Az ASE a bronzérmes

Az Atomerőmű SE láthatóan felszabadultan játszva, a sérült Tóth Ádám hiányában is végig vezetve, magabiztos és helyenként szemet gyönyörködtető játékkal verte meg a Pécset, és szerezte meg a bronzérmet a Magyar Kupában.

Atomerőmű SE - Pécsi VSK-PANNONPOWER  96-58 (24-4, 29-21, 19-15, 24-18)

Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok, 1000 néző

ASE: Williams -, Levy 30/12, Vojvoda 22/18, Kámán 2, Idlet 10.

Csere: Eilingsfeld 2, Kovács 7/6, Körtélyesi 11/9, Kerpel-Fronius 12/6, Illés -, Czinger -. Vezetőedző: Schmidt Béla

Pécs: Loesing 6, Csabay -, Bíró 10/3, Tóth 10, Hendley 12.

Csere: Nagy 3, Horváth 3/3, Csernák 3/3, Halász 7/3, Tóth 4. Vezetőedző: Csirke Ferenc

Idlet és Vojvoda kosarai révén az ASE kezdte jobban a találkozót, három perc elteltével 12-2-es paksi előnyt mutatott a tábla. Időt is kért Csirke Ferenc, amely után ugyan betalált a Pécs, ám válaszként újabb kilenc pont került a kosarukba a következő néhány támadásban. 17 ponttal ment ekkor a Paks, a Pécs játéka pedig finoman szólva is kilátástalan volt. A hazaiakon látszott, hogy a lekerült róluk a teher, immáron tét nélkül játszhattak, ez pedig jótékony hatással volt a társaságra. Különösen igaz volt ez Steven Idlet esetében, akinek csapaton  belüli "riválisa", Tóth Ádám ezúttal csak civilben figyelhette társait hátsérülése miatt. Jonathan Levy, aki eddigi 15 paksi meccsén összesen egy triplát vállat, ma egy negyed után háromnál járt, amit a közönség heves üdvrivalgással nyugtázott. 24-4

A második negyed Bíró kosarával indult, megtörve ezzel a több, mint hét perce húzódó pécsi gólcsendet. A következő két vendégtámadásból Tóth Norbert hozzátett még két duplát, ám a show főszereplője mégsem ő, hanem a szenzációsan kosarazó Jonathan  Levy volt, aki számolatlanul szórta a kosarakat, így amikor a 14. percben pihenőt kapott, már húsz pontnál járt. Időközben az első negyedhez képest jelentősen feljavult a baranyai gárda, rendre kosárral feleltek a bekapott kosarakra, így nem is volt meglepő, hogy nem tudta tovább növelni előnyét a Paks. A színvonal nem verte az eget, hajtottak ugyan a csapatok, de sok volt a pontatlan dobás és technikai hiba. Az utolsó percekben kicsit felpörögtek az események: előbb Nagy Krisztián zsákolt egy szépet, majd Vojvoda Dávid szórt be zsinórban három trojkát, huszonnyolc pontos előnyhöz juttatva a házigazdát a félidőre. 53-25

A második félidőben pedig ott folytatta, ahol abbahagyta: rögtön egy újabb triplával növelte a paksi előnyt, immáron harminc pont fölé. Továbbra is könnyedén játszott az Atom, amit mi sem bizonyít jobban, mint Jonathan Levy találata, aki Zo Williams légpasszát húzta be szemet gyönyörködtetően. A negyed közepén aztán Brad Loesing is megérkezett a meccsre, amikor két egymást követő támadást is egy-egy szép középtávoli dobással fejezett be. Vezérletével magához tért egy kicsit a Pécs, és elkezdték szép lassan ismét 30 alá tolni a hátrányt. A meccs ekkor már régen eldőlt, azonban a Pécs a becsületéért játszott, és annak ellenére, hogy a csapatot jobbára fiatal, az idény közben nem sok lehetőséget kapó játékosok alkotják, összességében becsülettel küzdöttek. A negyed végét aztán ismét megnyomta egy kicsit a Paks, így ha nehezebben is, de ezt a játékrész megnyerték. 72-40

A záró felvonásban Todd Hendley igyekezett átvenni a pontfelelősi szerepet a Pécsnél, erőszakos játéka rendre kosarakat eredményezett. A túloldalon ismét Vojvoda villant, ezúttal is a vonalon túlról, majd kisvártatva megismételte, így amikor a közönség vastapsa közepette leült, hat hárompontos állt a neve mellett. Helyére Illés Máté érkezett, a paksiak ifjú reménysége, majd nem sokkal később Czinger Zoltán is pályára került, így mindenki lehetőséget kapott a meccsen. A meccs kimenetele gyakorlatilag az első három percben eldőlt, azonban a hazai nézők legalább a bronzmérkőzésen jól szórakozhattak, és tapsolhattak a kedvencek látványos megmozdulásai láttán. 96-58