A végét jobban bírta a ZTE

Hiába zúdított az első félidőben triplazáport ellenfelére a Factum együttese és vezetett szinte végig a mérkőzés folyamán, az utolsó negyedben remekül hajrázott Völgyi Péter legénysége, és nagy csatában, elorozta a győzelmet a debreceniek orra elől.

Simovic játéka kérdéses volt a vendégek részéről a mérkőzést megelőzően, ám a horvát nagyember ott volt a feldobásnál, és nem is tétlenkedett sokat, egyből két gól jó plusz egyes akcióval nyitotta a találkozót, amivel gyorsan a padra küldte melegedni a két személyit begyűjtő Kenny Izzot. A Factum triplákkal tartotta a lépést a ZTE-vel, előbb Stafford, majd a csereként beszálló Kovács Imre volt eredményes (6-6) utóbbi kosara ráadásul egy 10-0-s ”hazai” roham kezdetét jelentette, ami első időkérésére késztette Völgyi mestert (13-6). Éledeztek a zalaiak a rövid pauzát követően, ám a 6,75-ön túlról ekkor hibátlanul célzó (7/7) debreceniek tartották előnyüket, sőt, a rendkívül pontgazdag negyed végéig fel is hizlalták azt 10 egységnyire (30-20).

A második szakasz elején nem tudott közelebb férkőzni a vendég gárda a Factumhoz, Helmecziék 10 pontos vezetése állandósulni látszott, hiába szerezte meg Smith technikaija után a bónusz támadásból Simovic a 10-ik pontját is, Cseh második trojkája ismét időkérést ért a ZTE kispadjánál (39-26). A pihenő jót tett a zalaiaknak, megtalálták végre a dobókezüket, és bár az egyik Kovács (Ádám) triplájára még a másik Kovács (Imre) válaszolni tudott, de Copeland és Gáspár távolijára már nem volt aduja a Factumnak (42-35). Cserékkel próbált frissíteni a debreceni együttes, amerikai légiósai, Smith és Stafford révén pedig nem is engedte közelebb férkőzni a ZTE-t, amely a sok eladott labdája miatt (9 a félidőben) nem tudott jelentősen faragni a hátárnyból, de az utolsó pillanatokban értékesített Hudson hárompontossal sikerült 10-en belülre jönniük a vendégeknek (49-42).

Rengeteg hibával, kapkodva kezdték a felek a második félidőt, a Zalaegerszegnek alig két perc után meglett a csapatfaultja. A Factum eközben nem is tétlenkedett sokáig, 6-0-al nyitotta a játékrészt, majd egy Simovic dupla után a 12-ik tripláját is megszerezte a vendéglátó együttes, az elkövető az ekkor már 19-nél járó Stafford volt, majd a szintén remekül játszó Cseh György kétpontosával az addigi legnagyobb különbséget varázsolta a táblára a debreceni alakulat (60-44). A fiatal Kovács Ádám állt ekkor a ZTE élére, hat ponttal vette ki részét egy rövid zalai feltámadásból, amelynek végén Borszéki távolijával újra 10-en belülre jöttek a vendégek (64-55), de a hamar összegyűjtött csapatfault miatt a Factum büntetőkből tartani tudta az előnyét. A negyed végén újra Kovács villant, ezúttal triplából, Copeland pedig egy duplával járult hozzá, hogy a ZTE hosszú idő után újra belátható távolságon belülre kerüljön az etap végeztével (66-60).

A záró felvonás elején ismét (már szokás szerint) Simovic volt eredményes, de Smith révén tartani tudta hat pontos előnyét a Factum (69-63). Ezután azonban megállt a tudomány hazai részről, 9-0-t repesztett a Völgyi legénység, és az első negyedet követően először szerezte vissza a vezetést a vendég gárda (69-72). A házigazdák dolgát nehezítette, hogy hét perccel a lefújás előtt elvesztették egyik legjobbjukat, Kenny Smith, a légiós ugyanis begyűjtötte ötödik személyi hibáját, így a hátralévő időben csak a padról szurkolhatott társainak. Az elvesztegetett előny után a debreceniek dobásai egyre pontatlanabbá váltak, az elején még jól sülő triplák sorozatosan perdültek le a gyűrűről, míg a ZTE biztosan tartotta aprócska vezetését. A szépen lassan elúszó mérkőzés végjátékában is a távolaikhoz menekültek a vendéglátók, sikertelenül, így Copeland és Hudson büntetőkből beállíthatta a 74-79-es végeredményt.

Factum Sport Debrecen – Zalakerámia-ZTE KK 74-79 (30-20, 19-22, 17-18, 8-19)