcban lenni a felsőházi rájátszásért, egyáltalán nem volt mindegy a mai összecsapásuk eredménye. A Pécs az első félidőben néhány pontos vezetésre tett szert, jóval több támadólepattanót szedett és ezáltal több második esélyt teremtett. A második félidőben a Szedeák is felpörgött, végig ott voltak a Pécs nyomában - a negyedik negyed közepén azonban rövidzárlatukat kihasználták a vendégek, és elvitték a győzelmet.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Pécsi VSK-PANNONPOWER 82-90 (17-20, 23-27, 20-20, 22-27)

Férfi NBI/A. csoport, 22. (záró) forduló. Szeged, Újszegedi Sportcsarnok. Vezette: Cziffra, Pozsonyi, Rácz.

Szedeák: Fekete S. (3/3), Gurley (18/6), Dukic (18/12), Jones (10/3), Csorvási M. (11). Cserék: Kiss (13/6), Csorvási L. (8), Vida M. (3/3).

Pécs: Legion (16/3), Hendley (6), Kovács P. (8/6), Loesing (23/3), Tóth N. (9). Cserék: Nagy K. (9/3), Csabay (12/12), Bíró (5/3), Halász (2).

Gurley és Jones találataival jól kezdett a hazai gárda, 4-2-re vezettek is az Újszegedi Sportcsarnokban – ekkor azonban elkezdett játszani a Pécs, és pillanatok alatt 7 pontot szórt. A vendégeknél Legion sorban szedte a lepattanókat, míg a Szedeák háromperces gólszünetet tartott, amit Csorvási Milán duplája tört meg. Ettől sem vett azonban lendületet csapata – Gurley 2+1-es játékától azonban már igen: az amerikai hátvéd elkezdett termelni, az első játékrészben összesen 11 pontig jutott, amiben volt még egy 2+1 és egy tripla is. Ez is azonban csak arra volt elég, hogy csökkentsék hátrányukat.

Vida Máté tempójával megint jól kezdett a hazai alakulat a második negyedben, a Pécs viszont megint hamar lelohasztotta a kedvüket: ezekben a percekben ők is találtak egy ponterős játékost Nagy Krisztián személyében, aki triplával és 2+1-es játékkal járult hozzá, hogy nyolcpontos előnyre tegyen szert csapata. A 14. percben Dukic is betalált szegedi oldalon, azonban egy másik PVSK-csere, Bíró Olivér is elhelyezett egy triplát a hazai gyűrűben. A pécsiek a jó csereteljesítményekre alapozva 12 pontos előnyre tettek szert (30-42), Nagy Krisztián újabb hármasa után már 13-mal is előrébb tartottak (32-45) – a félidő utolsó perceiben azonban kicsit megállt a tudomány, Dukic vezetésével 7 pontra visszazárkózott a nagyszünetre a Szeged.

A harmadik negyedben mindkét gárda úgymond bent maradt az öltözőben, percekig csak Legion tripláját lehetett feljegyezni vendégoldalon. Csorvási Milán nem élete meccsét játszotta, már ötödik labdáját adta el, érkezett is helyette testvére, Levente – ez pedig jó húzásnak bizonyult, mivel az ifjabbik Csorvási számolatlanul szedte a lepattanókat védő és támadóoldalon egyaránt. Dukic és Kiss Zsolt tripláira alapozva támadásban is belelendült a Szeged, és 52-52-nél utolérte ellenfelét. Átvenni azonban nem tudták a vezetést, mivel a Pécs légiósa, Loesing megrázta magát: két duplát és egy triplát szórt be. A rutinos Kiss Zsolt igyekezett nem elengedni az ellenfelet, azonban jó játéka csak arra volt elég, hogy a kispadról ismét fontos pontokat szállító (Nagy, Halász) vendégek kevéske előnnyel mehessenek pihenőre.

Nem meglepő, hogy egy újabb pécsi fiatal, Csabay hárompontosa nyitotta meg a zárófelvonást – a szegediekből viszont nem jöttek ki a pontok. A negyed derekán Csorvási Milán törte meg a jeget, 63-68-nál úgy tűnt, a Szeged stabilizálja a játékát – ekkor azonban jött a hidegzuhany. Csabay zsinórban három triplát szórt be, 63-77-re módosítva ezzel az állást. Úgy tűnt, eldőlt a meccs, azonban volt még benne csavar: Dukic és Csorvásiék pontjaival 11-2-es futást mutatott be a Szedeák és feljött 5 egységnyire. Többre azonban már nem futotta, a Pécs légiósai közül Legion lepattanókkal, Loesing pedig büntetőkkel bevitte csapatát a célba. A Szegednek lett volna esélye a győzelemre, mert a pécsiek is sokat hibáztak a végjátékban, azonban az egész meccsen keveset mutató Jones hiába dobhatott az utolsó percben három büntetőt egy tripladobás közbeni szabálytalanság után, mindössze egyet tudott pontra váltani – illetve az egyik kihagyott pécsi büntető után a vendégek vissza is szedték egy támadólepattanót.