Az első félidőben eldöntötte az ASE

A tartalékosan felálló Körmend nem tudta megnehezíteni a listavezető paksiak dolgát a mérkőzésen. A hazaiak már az első félidő végén majdnem húsz ponttal vezettek, onnan pedig már nem volt visszaút a vasiak számára.

Magyar NB I, A-csoport, alapszakasz, 10. forduló
Atomerőmű SE - Inkognito Fashion Körmend BC 98-82 (24-12, 22-16, 27-27, 25-27)

Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok
V.: Papp, Bognár, Jakab (Páli)

ASE: Kovács 7/3, McGruder 13, Körtélyesi 13/3, Szabó 12, Jones 17
Csere: Vaughn 16/6, Tóth 12, Baki 8/6, Eilingsfeld -.
Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Körmend: Moore 7, Sonyák -, Ferencz 15/9, Török 20/6, Grebenár -.
Csere: Fodor 10/6, Kusnyer 11/6, Sömenek 16/12, Kutasi 3/3, Kocsis -.
Vezetőedző: Hencsey Tamás

Török kosara indította a hiányzókkal tűzdelt csapatok csatáját Pakson. A hazaiaknál Medve és Kerpel-Fronius be sem öltözött, de Tóth és Eilingsfeld is sérüléssel bajlódott, míg a vendégeknél Rakocsevics és Farkas nem utazott el a csapattal, El-Amin játékengedélye pedig nem érkezett meg időben. Ennek ellenére sem feltartott kézzel érkezett a meccsre a Körmend, meglehetősen harcosan estek neki ellenfelüknek. Körmendi szempontból sajnálatos módon ez a lendület csak az első 2-3 percben tartott ki, azt követően Körtélyesi vezérletével átzúdult rajtuk a paksi henger, így amikor a 6. percben, egy szép paksi alley-oop után időt kért Hencsey Tamás, már kilenc volt közte. Kusnyer érkezett a szünet után a vendégeknél, és ha már ott volt, egy perc alatt be is termelt hat pontot, amivel kirántotta csapatát a gödörből. Ezt követően azonban ismét paksi kosarak következtek, amelyek után kétszámjegyű különbséggel vezetett a házigazda a negyed végén. 24-12

A továbbra is jó formában játszó Kusnyer ziccere és hármasa nyitotta meg a második negyedet, és egyben jelezte, hogy nem adják fel a vendégek. Legalábbis a nyáron honosított, ám ennek ellenére mindössze hét játékpercet átlagoló játékos biztosan úgy érezte, hogy ez a meccs - és El-Amin hiánya - tökéletes alkalom, hogy bizonyítsa hasznosságát. És mivel 11 pontjával már a második negyed elején túldobta eddigi idénycsúcsát, így a bizonyítási hadművelet jó úton haladt. Az ASE eközben játszotta saját játékát, és kiemelkedő egyéni teljesítmények nélkül, de csapatként funkcionálva szép lassan építgette előnyét. Vaughn több betli meccs után Szegeden már mutatott életjeleket, a meccsnek ezen szakaszában pedig szinte csak jó megmozdulásai voltak: tripla, labdaszerzések, gólpasszok. A negyed vége elég gólzáporosra sikeredett, ám a végére a tolnaiak tovább tudták növelni előnyüket. 46-28

A fordulás után a szokásos forgatókönyvet vette elő az ASE, vagyis bővebb keretét, és játékosai jobb fizikumát és állóképességét kihasználva elkezdett rohanni, és ebbe igyekezett a Körmendet is belevinni. a 23. percben a meccs folyamán először áttörték a 20 pontos határt is, ám ez lélektaninak bizonyult: hol alá-hol fölé került a különbség, mintha ez lett volna az utolsó mentsvár, amibe a Körmend kapaszkodott. Aztán Tóth és Vaughn újabb sebességi fokozatba lökte a piros-kékeket, és vezérletükkel pillanatok alatt a harmincat ostromolták. A válogatott center parádézott a foghíjas vasi centersor ellen, hol sarkazásból forgatta meg ellenfelét, hol betolta a gyűrű alá, hol pedig egyszerűen átzsákolta szemből. Hencsey Tamás időt kért, hogy megnyugtassa övéit, és ez használt is: Kutasi, Török, Ferencz, Sömenek, majd ismét Török szórt be egy-egy hármast a következő öt körmendi támadásból, és máris jobban festett az eredmény a táblán. Mármint természetesen körmendi szempontból. A végét aztán megint megnyomta az ASE, ismét húsz fölött vezetett, ám Fodor Gergely dudaszóra dobott palánkos triplája kiegyenlítette a negyed állását. 73-55

Az utolsó negyedben igazából már tét nélkül zajlottak az események: hol közelebb került a Körmend, hol elhúzott az Atom, igazából ennek már nem volt jelentősége. A meccs már az első félidőben eldőlt, ennek ellenére akadt egy-két nézőcsalogató jelenet a záró felvonásban is, így elégedetten térhettek haza a meccsre kilátogató paksi nézők. Az ASE továbbra is őrzi első helyét a tabellán, a Körmend pedig a sérültek felépülésében, és El-Amin papírjainak megérkezésében reménykedhet, mert ebben a tartalékos felállásban Szombathelyen sem ők lesznek az esélyesek. Bizakodásra adhat okot Sömenek jó játéka, a szezon során méltatlanul mellőzött fiatal bebizonyította, hogy lehet rá számítani.

Dzunics Braniszlav: Nagyon jól kezdtünk, jó játszottunk, és egy jó első félidővel a lényegi dolgokat el is döntöttük. A második félidőben az ellenfélnek kedvező kosárlabdát játszottunk, de ez már nem igen számított.

Hencsey Tamás: Gólgazdag mérkőzés volt, amelyet a Paks természetesen megérdemelten nyert meg. Az első félidőben megilletődötten játszottunk, aztán a második félidőre, feljavultunk, különösen támadásban. A fő problémát a lepattanók jelentették. Gratulálok Sömenek Martinnak, aki élt a bizalommal.

Fotók: Fekete Zsuzsanna