A Szolnok nyerte az első negyeddöntőt

Megkezdődött a Zsíros Tibor Magyar Kupa nyolcasdöntője - az első negyeddöntőben a Szolnok egy másfél negyedig szoros meccsen verte a KKK-t.

Zsíros Tibor Magyar Kupa, első negyeddöntő
Kaposvári KK - Szolnoki Olaj KK 77-95 (25-22, 16-32, 13-25, 22-16)

Kaposvári KK: Frazier 12/6, Raivio 11/3, Jancsikin 16/6, Hendlein 11, Spica 12.
Csere: Grebenár 2, Fodor 10/6, Benke 2, Horváth -, Kovács 1, Papp -.

Szolnoki Olaj KK: Rakics 10/6, Jones 8/3, Milosevics 10, Keller 18/3, Báder 7.
Csere: Somogyi 11, Gipson 11/3, Wittmann 10/6, Vojvoda 3/3, Csákvári 7/3, Pavlovics -, Sztajkovszki -.

A találkozó teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Nagyon jól kezdett a Kaposvár, hiszen Spica és Milosevics kosárváltását követően Jancsikin 2+1-ével ők kerültek előnybe (5-2). Báder a 3. percben egy ugyanilyen akcióval egyenlített, majd Hendlein és Keller kosarai után Rakics triplájával vezetett először a Szolnok a találkozó 4. percének végén (7-10). Frazier és Jones is kintről voltak eredményesek, így érkeztek el a csapatok a negyed feléhez (10-13). Raivio egy kosárral és két büntetővel egymaga fordította meg az állást, majd Keller és az egykor Szolnokon is játszó Fodor percei következtek, kosaraik után még mindig a KKK vezetett az utolsó perc kezdetén (20-18). Keller egyenlített ekkor és Spica kosarára is ő válaszolt, de a játékrészt Fodor triplája zárta, így három egységgel jobban állt a somogyi alakulat 10 perc játékot követően (25-22).

Benke és Raivio egy-egy duplájára, Gipson 5 ponttal felelt a negyed elején, Milosevics büntetőivel pedig megvolt a szolnoki egyenlítés a 12. perc végére (29-29). Kezdte átvenni teljesen az irányítást az Olaj - Báder két, Jones és Milosevics egy-egy jó kísérletére csak Spica és Hendlein tudott válaszolni, így Gipson két büntetője után hat pontra nőtt a bajnok előnye, Jancsikin hármasával azonban még zárkózott a Kaposvár a negyd közepén (36-39). Jones egy jó büntető, Keller dupla és Somogyi 2+1 után azonban Rakics triplája következett, így egy 9-0-s futással 10 pont fölé került a differencia a 18. percre (36-48). Frazier kintről betalált, Keller két büntetőjére pedig Jancsikin felelt, de a félidő utolsó percében Somogyi és Rakics újabb pontokat tettek fel a táblára, 13-mal ment a nagyszünetben Dragan Alekszics együttese (41-54).

A fordulást követően gyorsan megkezdték a felek a pontgyártást: Milosevics és Hendlein kettest, Vojvoda és Jancsikin hármast dobtak. Az Olaj azonban itt is jobban jött ki a dologból, Jones kettese után ugyanis Wittmann dobott egy triplát és egy duplát is, így a 24. percre megvolt a közte 20 (46-66). Itt nagyon leült a meccs. Hendlein és Grebenár találtak be még a negyed felénél (50-66), a kicsit megnyugvó Olaj viszont nem tudott pontot szerezni ebben a szakaszban. Szerencséjükre a KKK nem talált fogást rajtuk, így Somogyi és Rakics kosaraival a 27. percre vissza is állt a 20 pontos távolság. Somogyi nagyon elemében volt, a center pontjaival, illetve Gipson triplájával tovább nőtt a szolnokiak fórja, hiába próbált meg mindent Hendlein. Csákvári és Spica kosarai zárták a felvonást, amelynek végén 24 pont volt a bajnok előnye (55-79).

A záró negyednek már túl sok jelentősége nem volt, hiszen eddig a pontig eldőlt a továbbjutó kiléte. Frazier és Fodor kosaraival jött vissza a Kaposvár 20 pontra, innentől kezdve pedig hibára hiba, kosárra kosár volt a válasz, maradt a 20 pontos differencia a negyed felére (66-86). Raivio talált be kintről, majd a 37. percben Jancsikin büntetőkkel hozta fel 13-ra csapatát, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt jó (73-86). Csákvári hármasával még a leghalványabb felzárkózási remények is elszálltak a somogyiak részéről. A Szolnok végül magabiztosan húzta be az első negyeddöntőt 77-95 arányban.