A Szombathely visszavágott a Szegednek

Az alsóházi középszakasz mai rangadóján a Zeljko Zagorac vezette Szombathely összességében magabiztosan verte idegenben a Csorvási Milánt nélkülöző Szegedet, bár a végjátékban nagyon feljött a hazai gárda.

A szegediek vezethették az első akciót mégis Kálmán László próbálkozott az első pontszerzési kísérlettel de nagyon rosszul célzott, majd rövidesen már Zagorac szerencsés triplájával 3-2-re ment a vendég Szombathely. A másik oldalon Fekete jeleskedett és négy pontot szerzett egymás után, pechjére Zagorac is így tett. Öt perc  után meglehetősen átalakult a játék képe és a vasi gárda vette át a dominanciát, Jones ugyan büntetőből kozmetikáz az eredményen, de 5 pontos előnyét tartotta a Falco. Hét perc játék után Zagorac már 12 pontot szerzett, Ivosevvel együtt nagy kedvel játszottak miközben tíz pont volt az előnyük. Időközben a hazaiak nyitottak egy szép hajrát és az eddigi tíz pontos előnyt szigorúbb védekezésüknek köszönhetően négy pontra redukálták. Kiss Zsolt hintett két nagyon pontos triplát a sarokból, így nem szakadt le különösebben a Szeged (21-25).

A második tíz perc Tanács szép tempójával kezdődött, de Ivosev közelről válaszolt, ami hat pontos különbséget jelentett ekkor. Kálmán fejelte meg ezt az eredményt még három ponttal, jól játszott Bencze Tamás csapata. Ivosev szedte össze harmadik személyi hibáját a negyed végén ezért le kellett ülnie. Zagorac jött a helyére és egy utolsó másodperces közeli kosárral megszerezte 16. pontját, csapatának pedig a nyolc egységnyi vezetést. Az első tíz perchez képest nem változott sokat helyzet, Kálmánék tartották 6-8, helyenként tíz pontos előnyüket, de Feketééknek mindig volt egy-egy momentumuk, amivel aggodalmat okoztak ellenfelüknek ezért hiába voltak hátrányban érezhető volt, hogy még nem dőlt el semmi (45-53).

A fordulás után Gurley kezdte el a pontgyártást egy közeli kettessel majd egy triplával, amire csak Váradi tudott válaszolni két ponttal. Frissebben jött ki a Szeged, lélektani fölény lett a jutalma és már csak öt ponttal volt lemaradva a kicsit fásultabb Szombathelyiektől. Közben Will megkapta negyedik faultját, le is ültette Bencze mester. Stafford szerzett fontos kosarakat, az ő hathatós segítsége is kellett ahhoz, hogy visszaverjék a kezdeti szegedi lendületet és visszajött "az eddig megszokott" tíz pont körüli előny. Kálmán kihagyta a triplát, de Simon visszasegítette a lejövő labdát, ami csak duplát ért és 14 pontos fórt, ezzel zárult a harmadik negyed (63-77).

Simon büntetőből, Csorvási Levente pedig a palánk közvetlen közeléből változtatja az eredmény állását, de a különbség lassan húsz közelébe került Váradi büntetőivel, amit Djukics csúnya szabálytalansága előzött meg. Tanács Attila faragott csapata hátrányából két gyors három pontossal, majd Jones pontjai után már csak tíz pont volt a vasiak fórja. Felforrósodott a helyzet szombathelyi szempontból. Az eddigi közte tíz pont ötre módosult Tanács és Jones pontjainak köszönhetően, de Harazin legjobbkor szerezte kosarait, majd Kálmán is begyújtotta a rakétákat és rögtön tíz lett a vendég előny.  Ennek ellenére Kiss Zsolt ismét hármast dobott és Jones is hozzátett egy duplát, jött is a sürgős időkérés. Négy pont volt közte. Hatalmas hiba! A Falco nem tudta bedobni a labdát, így jöhetett a Szeged. Váradi szerencsés kettő plusz büntető akciójával növelte kicsit a differenciát. Nyolc másodperccel a vége előtt Wirth három pontost dobott a sarokból, így két pontra csökkent a hazaik előnye. Kálmán még behintett két büntetőt a végére. Majdnem elszórakozta a sárga-fekete legénység, de helyén volt a szívűk és behúzták ezt a fontos találkozót egy jól küzdő Szeged ellen (93-97).

Naturtex SZTE-Szedeák - Szova Trend Optika KC Szombathely 93 - 97 (21-25, 24-18, 18-24, 30-20)

NB I, A-csoport, alsóházi középszakasz, 1. forduló, Szeged

Szeged: Fekete S. 7, Gurley 18/3, A. Jones 21/3, Tanács 11/3, Djukics 11/3. Csere: Vida -, Kiss Zs. 9/9, Csorvási L. 10, Jakab P. -, Wirth 5/3.

Szombathely: Kálmán 16/6, Stafford 11/6, Will 7/3, Ivosev 14/3,  Zagorac 18/6. Csere: Váradi 12, Simon L. 13, Harazin 4, Szanati 1.

Kipontozódott: Tanács (37. perc), Djukics (39. perc), illetve Ivosev (32. perc)