A Sopron verte és előzte a Kecskemétet!

Alacsony színvonalú meccsen a Sopron az első percek jó játékának köszönhetően végig vezetve, biztosan verte az erősen tartalékos Kecskemétet. Sajnos mindkét csapatnál történt egy-egy sérülés

Magyar férfi bajnokság, NB I, A-csoport, Felsőházi Középszakasz, 10. forduló

Sopron KC - KTE Duna Aszfalt 74 - 57 (24-14, 18-17, 16-12, 16-14)
Sopron, MKB Aréna, V.: Földházi T., Pozsonyi L., Tõzsér D. (Bukta)

Sopron: Ruják A. 5/3, Thomas 11, Boriszov 20/6, Dénes 14/6, Barovics 14.
Csere: Tóth G.-, Thompson 4, Takács N. 5/3, Trepák -, Bus -, Rátvay 2, Molnár M. -. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Kecskemét: Wittmann 11/9, Pongó Má. 7/3, Djeraszimovics 4, Hegedűs 8, Karahodzics 9.
Csere: Mészáros M. 8, Kuntics 8/3, Kővágó-Laska -, Kovács B. 2. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.

A vendégektől Jovanovics és Bencze el sem utazott Sopronba, Barovics "statisztikajavító" akció - rossz dobása után visszaszerezte a támadó pattanót - akció végén a Sopronnak szerzett vezetést, majd kosár plusz büntetős akcióval jelentkezett.  Ezt követően Hegedűs szintén támadó pattanó után volt eredményes. Jól védekeztek a hazaiak, nem nagyon tudtak kibontakozni a vendégek. Ellépett a Sopron, 10-2-nél, miután csapata a támadóidő alatt nem tudott kosárra dobni, időt kért Ivkovics. Kifejezetten alacsony szerkezetre állította át csapatát, Karahodzsics helyére Mészáros érkezett. A vendégektől Pongó Máté talált hosszabb szünet után a kosárba. Dénes emelt be egy hármast, majd Boriszov is, jött a válasz távolról Wittmanntól. Kuntics 3 büntetőből csak egyet értékesített, Dénes viszont újabb triplával keserítette volt csapatát. Ezt követően Ruják reklamált s kapott technikait - felforrósodott a légkör, ez már a 3. hibája volt. A túloldalon Karahodzsics is hamar elérte ez, Barovics pedig zsinórban négy büntetőt hagyott ki. Djeraszimovics bedobta mindkettőt, majd Thomas egyet. A jó kezdésének köszönhetően 10 ponttal vezetett egy negyed után az SKC.

Barovics sikeres büntetőire Wittmann triplával válaszolt. Thomas középtávolról talált be, majd Thompson szerzett labdát s 2 pontot hatalmas zsákolással. Hegedűs középtávoli kosara után Thompson a felállt védelem ellen is akadálytalanul törhetett kosárra - újabb látványos zsákolásnak örülhetett a soproni publikum. Alacsony szerkezetre állt át a Sopron, amely ellen Kuntics dobott a támadóidő utolsó pillanatában szerencsésnek tűnő triplát. Thompson újabb labdaszerzés után ismét zsákolásra készült, ám az ugrás pillanatában elcsúszott és óriásit esett, le kellett támogatni.  A negyed közepén hosszabb ideig nem esett kosár, majd Boriszov talált be Trepák zárásából, 16 pontra nőtt az SKC előnye. Karahodzsics faragott Wittmann jó bejátszása után közelről a kecskeméti hátrányon. A félidő hajrájában Boriszov olvasta jól a játékot s szerzett vissza egy a kecskemétiek által már megszerzett labdát - könnyed 2 pont lett a jutalma. Pongó Máté dobott triplát, az ekkor magassági fölényben játszó hazaiak pedig távolról dobálták el a labdákat, s bár biztosan vezetett csapata, érthető volt Sabáli időkérése. A félidő Mészáros kosarával s 11 pontos SKC vezetéssel zárult.

Karahodzsics kosár plusz büntetős akciójával kezdődött a második félidő. Dénes értékesített 2 büntetőt. Jól védekezett, de támadásban nagyon idegesen, erőlködve játszott a Sopron, hiába szerzett többször is labdát Dénes, sokáig "virított" 44-34 a táblán. Ruják büntetőivel a Sopron lendült át a holtponton, villant Boriszov, majd Thomas látványos, ívelt passzát Dénes a levegőben úszva pöckölte a kosárba. A vendégeknél Djeraszimovics sérült meg,ő a bokáján, s őt is társai támogatták le. A Sopron 8-0-s futást mutatott be, Ivkovics időt kért.

Utána Karahodzsics majd Hegedűs szerzett közelről kosarat. Boriszov remek passzát Thomas váltotta pontokra hazai részről. Hegedűs ás Wittmann kosaraival - utóbbi tripla - 12 pontra jött föl a negyed hajrájában a Kecskemét. A negyed végén Boriszov villant, majd egy ügyes SKC akció végén Takács volt eredményes, 15 pontos előnnyel várta a záró negyedet a Sopron.

Zónára álltak át a vendégek, bele is hajszolták pár eladott labdába a soproniakat. A tovább fogíatkozó vendégek akcióiban nem volt elég átütőerő, Boriszov triplájával 18 pontosra nőtt az SKC előnye. "Leült" a hazaiak játéka, egy 5-0-s "részhajrával", Kuntics és Mészáros villanásaival feljött 13-ra a Kecskemét. Ügyes Takács Thomas akcióval lendült át a holtponton a Sopron, s a végén Barovics két kosara, valamint Takács triplája tette fölényessé a hazai sikert. Az utolsó percekben soproni részről is a fiatalok játszottak.

Sabáli Balázs: - A legfontosabb, hogy a meccset megnyertük, s pályaelőnyből várhatjuk a rájátszást. Johnny-t, azaz Jonathon Thompsont viszont elveszítettük, 2007-ben Chauncey Leslie pontosan ugyanígy sérült meg, igaz már a rájátszásban. Itthon kezdünk a fehérváriak ellen, még jobban össze kell fognunk, még több kell minden játékostól.

Sztojan Ivkovics: - Gratulálok a Sopronnak, a jobb képességű játékosokból álló együttes győzött. Azt gondolom, csapatomnak nincs oka szégyenkezni, ebben az összetételben kihozta magából a maximumot. Remélem, Djeraszimovics sérülése nem súlyos. A csapat a harci szellemét most is megmutatta, és a rájátszásban is ugyanígy fogunk küzdeni, harcolni.

Fotó: mkosz.hu