Az ASE jutott a négy közé

Az Atomerőmű SE összekapta magát a pénteki súlyos vereség után, és negyedről negyedre jobban játszva, magabiztosan győzték le az így is erőn felül teljesítő Körmendet.

Atomerőmű SE - LAMI-VÉD Körmend 90-61 (24-17, 20-9, 21-18, 25-17)

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok, 500 néző

Vezette: Cziffra, Papp , Király

ASE: Williams 12/6, Levy 14, Vojvoda 21/9, Körtélyesi 7/3, Tóth 10.

Csere:  Idlet 4, Kámán 3, Kovács 4/3, Eilingsfeld 14/3, Kerpel-Fronius 1, Illés -. Vezetőedző: Schmidt Béla

Körmend: Ruják 10, Fodor 2, Ferencz 6, Austin 15/3, Farkas 10/3.

Csere: Grebenár 7, Sonyák 5, Sömenek -, Golomán 1, Kutasi 2, Kocsis 3/3. Vezetőedző: Hencsey Tamás

A párharc végeredménye: 3-2 az ASE javára

Komoly tétje volt ennek a találkozónak, még ha előzetesen ezt nem is gondolta senki. A Körmend újra és újra felállt a padlóról, és megcáfolva a kétkedőket ötödik mérkőzésre kényszerítette a papíron jóval erősebb kerettel rendelkező Paksot. Remek meccsre volt kilátás, óriási téttel, főleg az ASE számára. Ezek után a Körmend hozta el a labdát a feldobásnál, ám az első kosarat Vojvoda révén az ASE szerezte. A válaszra nem kellett sokat várnia a szép számban megjelent vendégtábornak, a rájátszásban megtáltosodó, és hosszú évek óta először a tehetségéhez méltón játszó Farkas egyenlítette ki az állást egy szép ziccerrel. Paprikás hangulatúnak ígérkezett a meccs az első percek alapján, röpködtek a faultok mindkét oldalon. Az adok-kapokból az ASE jött ki jobban, amely Levy, Williams és Vojvoda kosaraival hamar nyolc pontos előnyre tett szert, elsősorban a gyors indításoknak köszönhetően. Hencsey Tamás időt kért, hogy rendezze a sorokat, azonban nem a feljavult védekezésnek, hanem a kihagyott paksi dobásoknak volt köszönhető, hogy nem nőtt tovább különbség. Ezt követően aztán támadásban is kezdett magához térni a Körmend, amely okos kosarakkal faragta a hátrányt, és feljött négy pontra. A Paksnak volt válasza, Tóth Ádám lehúzta a függönyt a saját gyűrűje alatt, több alkalommal is jól védekezett, amelyből indulni tudtak a társak. A túloldalon ismét Austin volt a legaktívabb, ám az ő jó játéka is csak a paksiak lelassítására volt elég. 24-17

A második negyedben aztán ott folytatták a piros-kékek, ahol abbahagyták. Előbb Steven Idlet gyötört be egy duplát, majd a megszerzett labdából Zo Williams indult, és passzolt Jonathan Levy-hez, aki nem hibázott. Tíz pont fölé nőtt ezzel a paksi előny, a Körmend pedig nem igen tudott gyűrűbe találni. Végül a sokadik kihagyott dobásuk után a játékvezetői síp sietett a segítségükre, Sonyák ment a vonalra, és hátrány pedig vissza 10 pontra. Az egypontos kísérletekkel volt ebben az időszakban nagy barátságban a vendégcsapat, zsinórban három támadás után állhattak a vonalra, ám mindhárom alkalommal csak az egyik kísérlet talált utat a gyűrűbe. A túloldalon az ASE régen látott koncentrációval kosarazott, több esetben is ziccerig játszották az akciókat, kimondottan tetszetősen kosárlabdáztak. Miután a negyedből eltelt hat perc mindössze egy vasi mezőnykosarat hozott, Hencsey Tamás ismét időt kért, ám a paksi retesz továbbra is jól zárt, Körtélyesi pedig büntetett a túloldalon, méghozzá egy hármassal. Fodor szórt be egy kettest a következő támadásból, ezt követően azonban újabb rossz hír következett a a piros-feketék számára: több rossz dobás után Vojvoda Dávid is megszerezte első hárompontosát, amelyet a következő támadásban meg is fejelt két büntetővel. Utóbbi műfajban komoly problémái akadtak a vendég gárdának, egy félidő alatt már hatot elhibáztak. A negyed lezárásaként még Tóth szórt egy szép duplát Vojvoda rövidnek bizonyuló triplakísérletéből, 18 pontosa növelne a félidei előnyt. 44-26

Ferencz triplájával indult a második félidő, majd Farkas Attila indulásból szerzett duplájával folytatódott. Mielőtt azonban vérmesebb reményeket táplálhatott volna a vendégcsapat, érkezett Vojvoda és Williams, és visszaállította a félidei differenciát. Felváltva estek a kosarak, betalálgattak a felek, messze nem játszott már olyan alárendelt szerepet a Körmend, mint az első félidőben, azonban a nagy áttörés elmaradt részükről. Tóth Ádám és Steven Idlet egyaránt jól telesített a paksiaknál, védekezésben órási támaszt nyújtottak csapatuknak. Zo Williams és Jonathan Levy kétszer is olyan alley-oop jelentet mutattak be, hogy a közönség szinte felrobbant. Pont úgy, mint mikor Steven Idletre fújtak egy enyhén véleményes sportszerűtlen szabálytalanságot, amely után Golomán György büntetőzhetett. Körmend továbbra is tehetetlen volt az atomvárosiak fojtogató védekezése ellen, ráadásul a negyed végét meg is nyomta a Paks, amely így már több, mint húsz pontos fórral várhatta a záró felvonást. 65-44

A negyedik negyed pedig parádésan kezdődött hazai szempontból: Vojvoda Dávid gyönyörű hármast szórt a sarokból, majd Zo Williams blokkolta le ellenfelét, végül pedig Eilingsfeld János zsákolt egy hálószaggatót. Sokakban felrémlett a harmadik meccs, minden bizonnyal Hencsey Tamásban is, aki magához hívta a fiait, hogy a hátra lévő 8 percet nyomják meg becsülettel, mert a Paksra ellátogató több mint 100 szurkolójuk megérdemli. A folytatásban is Eilingsfeldről szóltak a dolgok, két alkalommal is gyönyörűen zsákolt, a különbség pedig csak nőtt és nőtt. Zo Willaims labdát szerzett, Vojvoda zsákolt belőle, majd Farkas kimaradt büntetője és Austin támadó faultja után Eilingsfeld ezúttal a triplavonalon túlról köszönt be. Innentől már örömjáték folyt a pályán, főként a cserék részvételével, az ASE pedig ha öt meccsen is, de végül bejutott a négy közé, ahol a Szolnok lesz az ellenfele. A Körmend minden elismerést megérdemel, emelt fővel búcsúzhatnak egy olyan párharctól, amelyben előzetesen nem sok esélyt adtak nekik. 90-61