A Szeged megverte a Vásárhelyt

Utolsó felkészülési meccsét játszotta tegnap este a Naturtex-SZTE-Szedeák csapata, amely a Hódmezővásárhely ellen lépett pályára, idegenben. A szegediek végig vezettek a találkozón, minden negyedet megnyertek másodosztályú ellenfelükkel szemben, így végül 19 ponttal, 89-70-re diadalmaskodtak, győzelemmel hangoltak tehát a szezonra.

EnterHód Vásárhelyi KS – Naturtex-SZTE-Szedeák 70-89

(21-24, 16-25, 16-20, 17-20)

Hódmezővásárhely: Drahos G. 18/9, Czibere Z. 4, Vas P. 11/3, Mócsai M. 10, Gruda G. 6
Csere: Kukla Zs., Szilágyi L., Rostás I. 8, S. Vejinovic 3/3, M. Marinkovic 10/3, Rostás G.
Vezetőedző: Elek András.

Szedeák: B. Jereminov 16/12, J. Levy 15/3, Kiss Zs., J. Williams 4/3, Csorvási M. 14
Csere: Molnár B. 2, Vida M. 4, Varga Z. 1, Csorvási L. 7, Varga D. 6, Miscevic N. 11/3, Wirth Á. 9/3
Vezetőedző: Bonifert Domonkos.

A szegedma.hu az alábbi cikket közölte a találkozóról:

Az első negyedben még tartották magukat a hazaiak, bár Csorvási Milán és a sérüléséből visszatért Branko Jereminov vezérletével eleinte magabiztosan tartotta az előnyt a Szedeák (10-13). Mócsai és Marinkovic kosara révén ugyan még fordítani tudott a Vásárhely, de Elek András tanítványai ekkor álltak vezetésre a mérkőzésen utoljára (14-13). 16-16-nál Bonifert Domonkos időt kért, hogy több agresszivitást követeljen játékosaitól, akik a javallatot megfogadva fokozatosan léptek el a vendéglátóktól. Az első tíz perc után még ugyan még csak három pont volt a különbség, a második negyedet viszont már kilenccel nyerte a Szedeák, köszönhetően például a pár perc erejéig csapatát a saját hátára vevő Csorvási Milánnak, aki négy kosarat dobva egymás után, alaposan megkeserítette a sárga mezesek életét (36-42).

A második félidőben hamar kipontozódott az addig a vásárhelyiek egyik legjobbjának számító Mócsai Milán, és bár a rutinos irányító, Drahos Gábor mindent megtett, hogy egykori munkaadója dolgát megnehezítse, a hazaiakban nem volt meg a kellő lendület, hogy az egyébként helyenként álmosan játszó szegedieket megszorongassák. Bonifert Domonkos igyekezett minél több lehetőséget adni fiatal játékosainak, akik ezt kosarakkal hálálták meg, míg a túloldalon az általában együttese legjobbjai között számon tartott Vas Péter későn talált magára, mind a 11 pontját az utolsó negyedben szerezte.

A végeredmény 70-89 lett a mérkőzésen sokszor nem elég meggyőzően játszó Szedeák javára. Jono Levyéknek ez volt az utolsó felkészülési találkozójuk a szezonrajt előtt, október 5-én már bajnoki mérkőzésre hivatalosak, az ellenfél pedig a Pécsi VSK-Pannonpower csapata lesz idegenben, az NB I/A alapszakaszában.

Elek András: „Annyi a mai meccs tanulsága, hogy van néhány játékosom, akit nem lenne szabad játszatni. Sajnos egy jobb csapat ellen nem lehet ennyire fegyelmezetlenül kosarazni. A lepattanókat nem gyűjtöttük be elegendő arányban, a dobószázalékunk pedig egészen nevetséges volt.”

Bonifert Domonkos: „Javulnunk kell a védekezésben, elsősorban az agresszivitást hiányoltam a játékosaimból. Gondok voltak a kommunikációval is. A fiatalok viszont kifejezetten jól helyt álltak az utolsó két negyedben. Van tíz napunk a szezonkezdetig, sok mindenen finomítani kell még.”