A Szedeák végig vezetve győzte le a ZTE-t

A Naturtex-SZTE-Szedeák együttese az első félidőben is végig vezetett a ZTE ellen, a második félidőre teljesen szétestek a zalaegerszegiek, így végül 19 ponttal győzött Andjelko Mandics csapata.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 2. forduló
Naturtex-SZTE-Szedeák (2-0) - Zalakerámia ZTE KK (0-2) 87-68 (19-12, 22-25, 27-19, 19-12)

Szedeák: Boltics 15/3, Fortune 30/18, Csirics 16/3, Juhos 5/3, Sulovics 12.
Csere: Révész 5/3, Kovács 4, Wirth -, Vágvölgyi -.

ZTE: Simmons 7, Horváth 6/6, Benke 4, Szabó 9/3, Radic 10.
Csere: Vaughn 8/6, Mohácsi 12/6, Jeffers 12, Kis -.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Fortune vezetésével 9-2-vel nyitotta az első három percet a Szedeák, amely ezt az előnyét az első negyedben tartotta is. Radic révén próbált meg zárkózni a ZTE, de Csirics kosara után 9 pontra nőtt a vendéglátó fórja (17-8). A negyed végén is megvolt még 7 pont ebből, és a második felvonás jelentős része is úgy telt el, hogy a vendégek egyáltalán nem tudtak közelebb érni ellenfelükhöz, 5-8 pont között mozgott a távolság. A Jeffers és Mohácsi vezette zalaegerszegiek a 19. percben kettő pontra zárkóztak (34-32), de Juhos és Sulovics révén gyorsan öt pontot szórt a Szedeák, így Horváth Ákos triplájával is négy pontos volt a Tisza-partiak előnye a nagyszünetre (41-37).

A fordulás után megint Fortune került főszerepbe, három és fél perc alatt 11 pontot, közte három triplát szórt az amerikai - emellé tett még hozzá Boltics 5 pontot, így a Szedeák 16-2-vel nyitotta a második félidőt, 18 pontra nőtt az előny a 25. percre (57-39). Bencze Tamás csapata ugyan felébredt egy kicsit, csökkentette is a távolságot, de Mohácsi duplájával is 12 ponttal voltak lemaradva 10 perccel a vége előtt (68-56). A 33. percre Szabó, Jeffers és Benke pontjaival visszajött ugyan 8 egységre a vendég gárda, de ennél közelebb nem értek már, jött a Boltics vezette Szedeák, amely végül simán, 19 ponttal legyőzte ellenfelét (87-68) - a hazaiak így 2-0-val kezdték a bajnokságot, a ZTE viszont 0-2-vel, ráadásul két nagyarányú zakóval.