A Szegedet is legyőzte, továbbra is listavezető a PVSK

Végig partiban volt a Szedeák, de az utolsó percekben Kesar kulcsjátékai a Pécs javára dönötttek.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 7. forduló
PVSK-Veolia - Naturtex-SZTE-Szedeák 85-76 (21-20, 25-17, 22-24, 17-15)

PVSK: Pongó 9, Taylor 16/3, Csirics 7/3, Budimir 25/3, Kesar 17/9:
cserék: Simon 7/3, Antóni 2, Horti 2.

Szedeák: Boltics 10, Davis 18/6, Wirth 9/3, Green 17/12, Sulovics 13.
cserék: Kerpel-Fronius -, Vágvölgyi 9/3, Révész -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Mindkét csapat remek támadójátékkal nyitotta a találkozót, de egy árnyalattal a Juhos Leventét nélkülöző Szedeák volt a pontosabb - a PVSK hamar eladott három labdát, így hiába dobtak Csiricsék is 60% felett mezőnyből, így is megléptek a vendégek 18-12-re. Innen kezdtek el visszajönni a baranyaiak, megszigorították a védekezésüket és az első negyed utolsó három percében már nem kaptak pontot, itt már a Szeged is hibázgatott és Taylor hármasával a játékrész utolsó másodpercében a vezetést is átvette a Csirke-legénység. Ezzel a lendülettel pedig a második negyed elején meg is lépett a Pécs, rögtön egy 9-0-t futott a gárda a Taylor-Budimir páros vezetésével és nyolc-tíz pont körüli előnyt épített ki. Itt aztán megállította a zuhanást a rövid rotációval dolgozó Szedeák, de érdemben közelíteni már nem tudott a nagyszünetig, 46-37 állt az eredményjelzőn két játékrészt követően - a hazaiak továbbra is 60%-kal dobtak, míg a vendégek teljesítménye 44%-ra süllyedt, ez jelentette a különbséget.

A pihenő során ismét felszívta magát Andjelko Mandics alakulata, a harmadik negyed elején megint átvette az irányítást a gárda, összerakta a védekezését és érvényesítette az akaratát, visszajött egészen két pontra, Pongó Máté pedig a játékrész derekán beütötte a negyedik személyi hibáját, egy időre kivált a találkozóból. A negyed végén azonban stabilizálta magát a PVSK és ismét rá tudott lépni a gázra, egy Taylor-kettessel és egy Budimir-triplával újra hét pont lett közte, ezzel kicsit meg is törték Sulovicsék lendületét. A záró etapban is végig előrébb járt a Pécs, de a Szedeák ott loholt a baranyaiak sarkában és az utolsó három perc is 75-72-ről indult - itt teljesen szétesett a játék, sorra adták el a labdát a csapatok és az őrületből Kesar labdaszerzés-zsákolásával a PVSK jött ki jobban. Itt pedig a hazaiak centere el is döntötte a küzdelmet, újabb labdaszerzése után Pongót szolgálta ki, majd a következő támadásból ismét zsákolt, így az egylabdás meccsből pillanatok alatt kilencpontos különbséget csinált, ahonnan már nem volt visszaút. Kesar "búcsúzóul" kiosztott még egy gólpasszt és dobott még egy duplát, így szenzációs utolsó perceivel felzárkózott a nagy meccset játszó Budimir (25 pont, 11/16 mezőnyből, 8 lepattanó), illetve Taylor (16 pont, 10 lepattanó, 6/10 mezőnyből) mellé - a PVSK hozta a hazai kötelezőt és továbbra is vezeti a tabellát, míg a gyakorlatilag hat embert forgató Szedeák nem tudott meglepetést okozni.

fotó: hunbasket.hu