A Sopron lett a bronzérmes a Magyar Kupában

14 pontos félidei hátrányból fordított a Pécs a negyedik negyedre, a Sopron azonban visszavette a vezetést, egylabdás végjátékban 84-82 arányban győztek, ezzel Sabáli Balázs együttese nyerte a bronzérmet a Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa Nyolcas Döntőjében.

Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa Nyolcas Döntő
PVSK-PANNONPOWER - Sopron KC 82-84 (21-30, 19-24, 26-16, 16-14)

Pécs: Walker 17/6, Popadics 22/6, Bíró 12/6, Budimir 5/3, Horti 7.
Csere: Nelson 14/6, Czukor -, Antóni 3, Kővágő-Laska 2.

Sopron: Ruják 15/9, Tiggs 19, Rancic 5/3, Tóth 7/3, Taylor 10.
Csere: Takács 19/15, Dénes 2, Bavcic 4, Molnár 2.

A meccs statisztikáját ezen a linken eléritek!

Walker révén tartotta magát kezdetben a Pécs, az amerikai irányító 7 pontot szerzett az első 3 percben, így nem szakadt le csapata (7-8). Egy 7-0-s szakaszt repesztett ezután az SKC, ezzel lépett meg Sabáli Balázs együttese (7-15), ez a különbség maradt nagyjából a 8. percig (16-23) - érdekesség, hogy Anthony Nelson ezúttal pályára lépett, miután az elődöntőt kihagyta bokaproblémái miatt. Takács triplája és Tiggs pontjai után nőtt 12 pontra a különbség, de pont Nelson hozta vissza a Baranya megyei alakulatot a negyed végére (21-30). A második felvonásban Takács és Tóth tripláival volt már 16 pont is a különbség (27-43), és hiába jött vissza Walker és volt megint ponterős, Taylorral nem tudott mit kezdeni Csirke Ferenc együttese a negyed végén, 14 pont volt a differencia a félidőben (40-54).

A fordulás után a 21. percben 18 pontra nőtt az SKC előnye Takács és Tiggs révén, de Bírót leszámítva a Pécs másik négy kezdőjátékosa betalált az ezt követő két percben, így a 24. percre már csak 10 pont volt a mecsekaljaiak hátránya (50-60). Takács sokadik triplájával rendezte a sorokat a Sopron és Taylor is újfent főszerepbe került, ő válaszolgatott Nelson és Popadics pontjaira, Bíró Olivér hármasa viszont a 28. perc végén azt jelentette, hogy már csak 6 pont volt a távolság a két fél között (62-68). A negyed utolsó két percében Nelson és Popadics segítségével még tovább csökkent a differencia, 4 ponttal volt már csak lemaradva a PVSK (66-70).

Bíró kettese és Popadics 32. perc végén dobott hármasa után már pécsi vezetést mutatott az eredményjelző, óriási fordulat volt ez ahhoz képest, hogy alig 10 perccel korábban még 18 ponttal a Sopron volt előnyben (71-70). Itt egy percre befagyott az állás, majd Ruják három büntetője után is hosszú kosárcsend következett, Popadics a 36. perc végén egyenlített (73-73). Ruják volt a nyerőember ezen a napon (is), hiszen erre a Popadics kosárra két triplával felelt, azonnal időt is kért Csirke Ferenc (73-79). Tiggs és Popadics váltottak büntetőket, de két perccel a vége előtt még megvolt a közte 6, aztán azonban Popadics három egypontosára Tiggs csak kettővel felelt, Popadics gyors kosarat dobott, Bíró szintén, így 83-82-re feljött a Pécs. Több támadópattanó után Taylornak ütött oda Budimir, Taylor csak egyet dobott be, így az egyenlítésért vagy a győzelemért is támadhatott a Pécs.

Popadics azonban elvesztette a labdát, az időkérés után megmaradt idő pedig nem volt elég már egy kosárra, ezzel nyert 84-82-re a Sopron KC és szerezte meg a Magyar Kupa bronzérmét.