A Szedeákot is legyőzte a MAFC

A Szedeák Juhos és Sulovics nélkül egy negyedig tudta tartani a tempót, a MAFC a második felvonástól végig vezetett.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 10. forduló
MAFC (3-7) - Naturtex-SZTE-Szedeák (5-5) 73-61 (23-20, 23-11, 16-16, 11-14)

MAFC: Hot 13/3, Fodor 13/9, Misek 5, Davis 15/3, Cvetkovics 8.
Csere: Neighbour 19/6, Szanyi -, Debreceni -.

Szedeák: Boltics 18/6, Fortune 2, Wirth 4, Csirics 15/6, Révész 18.
Csere: Kovács Á. 2, Kerpel-Fronius -, Vágvölgyi 2, Meleg -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A vendégeknél Juhos Levente és Nenad Sulovics sem lépett pályára, a hazaiak pedig be is kezdtek, három és fél perc után 13-6-ra vezettek. Révész Ádám révén kezdte felvenni a ritmust támadásban a Szedeák, amely védekezésben is összeszedte magát az első negyed hátralévő részére - Csirics a 10. perc közepén egyenlített, de triplájára Fodor válaszolt kintről még a negyed vége előtt (23-20). A második felvonás elején Neighbour egymaga csinált egy 9-0-s szakaszt kettő perc alatt, ez pedig meghatározta a mérkőzés további menetét (32-20). A fővárosi együttes megint leállt kicsit támadásban, Boltics révén csökkentette hétpontosra hátrányát Andjelko Mandics alakulata, de az első félidőben kiváló triplaszázaléka (5/9) mellett 16 büntetőt is kiharcoló MAFC a játékrész utolsó bő egy percét 7-0-ra nyerte, így 15 pontos volt előnye a félidőben (46-31) - Neighbour már 15 pontnál járt ekkor.

A fordulás után mindent megpróbált a Szedeák, hogy látótávolságon belülre kerüljön, de Davis és Hot révén előbb tartotta előnyét Jovica Arsics gárdája, a negyed feléhez pedig már 17 pontos fórral érkeztek a hazaiak (55-38). Az is a malmukra hajtotta a vizet, hogy nem esett túl sok pont ebben a szakaszban, így előnyük abszolút nem csökkent Bolticsék minden igyekezete ellenére sem (62-47). A záró felvonásban 18 pont volt a legnagyobb távolság a két együttes között, amiből utána tudtak faragni a vendégek, de semmilyen veszélyben nem forgott a budapesti alakulat győzelme. A MAFC kifejezetten sok lábon állt ezen az összecsapáson, Davis borzasztóan hasznos teljesítményt nyújtott (32 VAL), a Szedeák pedig nem bírta el két kezdő magasembere hiányát, pedig Révész 18 ponttal és 8 pattanóval (25 VAL) szépen helyettesítette Sulovicsot. Végül 73-61-re győzött a jelentősen jobban triplázó (7/15 vs. 4/25) és sokkal több büntetőt kiharcoló (20/26 vs. 9/13) MAFC, így megvan szezonbeli harmadik győzelme.