A ZTE izmosabb volt, s nyert

A ZTE és a Pécs egy félidőn át szoros meccsen gyűrte egymást, majd a hazaiak elszakadtak vetélytársuktól, s a negyedik negyed elejét úgy megnyomták, hogy gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. Igaz, a hatalmasat hajrázó PVSK majdnem visszatért a mélyből, de a legvégén még jól koncentráltak Copelandék, s behúzták a győzelmet. A ZTE ezzel megszerezte 4. sikerét, a Pécs viszont maradt 3 nyertes meccsnél.

NB I A 8. forduló, Zalaegerszeg
2012. november 16.
Vezette: Farkas G., Gál, Boros (Farkas J.)

Zalakerámia-ZTE KK – Pécsi VSK Pannonpover

77-68 (19-19, 20-19, 18-14, 20-16)

PONTDOBÓK és STATISZTIKA ITT!

ZTE: Copeland 14/9, Gáspár 20, Hudson 23/9, Koma, Simovic 17. Csere: Baki 1, Puszta 2, Borszéki. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Pécs: Loesing 17/6, Legion 25/3, Kovács P. 7/3, Tóth N. 9, Hendley 6. Csere: Bíró O., Halász 2, Bödör 2, Csabay, Nagy K. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Kipontozódott: Hudson

ELSŐ és MÁSODIK NEGYED - nagy csata, többnyire pécsi vezetéssel

A pécsiektől Legion kezdte el a kosártermelést, ám a hazaiak légiósa, Hudson rögtön válaszolt rá, méghozzá 5 ponttal egymás után, így már a ZTE vezetett. Hudson ezután is tartotta jó formáját, ám Simovic valamivel visszafogottabb volt, mint máskor, így, mivel a vendégeknél meg Legion is termelte a pontokat, szorosan alakult a mérkőzés.

A nagy gyürkőzés a második negyedben is folytatódott, vagyis olyan mérkőzés zajlott, amilyenre előzetesen Völgyi Péter, a zalaiak vezetőedzője számított. Amikor Legion kosarával 22-27-re „elhúzott” a Pécs, ezt mint tetemesnek mondható előnyt regisztráltuk agyunkban, hiszen többnyire csak egy-két pont volt a különbség hol ide, hol oda.

Ám a PVSK, amelyben bátrabban játszatta fiataljait Csirke Ferenc, mint a kollégája (igaz, a jelek szerint Kovács Ádám pályára küldését nem kockáztatták meg a zalaiak, mert bár bekerült a jegyzőkönyvbe, de kisebb sérülése miatt nem tehette hozzá mostanában tőle megszokott lendületes játékát a csapatéhoz), újra ellibbent 5 pontra később is, így a negyed hajrájához közeledve Puszta Dávidnak és a triplát szóró Copelandnek kellett iparkodnia nagyon azért, hogy újra egál legyen. Aztán az amerikai annyira belejött a dobálásba, hogy még két hármast elsüllyesztett, jelentős szerepet vállalva abban, hogy a ZTE végül ha csak egy ponttal is, de előnnyel mehessen pihenni a nagyszünetben.

HARMADIK NEGYED - Hudson és Gáspár vezeti az elhúzó ZTE-t

A harmadik játékrész már másként alakult. Hudson hármasa, majd Gáspár két büntetője után 44-38-ra ment el a ZTE. Sőt, a két hazai vezéregyéniség folyatta nyomulását, így 50-39-nél addig nem tapasztalt űr kezdett nyílni a két gárda között.

Említsük meg, hogy Simovic igen hatékonyan szedte a lepattanókat, s a pécsi Hendley nem nyújtott igazán izmos produkciót centerben, emellett a vendégek gyakorlatilag a büntetőik felék kihagyták, s a triplákkal sem büszkélkedhettek, magyarán volt oka annak, hogy a több mutatóban kicsivel jobb ZTE kezdett elhúzni.

Persze a PVSK nem adta fel, és 57-46 után sorban szerzett 6 pontot, s egyet sem kapott, így a negyedik negyednek 5 pontos hátránnyal futhatott neki, ami nem tűnt ledolgozhatatlannak.

NEGYEDIK NEGYED - remek zalai rajt, ami végül is dönt, hiába hajrázik nagyot a PVSK

Aztán minden összeomlott a baranyaiak számára nem egészen 5 perc alatt. A ZTE ugyanis a záró etapban 12 pontot dobott pécsi válasz nélkül (69-52). Hudson és társai állva hagyták a vendégeket, s úgy tűnt eldől a mérkőzés. Alex Legion szerezte az első nem zalai pontot ebben a negyedben, majd megint ő talált be, illetve a jó darabon át nem túl hatékonyan támadó, de a végére belelendülő irányító, Loesing is betalált, de Gáspár is, így tíz fölött maradt a különbség, az idő meg telt.

A hazaiak játéka kombinatívabbnak tűnt, legalábbis Gáspár 8 és Copeland 6 gólpassza erről tanúskodik. A ZTE uralta a mérkőzést ekkor már, és érett a negyedik győzelem, amivel éppen 50%-os lett a zalai alakulat. A meccs előtt egyébként a két gárda egyformán állt a tabellán, hiszen a pécsiek is 3 győzelmet és 4 vereséget számoltak, s a helyezésük alapján  is kijelenthető, hogy közvetlen riválisok csaptak össze.

Tóth Norbert két kosara, majd Legion és Loesing pontjai után a 38. percre újra tízen belülre került a PVSK (73-64), vagyis hajtott, kapart a vendég együttes, de a hazaiak előnye kitartott, s a publikum kivételes buzdítását is maga mögött tudhatta a ZTE, ami mindenképpen nagy adalék akkor, ha szüksége van rá a csapatnak.

Az utolsó percre azonban már 73-66-tal fordultak a felek, tehát volt miért izgulnia a ZTE szimpatizánsainak, mert a Pécs nem omlott össze, sőt, magára talált és bődületes hajrát vágtatott. Egy büntető-váltás után (itt Gáspár, ott Legion célzott pontosan) maradt a különbség, majd Copeland ellen szükségszerű faultot ütöttek be a vendégek, aki szintén betalált mindkét kísérletéből, így ha végül nehezen, de nyert a zalai gárda.

A ZTE tehát örülhetett, a Pécs pedig bánkódhat, hogy a meccs jelentős részében mutatott erőtlenebb centerjátéka miatt elszalasztott egy jó esélyt arra, hogy fontos idegenbeli derbit hozzon.