A Szolnok is győzni tudott az Alba otthonában

Három negyedig rettenetesen sok hibával tarkított rangadót játszott egymással a címvédő Alba Fehérvár és a Szolnoki Olaj KK, az utolsó negyedet viszont 16-0-val kezdték a vendégek, így végül nagyobb izgalmak nélkül nyertek Milosevicsék 70-60-ra.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 6. forduló
Alba Fehérvár (1-4) - Szolnoki Olaj KK (5-0) 60-70 (15-19, 16-15, 16-15, 13-21)

Alba Fehérvár: Hill 8, Simpson 7/3, Harris 5, Lóránt 17, Keller Á. 5.
Csere: Keller I. 3/3, Filipovity 5/3, Fenner 4/3, Horton 4, Kovács Á. 2.

Szolnoki Olaj KK: Perry 14/6, Vojvoda 11/3, Ford 6, Milosevics 21/9, Tóth Á. 5.
Csere: Andric 13, Kovács P. -, Polyák -, Phillip -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A hazaiaknál lényegében mindenki vállalta a játékot erre az összecsapásra, Macont pedig a hírek szerint el is küldték már.

Hullámzóan indult a találkozó, viszont Lóránt Péter játéka azonnal meglátszódott az Albán - 7 pontot szerzett a magyar magasember a mérkőzés elején, így csapata a negyedik percben vezetett nagy riválisa ellen (9-5). A székesfehérváriak nagyon megálltak ezt követően - az Olaj egy gyors 7-0-val átvette a vezetést, ezt pedig a 8. percben továbbnyújtották egy 12-0-s szakaszra (9-17). Az Alba Fenner négy pontjával állította meg a vérzést, a negyed végén négy pont volt a távolság (15-19). A második felvonás elején 10 ponttal meglépett a Szolnok, úgy tűnt, hogy megroppanthatják a Lóránt nélkül támadásban megint esetleges Albát, de elképesztő mennyiségű eladott labda volt mindkét oldalon, ami csapkodóvá tette a játékot - a címvédő kihasználta ezt, Keller Ákos révén vissza is jöttek három pontra a 18. percben (29-32), és a félidőben is ennyi volt a különbség (31-34).

A fordulás után előbb Lóránt, majd Simpson kosaraival tartotta magát a félidei távolságon az Alba, de a 26. percre megint kezdett meglépni a Szolnok Milosevics tripláját követően (40-48). A felvonás utolsó négy percét aztán megint nem teszi ki az ablakba az Olaj, folytatódott a bakiparádé, és összesen egyetlen pontot szerzett a vendég gárda ebben a szakaszban - az egyébként hasznosan kosarazó Milosevics még védő nélkül is kihagyta a ziccert. Az Alba megint kezdett kapaszkodni, Keller Iván hármasával pedig kettő pontra zárkóztak 10 perccel a vége előtt (46-48). A záró játékrész elején aztán kevesebb mint három perc alatt döntött az Olaj - 10-t repesztett ekkor a szolnoki alakulat, összességében 16-0-s rohammal kezdték a negyedet, így végleg eldöntötték az összecsapást. A Szolnok végül 70-60-ra győzött.

Az Olajnál Milosevics borzasztóan hasznos volt összességében (21 pont, 14 pattanó, 5 szerzett labda, 33 VAL), Andric kosarai is jókor érkeztek a vendégek szempontjából (13 pont), Perry pedig az utolsó negyedben jelentkezett több jó megmozdulással is (14 pont, 8 pattanó). A túloldalon Lóránt Péter 17 ponttal és 6 pattanóval tért vissza, a többi húzóembernek szánt igazolás viszont vele együtt sem tudott teljesíteni, még Hillnél is becsúszott a 8 pont, 7 szerzett labda és 7 gólpassz mellé 7 eladott labda és egy 3/9-es mezőnymutató. Összesen 42 eladott labdát jegyzett a két csapat (20-22), ami az első három negyed színvonalában meg is látszódott, de végül a dobóstatisztikában is egy fokkal jobb, a lepattanócsatát 47-33-ra nyerő, szinte végig vezető Olaj nagyobb izgalmak nélkül tudott győzni.