A ZTE Sopronban is nyerni tudott

A zalaegerszegiek a Kinney-Benke-Radic trió vezetésével szinte végig vezettek - a Sopronnak másfél negyednyi jobb játék nem volt elég.

Magyar férfi NBI/A-csoport, alapszakasz, 11. forduló
Sopron KC (1-9) - Zalakerámia ZTE KK (6-5) 84-91 (19-22, 20-19, 14-22, 26-25)

Sopron KC: Parker 19/3, Duvnjak 5, El-Amin 14/6, Tóth -, Watkins 31/3.
Csere: Takács 6/6, Mészáros 6, Kántor 3/3, Élő -.

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 14/6, Vaughn 9, Benke 18/9, Szabó 5/3, Radic 34/3.
Csere: Horváth 2, Jeffers 3, Mohácsi 6/6, Doktor -.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Jobban kezdett a vendég gárda, amely Radic és Benke kosaraival a negyed felére meg is lépett 8 ponttal - a hazaiaknál nemcsak a védekezéssel volt gond ekkor, hanem a támadójátékkal is (5-13). Parker révén indult be a soproni támadógépezet, és bár Radic tarthatatlan volt, 12-19 után El-Amin és Takács kosarainak köszönhetően, egy 7-0-val egyenlített a Sopron (19-19). A játékrészt Kinney hármasa zárta (19-22), de a 12. perc végén, El-Amin triplája után megint egál volt az állás (26-26). Kétpercnyi kosárcsend után megint Radic és Benke léptek először, a 17. perc végén azonban már a Sopron vezetett, először a mérkőzés folyamán (34-33). Nagyon kiegyenlített volt ebben a szakaszban a mérkőzés, egyik gárda sem tudott a másik fölé kerekedni hosszabb periódusokra - a szünetben kettő pont volt mindössze a differencia Bencze Tamásék javára (39-41).

A fordulás után még egyenlített a Sopron, de támadásban jobban pörgött a ZTE, a Kinney-Benke-Radic trió vezetésével a 23. percben már 8 pontos előnyük volt (43-51). Az itt kiépített különbség döntőnek bizonyult - az SKC Watkins kosaraival tapadt ellenfelére, de négy pontnál közelebb már nem értek, Radic és Kinney révén pedig a 10 pontot is elérte a vendégek fórja a 28. percben. A játékrész végén 8 pontos volt a különbség (58-66), de a negyedik negyed elején Radic megint tarthatatlan volt, lényegében egyedül növelte a differenciát 14-re a 33. perc elején, eldőlt az összecsapás (63-77). Watkins még megszórta magát ezt követően, főleg miután Radic leült a padra, a végén Kántor Olivér is betalált, de a Sopronnak összességében a záró negyedben már nem volt esélye arra, hogy ebből szoros mérkőzést csináljon - 7 ponttal, 91-84-re győzött végül a ZTE, amely így a szezon során először bír pozitív mérleggel.