Az Alba és a Nyíregyháza is vereséget szenvedett Romániában

Tegnap befejeződött a negyedik alkalommal megrendezett Antonio Alexe Emléktorna. A harmadik, utolsó napon a magyar bajnok Alba Fehérvár Szrecsko Szekulovicsékkal, azaz a marosvásárhelyi BC Mures Targu-Mures együttesével nézett farkasszemet, míg a Nyíregyháza a házigazda CSM Oradeával csapott össze. Horváth Imrééket harmadjára is kiütötték - ezúttal már az első negyedben eldőlt a meccs -, az Alba pedig minden negyedet csak egy kicsit vesztette el, ez viszont 16 pontos vereséget eredményezett számukra a végén.

Antonio Alexe Emléktorna
BC Mures Targu-Mures(román) - Alba Fehérvár(magyar) 98-82 (20-17, 23-19, 24-18, 31-28)

Alba Fehérvár: Tóth P. 4, Moore 24/9, Kemp 16, Juhos 12/3, Somogyi 2.
Csere: Olah 4, Blaskovits 3/3, Tóth N. 10, Vukolics 4, Brbaklics 3.

CSM Oradea(román) - Nyíregyházi KK(magyar) 94-57 (30-15, 17-14, 26-14, 21-14)

Nyíregyházi KK: Polyák 5/3, Jones 17/6, Mohácsi -, Cseh 11/9, Hall 4.
Csere: Molnár M. -, Czura 10, Oláh Z. 2, Kósa -, Jakab 2, Varga 6.

A Nyíregyháza ezzel utolsó, negyedik helyen végzett, és mindhárom mérkőzésén komoly vereségbe szaladt bele, nagyon sok munkája lesz még Horváth Imrének a gárdával. Még akkor is kiemelendő ez, ha papíron mindhárom együttes jóval komolyabb játékerőt képviselt a NYKK-nál, így nem nagyon számíthattak másra. Egy meccs + egy negyedig bemutatkozott az egyik légiós, Paul Jones is, de még így is elképesztően vékonynak tűnt a keret. Annyi biztos, hogy a zóna elleni játékot fejleszteniük kell, egyik mérkőzésen sem tudtak mit kezdeni ezzel.

Az Albánál nagyon sokan voltak próbajátékon, és majdnem a teljes csapat most mutatkozott be. Tóth Péter ez alapján a három mérkőzés alapján valószínűleg bérelt is egy helyet magának a keretben a most következő szezonra, a fehérváriak legjobb szervezőjének bizonyult a tornán. Ramone Moore egy félidőnyi megilletődöttség/beilleszkedési gondok után megmutatta, mire lehet tőle számítani a szezonban - kintről és betörésekből is eredményes volt és hatékony is. Maurice Kemp leginkább a gyorsindítások befejezésében tűnt ki, abban viszont nagyon is. Juhos Levente és Tóth Norbert hozták azt a játékot, ami várható tőlük, ahogy lényegében Somogyi Gergő is - a Nyíregyháza ellen komoly légvédelmet hozott össze szinte egymaga, de támadóoldalon sokszor tűnt bizonytalannak és bátortalannak, cserébe a büntetőzése nagyon stabilnak tűnt, ami egy centernél még a szokásosnál is nagyobb előny. Anthony Olah kifejezetten hasznos, a kulimunkát elvégző játékosként mutatkozott be. A kérdés, hogy Rados Vukolics lesz-e magyar, illetve hogy vannak-e vele tervei a fehérváriaknak ezután a hétvége után - az első két napon egészen ponterősen játszott, de leginkább csak mások passzait tudta értékesíteni. Azokat legalább bedobálta, de négyes poszton már így is elég sokan vannak az Albánál - itt lesz még Alex Franklin is, Juhos, Tóth Norbert és az időnként ezen a poszton is bevethető Kemp mellett.