A Szolnok egy ponttal verte a Metalacot

A Szolnoki Olaj KK újabb felkészülési mérkőzést játszott Szerbiában - ezúttal 76-75-re nyertek a Metalac ellen.

Felkészülési mérkőzés, Szerbia, Valjevo
Metalac (szerb) - Szolnoki Olaj KK 75-76 (15-22, 19-19, 19-13, 22-22)

Az Olaj hasonlóan kezdett, ahogy tegnap a lengyel csapat ellen, 8-2-re vezetett az ellenfél a negyedik percben, a negyedből hátralévő időben azonban mindössze egyetlen mezőnykosarat ért el a Metalac. A Szolnok előbb egy 7-0-s szakasszal fordított, majd fej-fej mellett haladtak a felek, az utolsó másfél percben azonban még egy 7-0-t repesztett a magyar bajnok, így pont 7 ponttal állt jobban az első 10 perc után (15-22). A második felvonást két duplával kezdték a szerbek, de sültek az Olaj hármasai, így a 17. minutumban már 12-vel vezettek Dragan Alekszicsék (23-35). Nagyon sok büntetőt dobhatott a Metalac, amely ezzel vissza is jött 10-en belülre, ám az első negyedben kiharcolt 7 pontos előnye még megvolt Vojvodáéknak a nagyszünetben is (34-41).

A második félidő elején egy 8-0-s szakasszal fordítottak a hazaiak és a 26. percre már 5 pontos előnyt építettek ki maguknak (49-44), a végjáték azonban ezúttal az Olajnak jött ki jobban, az utolsó két és fél percben mutatott 6-0-val visszavették a vezetést a magyarok (53-54). A negyedik negyed elején egy 2+1-gyel megint a Metalac vezetett, erre viszont egy 10-0-val válaszolt a Szolnok (56-64). Nem dőlt el azonban a mérkőzés, rengeteg büntetőt dobhatott mindkét együttes - a szerbeknek a 39. percig az a dupla volt az egyetlen mezőnykosaruk a negyedben, így is tartották magukat (67-73). Két triplával és egy duplával az utolsó percben már ők vezettek (75-73), az Olaj azonban egy büntető után még egy kettest is értékesített, a Metalac már nem talált be, így nyerte a mérkőzést a Szolnok.