A záró negyedben ért révbe az Alba!

Nagy csatát hozott az alapszakasz első Alba Fehérvár és a második helyen befutó Kaposvári KK összecsapása a férfi NB I A-csoportjának középszakaszában. A mérkőzést az Alba kezdte jobban, de az első negyedet mégis a hazaiak zárták előnnyel. A folytatásban felváltva vezetett egyik, másik gárda, s a félidőre Dzunics mester fiai jutottak lélegzetvételnyi fórhoz. A záró etapnak egyenlő állással vághattak neki, ahol a fehérváriak Smith nagyszerű záró negyedbeli játékával megszerezték harmadik győzelmüket a középszakaszban, továbbra is veretlenek.

Férfi NB I A-csoport, Középszakasz - Felsőház, 3. forduló – 2013. március 23.

Kaposvári KK (1-2) – Alba Fehérvár (3-0) 81-89 (23-21; 18-25, 24-19, 16-24)

Kaposvár 1100 néző     Vezette: Cziffra Cs., Pálla Z., Török R., (Nagy)

Kaposvár: Drahos 0, Dunn 22/6, Swanston 30/15, Hendlein 14/3, Spica 11  Csere: Kiss K. 2, Dávid 2, Szőke 0

Alba: Moore 19/9, Smith 19/9, Hollis 20/6, Jones 17, Keller Á. 9/3   Csere: Szabó Zs. 5/3, Supola 0, Bódi 0, Juhos 0

Dzunics Braniszlav, az Alba vezetőedzője: Nagyon kiegyenlített meccset játszottunk. Kicsit mindig sikerült újítanunk, amikor felzárkózott a Kaposvár. A végjátékhoz érve is mi tartottunk előrébb, úgy vélem ez döntött, mert a hazaiaknak kellett futni az eredmény után. Nagyot harcolt mindkét csapat, nekünk talán kicsit szerencsénk is volt.

Fekete Ádám, a Kaposvár vezetőedzője: Egy nagyon jól játszó Albával találkoztunk, amelyben négy kosárlabdázó is extrán teljesített. Ez minden csapatnak nagy falat lett volna. Elsősorban a lepattanózásban maradtunk alul, főként emiatt vesztettünk. Megyünk tovább, hiszen célunkat, a legjobb négy közé kerülést még elérhetjük.

Bekezdett az Alba a találkozó elején, ugyanis 4-9-re húztak el a fehérváriak. Dunn nyitó pontjai után Spica 2+1-es akciójának köszönhetőn tudott feljönni a vendégekre a Kaposvár az 5. perc végén. Jones nagy zsákolására válaszként érkezett az első hazai tripla, ki mástól, Swanstontól. Potyogtak a kosarak mindkét oldalon a negyed második felében. Heindlein nagy mentés után ziccerezett, de az üresen hagyott Keller Ákos triplával válaszolt. (12-14) Az első időkérés Braniszlav Dzunics mestertől érkezett, miután Heindlein és Swanston kosaraival két ponttal megugrott a hazai gárda. (16-14) A negyed hajrájában rendre a vendéglátókhoz került az előny, azonban az Alba részéről mindig akadt valaki, aki tudott válaszolni, egyenlíteni. Az első játékrészt Spica középtávoli kosara zárta le, így a két perces pihenőre Fekete Ádám fiai vonulhattak előnnyel. (23-21)

Jól indult a fehérváriak számára a második negyed, ugyanis Moore duplát, majd triplát jegyzett, így ismét hozzájuk került az előny. Azonban jöttek a Dávid Gergelyék, s a centertől érkező dupla után Dunn köszönt be, egy palánk alól feltett labdát juttatott a gyűrűbe. (27-26) A húzd meg, ereszd meg Jones középtávolijával, Swanston triplájával folytatódott, a negyed feléhez érve pedig Jones újabb duplájával zárult. (30-32) Fekete Ádám ki is kérte a második negyedbeli első idejét. Dunn vezette, hátán vitte a hazai együttest, de a visszatérő Hollis és Keller a vendégeket juttatták minimális fórhoz. A somogyiak amerikai kisembere két egymást követő támadást fejezett be triplával, így hamar leolvadt a vendég előny. (38-37) A félidő hajrájához közeledve Keller támadólepattanó utáni kettese, és Smith hárompontosa ismételt időkérésre késztette Fekete mestert. Sikeres akciót vezetett az egy perces regula után a hazai alakulat. Swanston gól jó, plusz egy büntetős akciót hajtott végre, Smith pedig begyűjtötte a harmadik személyi hibáját. (41-42) Moore és Hollis azonban tett arról, hogy az alapszakaszgyőztes vonulhasson előnnyel nagyszünetre. (41-46)

A második félidő kezdetén hosszú hallgatás után talált a fehérvári gyűrűbe Spica, de a vendégektől, pontosabban a jó dobóformát mutató Jones-tól jött is a válasz, tripla formájában. (43-49) Mindkét csapat bőszen emelte a labdákat a 6,75-ös vonalon túlról, Hendlein kinti találatával továbbra is tapadt ellenfelére a Kaposvár. (46-49) Hatalmas tempóban zajlott a harmadik negyed. Jones nagyszerűen játszott, vezetésével ellépett a vendég együttes 8 egységgel. Moore például nagyjából 8 méterről vágott be egy hármast a támadóidő lejártával egy időben. Viszont Swanston személyében akadt megmentője a hazaiaknak, akik az őrült játékrész végére ledolgozták komoly hátrányukat, sőt, az amerikai triplájával átvették a vezetést. (59-58) A negyed végéhez közeledve Hollis vette vissza az előnyt csapata számára, az utolsó két perc róla és Dunnról szólt, a negyed végén azonban Swanston egalizált, így vághattak neki a csapatok az utolsó tíz percnek. (65-65)

Ahogy az iménti negyed, úgy a záró etap ponttermelését is Spica kezdte, de Smith - aki Wood helyén játszott - triplájával újra az Alba vezetett. Swanston elképesztő estét produkált, ő is beszórt egy újabb hármast, de Smith nem maradt adósa, visszadobta neki. (71-73) Labdát vesztett a hazai alakulat, az Moore indítását Smith zsákolással fejezte be az akciót, időkérésre sarkallva Fekete Ádámot. (71-75) Gödörbe került a Kaposvár, melyet igyekezett kihasználni az Alba, Jones büntetőivel távolodott gárdája, Swanston viszont riadót fújt az egyenlítéshez, a találkozó megnyeréséhez. (75-77) Kőkemény küzdelem zajlott a pályán, jól játszott az Alba, de nem tudta leszakítani a hazaiakat, eldönteni a mérkőzést. Az utolsó három perc a légiósai által vezetett Alba Fehérváré volt, akik Smith nagyszerű záró negyedbeli játékával megszerezték harmadik győzelmüket a középszakaszban, továbbra is veretlenek.