Az Alba hullámzó meccsen verte a Pécset

Az Alba Fehérvár egy hullámzó találkozón 86-76-ra verte a PVSK-PANNONPOWER együttesét, így bejutott a Morgen Ferdinánd Emléktorna döntőjébe.

Morgen Ferdinánd Emléktorna, 1. elődöntő
Alba Fehérvár - PVSK-PANNONPOWER 86-76 (24-19, 19-12, 20-24, 23-21)

Alba Fehérvár: Taylor 20/6, Edwards 8, Burgess -, Lóránt 17/9, Keller 3.
Csere: Tóth 16/12, Farr 13, Markovics 5, Filipovity 4, Varga -.

PVSK-PANNONPOWER: Nelson 6, Supola 11/6, Bíró 8, Budimir 15/6, Sejfic 19.
Csere: Halász 2, Antóni 11/6, Harazin 4.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyed elején Lóránt vezetésével jobban kezdett a Fehérvár, de Budimir révén egészen a 7. perc végéig jól tartotta magát a Pécs (15-14) - erre jött Markovics és Taylor kosarainak köszönhetően egy 7-0-s székesfehérvári roham, így 24-19-cel végül Braniszlav Dzunicsék zárták jobban az első 10 percet. A második felvonás elején vette igazán magához a kezdeményezést az Alba, ekkor ugyanis Edwards vezetésével 11-0-val nyitott a Fehérvár, és meglépett 16 ponttal a 15. perc végére (35-19). A Pécs valamennyire felvette a ritmust, de ez is csak arra volt elég, hogy 12 pontra visszajöjjenek a félidőre (43-31).

A harmadik negyed első három percében rengeteg pont esett (10-9) - ebben a szakaszban főleg az Alba amerikai irányítója, Taylor volt tarthatatlan, 12 pontot szórt kicsit több mint 4 perc alatt, viszont a különbség ettől függetlenül nem nagyon nőtt, a Pécs pedig egy 6-0-s szakasszal a negyed végén behozta 10 ponton belülre a differenciát (63-55). A záró játékrész elején Bíró és Sejfic révén 4 egységre is visszajött Csirke Ferenc csapata, de ekkor jött Tóth Pétertől 4, Lóránt Pétertől pedig 1 tripla, ez pedig egy 15-1-es szakaszt jelentett a 35. percig a székesfehérváriaknak (78-60). Azt lehetett hinni, hogy vége a meccsnek, de a Pécs nem adta fel, egy 12-0-s rohammal még a 38. percre visszajöttek 6 pontra, újra meccs lett belőle (78-72), ennél közelebb azonban nem kerültek már. A vége 86-76 lett, ezzel az Alba jutott be elsőként a Morgen Ferdinánd Emléktorna döntőjébe.