Alba - Szolnok finálé lesz a kupában

A Morgen Ferdinánd Magyar Kupa második elődöntőjében a címvédő Szolnoki Olaj KK ellenfele a Pécsi VSK PANNONPOWER volt. A baranyaiak az első negyedben nagyon jól tartották magukat, utána azonban kijött a két csapat közötti óriási különbség, végül simán, 36 ponttal,  97-61 arányban nyertek a szolnokiak, így ők lesznek az Alba Fehérvár ellenfelei a holnap 20:30-tól kezdődő fináléban.

Morgen Ferdinánd Magyar Kupa, második elődöntő

Pécsi VSK PANNONPOWER - Szolnoki Olaj KK 61-97 (19-24, 14-32, 10-22, 18-19)

Pécsi VSK PANNONPOWER: Loesing 18/3, Csabay 8/6, Horváth G. 4, Nagy 4/3, Tóth N. 2.
Csere: Bíró 5/3, Hendley 12, Halász 3/3, Csernák 2, Tóth M. 3/3.

Szolnoki Olaj KK: Florence 6/6, Horváth 21/21, Sehovics 3/3, Bell 9/3, Trepák 11/9.
Csere: Simon -, Szabó 11, Gay 14/9, Németh 6/6, Fodor 11/6, Markovics 5/3, Mándoki -.

Báder Márton sérülése ellenére is csak az egyik négyest nevezte Neno Asceric, a szolnokiak trénere, a kimaradó a lett Ernests Kalve lett. Az első negyed legelején úgy tűnt, hogy könnyed mérkőzés lesz ez a címvédő számára, hiszen két támadás alatt két gyors kosárral indított az Olaj. A Pécs az első perc után kezdett éledezni, és a támadásban pontatlanná váló Szolnokot megbüntette a sok könnyelmű passz és eladott labda után, meglepetésre a negyedik percben már az esélytelennek tartott baranyaiak vezettek (6-5). Nem sok minden változott a nyolcadik perc végéig. Mindkét oldal kitűnően dobott távolról, és egyik oldal sem védekezett túl acélosan a periméteren állókkal szemben, ennek köszönhetően egál volt az állás nyolc perc játékot követően (16-16). A negyed hátralévő két perce sikeredett igazán egyoldalúra. A dudaszó pillanatában Halász Ákos ugyan értékesített egy triplát, de előtte nyolc szolnoki pont érkezett megválaszolatlanul, így öt ponttal vezetett a Szolnok az első negyedet követően (24-19).

A második negyed első két percében megpróbáltak kapaszkodni a pécsiek, Todd Hendley két büntetőjével három pontra zárkóztak a 12. percben (24-27), itt azonban jött egy 10-0-ás futás az Olajtól, így azonnal megnőtt a távolság a két fél között (24-37) a 15. percben kezdetén. A 17. perc kezdetén még mindig nem volt túl nagy a pécsiek lemaradása (31-42), a negyed végére viszont megint elfáradtak, 14-2-t futott a szolnoki együttes - gyakorlatilag a triplavonalon túlról mindenki betalált, aki rá is emelte a dobást, Horváth Ákos már öt hármasnál járt az első félidő végén -, így 23 pont volt a differencia a nagyszünetben (33-56), gyakorlatilag eldőlt a találkozó lényegi része.

A harmadik negyed elején három triplának - James Florence kettőt vállalt -, illetve Szabó Miklós két kosarának köszönhetően még egy 10-est rakott rá a különbségre az Adria Ligát is megjárt szolnoki gárda, a 24. perc végére így már 34 ponttal vezetett az Olaj, kezdett edzőmeccs jelleget ölteni a találkozó a két csapat közti tetemes tudásbeli különbséget is nézve. A címvédőnek minden bejött ezen az estén, Luka Markovics kosarával már több mint kétszer annyi pontjuk volt, mint a pécsieknek (37-75), Horváth újabb triplája után pedig a közte 40 is (37-78) - 10 perccel a vége előtt 35 volt a különbség a Szolnok javára (43-78).

A negyedik negyed - de gyakorlatilag a teljes második félidő - már csak arról szólt, hogy minél hamarabb essen túl a két együttes ezen az összecsapáson. A pécsiek próbálkoztak, de erejükből nem sok mindenre futotta, az Olaj fél gőzzel is simán, 36 ponttal, 97-61 arányban nyert, így ők csapnak össze az Alba Fehérvár gárdájával a döntőben, míg a paksiak ellenfele a Pécs lesz a bronzmeccsen.