Az extra légiósok sem fogtak ki a Szegeden

A szegediek igen nagy csatában győzték le a Nyíregyházát hazai környezetben, a Nelson - Berkis - Davis trió összesen szerzett 76(!!!) pontja sem volt elég a sikerhez a vendégeknél.

Djukics egy jó büntetőjére igen látványosan, Nelson révén zsákolással, Boldizsár jóvoltából pedig triplával feleltek a nyíregyháziak. "Eszelős" dobópárbaj vette kezdetét, Kiss Zsolt hármasával csakhamar utolérte ellenfelét a Szeged. A nyitó negyed közepén Bennet ponterősségének köszönhetően továbbra is a vendégek vezettek, ám Kiss újabb egyenlítést jelentő hármasa a negyed hajrájában óriási lökést adott a Szegednek. Gurley és Tanács is beemelt 1-1 hármast, így a szakasz szegedi  vezetéssel zárult.

A második elején Berkis triplája, majd egy dupla Nelsontól újra nyíregyházi vezetést eredményezett. Továbbra sem nagyon törődtek a felek a védekezéssel. A vendégeknél Berkis vitte a prímet, a  félidő hajrájában,szegedi részről pedig Djukics és Gurley villogott, a látványos játékot hozó első félidő döntetlennel zárult.

Szünet után továbbra is váltott vezetéssel haladtak a csapatok, Berkis-t továbbra sem tudták tartani a hazaiak,akiknél jobban megoszlottak a terhek. 63-61-es nyíregyházi vezetés után Djukics vette széles vállaira a szegedi együttest. Kosár plusz büntetős akciója, majd triplája után Gurley hármasával is "megfejelve" a szakasz hajrájában egy 13-2-es futást mutattak be a hazaiak, akik végül 8 pont előnnyel várhatták a záró 10 percet. Ebben Nelson és Berkis eredményessége révén többször is megközelítette a Nyíregyháza a Szegedet, ám kritikus helyzetben előbb Djukics, majd Kiss Zsolt emelt  be egy-egy hármast. A nyíregyháziakat ez sem törte meg.

A hajrában kapkodni kezdtek a hazaiak, Berkis és Bennett dupláival másfél perccel a befejezés előtt 2 pontra jött föl a Nyíregyháza. Az izgalmas végjátékban hiába dobott 2 triplát Nelson,Csorvási duplája, és Djukics 4-ből 3 jó büntetője minimális, egyetlen pont különbségű szegedi sikert eredményezett egy színvonalas, fordulatos mérkőzésen.

Naturtex-SZTE Szedeák - Nyíregyházi KK 91 - 90 (29-26, 22-25, 25-17, 15-22)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 600 néző

Vezette: Kapitány G. Szabó G. Gelencsér Gy. (Faidt)

Szeged: Gilchrist 12/3, Gurley 21/9, Kiss Zs. 12/9, Djukics 25/9, Csorvási M. 9. Csere: Vida 9, Tanács 9/3, Csorvási L. -, Wirth -.

Nyíregyháza: Nelson 28/6, Mohácsi 6, Berkis 30/15, Boldizsár 3/3, Davis 18. Csere: Kaluha 5, Micsics -, Siska -.

Kipontozódott: Vida (38. perc), Illetve Boldizsár (39. perc)

Molnár József, a Szeged vezetőedzője a lefújás után: “Igazi krimi volt, tudtuk, hogy sokkal keményebb ellenfél a Nyíregyháza, mint a Debrecen, jobban összerakott, jobb erőkből álló csapat, amely jól felkészült belőlünk. Ma még az első meccsnél is idegesebben játszottunk.”

Ferenczi Tamás, a Nyíregyháza vezetőedzője a lefújás után: "Egylabdás meccs volt, ezúttal a szerencse nem nekünk kedvezett. Az utolsó előtti akciónál rossz döntést hoztunk, így a végén dobott tripla sem ért győzelmet. Ebből az egypontos vereségből azonban biztosan profitálunk majd a jövőben."