A Sopron nyerte a Körmend elleni rangadót

A Sopron egy hihetetlenül fordulatos mérkőzésen verte el szoros hajrá után a Körmendet a mai játéknap egyik legnagyobb rangadóján, a siker kulcsa a 29-et szóró Barovics remek centerjátéka mellett újfent Takács Norbert remek produkciója volt.

A hazai játékosok bemutatásakor a soproni szurkolók valóságos papírszalag-zuhatagot szórtak a játéktérre, így a két csapat játékosai kis takarítással hangolódtak.

Bujan majd Simpson szerzett kosarat betörésből, utána pedig Tóth és Shaw váltott triplát. A Sopron ott kezdte, ahol Székesfehérváron abbahagyta, eladott labdáikat a körmendiek köszönték szépen könnyedén ziccerezgettek. 2 perc 10 másodperc elteltével, 11-3-as Körmend vezetésnél  Meszlényi kénytelen olt időt kérni. Ferencz hármasa után Watson törte meg a hosszú hazai kosárcsendet.  Nagy dobópárbaj alakult ki, amelyben Buljan eredményessége révén tartotta előnyét a Körmend. A szakasz hajrájában a hazai centerek Tóth és Barovics hármasaival került közelebb a körmendiekhez a Sopron. A negyed végén magyar játékosai, Ruják és Farkas villanásival újra 8 pontra nőtt a körmendi előny.

A második 10 perc Thomas kosár plusz büntetős akciójával kezdődött, majd a hazaiak amerikai irányítója újabb betörés után dobott duplájával 3 pontra csökkentette a különbséget. A folytatásban a több büntetőt is elrontó körmendiek a soproni palánk alatt visszaszerzett lepattanók utáni találatokkal tartották szűk előnyüket. Takács triplával majd támadó pattanó utáni kosárral 2 pontra hozta fel az SKC-t a Körmendet ekkor Buljan vette vállaira. A félidő közepén Takács újabb hármasával, majd Thomas betörések utáni találataival átvette a vezetést az SKC. A félidő végén a Körmend üldözte a hazai csapatot ez utóbbiban Thomas megkapta a 3. személyijét. A fordulatos élidő 4 pontos soproni vezetéssel fejeződött be.

Szünet után Buljan és Simpson révén hamar ledolgozta hátrányát a Körmend. Ekkor hazai részről Watson lépett elő, az ő és Simpson dobópárbaját láthatta a publikum. Az SKC vezetett a Körmend azonban tapadt a hazai csapatra, ki-kiegyenlített.  A negyed közepén "kollektív kapkodás" ütötte fel a fejét a pályán Utána jött egy kis Shaw-só, a center 3 triplájával fordított a Körmend, hiába talált be közben hazai részről Vesztergom is távolról. Izgalmasan alakult a negyed vége. Felváltva vezettek a csapatok. Egy a hazaiak által vitatott - időn belül vagy túl esett - Ferencz pöcivel a Körmend várhatta minimális előnnyel a záró szakaszt.

Ez Ferencz két kosarával kezdődött az első hazai pontok Barovics nevéhez fűződött. Farkas villant, majd Barovics kosár plusz büntetős akciójánál Shaw megkapta a 4. hibáját. Ferencz vette vállaira a Körmendet, triplát dobott. Szinte minden  támadás kosárral ért véget míg Barovics nem blokkolta Buljant. Ismét óriási kapkodás következett, a nagy rohanásban oda-vissza adták el a labdát a csapatok, Watson pedig e kiélezett helyzetben 4 büntetőből csak 1-et értékesített. Ruják tolt egyet a körmendi szekéren majd Buljan is megkapta a 4. hibáját, ám Barovics is kihagyta a büntetőit. Hogy utána egy kontrából bődületeset zsákoljon. A 38. perc elején Buljan kipontozódott, az ekkor a büntetőit értékesítő Barovics egyenlített. 75 másodperccel a befejezés előtt Watson a soproni vezetésért büntetőzhetett s ekkor nem remegett meg a keze, hosszú idő után vezettek ismét a hazaiak. Hihetetlen izgalmak közepette 2-2 akció végződött kosár nélkül, majd 7 másodperccel a befejezés előtt újra Watson állhatott a büntetővonalra. Egyet bedobott, utána a kihagyott második után Ferenczet szabálytalanul állította meg Thomas, de még nem voltak bónuszban a vendégek, s Shaw szorongatott helyzetben eldobott hármasa célt tévesztett.

Soproni KC - Lami-Véd Körmend 89 - 86 (18-26, 30-18, 21-27, 20-16)

NB I, A-csoport, alapszakasz, 14. forduló, Sopron

Vezette: Györffy P. A. Szabó G. Surányi G. (Bodrogváry)

Sopron: Thomas 15, Watson 15, Vesztergom 6/3, Tóth G. 9/9, Barovics 29/3. Csere: Takács 14/9, Gombás 2, Bus -, Keresztes -.

Körmend: Ruják 7/3, Simpson 16/6, Ferencz 12/6, Buljan 19/3, Shaw 22/12. Csere: Kutasi 2, Farkas 7, Sonyák -, Fodor G 1.

Meszlényi Róbert, a Sopron vezetőedzője a lefújás után: "Nem értünk még össze, vannak gondjaink és ez érezhető is olt. A győzelmet küzdeni tudásunknak és fantasztikus közönségünknek köszönhetjük, amely végig mellettünk állt."

Hencsey Tamás, a Körmend vezetőedzője a lefújás után: "Jó meccs volt, jó is játszottunk nem érdemeltünk vereséget. Nem szoktam ilyet mondani, de a végjátékban a játékvezetők nem merték felvállalni egy-két ha nem is nagy hazai fault, de nyilvánvaló szabálytalanság megítélését."