Az utolsó másodpercben jött a dráma!

Rendkívül szoros végjátékot hozott az összecsapás, Simovic két büntetővel egyenlített a rendes játékidő végén, Markovics középtávolija kimaradt, így jöhetett a hosszabbítás. Őrült végjáték kezdődött a ráadással, ugyanis három percen át minden támadásból pontokat tettek a táblára a felek, váltott vezetéssel mentek fej-fej mellett. 16 másodperccel a vége előtt Rakics hozhatta a labdát, Simovic azonban megszerezte tőle a játékszert, Gáspár pedig végigrobogott a félpályán, s üresen dobott ziccert, mellyel megnyerte a meccset a ZTE-nek!

Zalakerámia - ZTE KK - TOP - COP Security Jászberény 91-89  (22-24, 36-42, 56-60, 19-15, 16-14) - hosszabbítás után

Zalaegerszeg, 1200 néző   Vezette: Pálla, Jakab, Tőzsér

Zalakerámia-ZTE KK: Copeland 24/24, Hudson 3/3, Gáspár 21/3, Koma 16, Simovic 13 Csere: Puszta 11/3, Baki 3/3, Borszéki 0

TOP COP Security Jászberény: Szabó 4, Laslo 8, Markovics 4, Horti 8, Dramicsanyin 28/18 Csere: Rakics 23/12, Soós 4, Török 10/3

Kipontozódott: Soós a 45. percben.

Mindkét csapat egyaránt négy győzelemmel és öt vereséggel állt a feldobás előtt, ezért egyik fél számra sem kis téttel bírt a mai összecsapás. A ZTE az utóbbi időbeli javuló teljesítményére építhetett leginkább, míg a berényiek jól kezdték az idényt, de jöttek közbe kínos vereségek az idényt várakozáson felül kezdő gárdánál. Előzetesen mindkét edző szoros mérkőzést várt, szoros, egy labdás mérkőzésre volt kilátás.

Hét közben sérüléssel bajlódott Gáspár Dávid, aki tudta vállalni a játékot és ennek ellenére a kezdőben is találta magát. Ha már ott volt meg is szerezte a mérkőzés első kosarát. A ZTE kezdte jobban az első játékrészt, de Hudson hármasa után tapadt az ellenfél Jászberény is Laslo majd Dramicanin kosaraival. A negyed végére kissé elhúzott a hazai alakulat. Gáspár palánk alatti jó játékának és Koma büntetőinek köszönhetően hét pontos előnyre tettek szert. Egy perc leforgása alatt észhez tért a Jászberény. Dramicsanyin elővette szokásos ponterős játékát, amit a 6,75-ös vonalon túlról is jól kivitelezett, persze ehhez kellet a ZTE védekezésbeli rövidzárlata is. Szabó Péter lemásolta csapattársa játékát és szintén három pontossal köszönt be, ami csapata vezetését és az első negyed végét jelentette 22-24.

Koma Dániel egymás után kétszer volt eredményes a gyűrű közvetlen közeléből, így ha csak kevéssel is, de visszavette csapatának a vezetést. Ahogy számítani is lehetett kialakult egy teljesen adok kapok játék. Egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól. Egy-két pontos különbség jellemezte végig a második játékrészt. A negyed vége Hortiéknak sikerült jobban. Előbb Rakics kígyózott be a palánk elé és váltotta két pontra helyzetét majd pár pillanat múlva szintén ő volt eredményes a három pontos vonalon túlról ezzel némileg megtörte az eddig jellemző egál játékot. Hat pontos vendég előnnyel vonultak szünetre a csapatok 36-42.

Rakics két pontossal, Copeland hármassal nyitotta a harmadik felvonást. Kisebb meglepetésre a továbbra is Farkas Sándor együttese kezdeményezett és járt előrébb a pontszerzésben. 25 percnyi játék után is meg volt az eddig megszerzett hat pontos előny, amit Laslo még egy jól irányzott tempóval is tudott növelni. Annak ellenére, hogy a ZTE jobban szedte a lepattanókat védő és támadó oldalon egyaránt sokkal jobban tüzeltek a vendégek. A 29. percben Copeland lopta közelebb övéit egy ismételt hármassal. Érdekesség még a részéről, hogy ma még csak a 6,75-ös vonalon túlról volt eredményes, szám szerint ötször hat kísérletből. Rakics másolta le kollégája produkcióját. Ő három triplánál tartott ekkor, csapata pedig hat egységgel előrébb mint a vendéglátó. Végül Gáspár még a festékből beleállt egy tempóba, ami a gyűrűben landolt, így négy pontra megközelítve a jászberényieket 56-60.

A záró etapban ismét folytatódott, ami a második negyedben: szoros, egy-két pont különbségű játék. Copeland bevágta hatodik hármasát, így már csak egy pont volt a különbség. Ritkán látott, izgalmas végjáték következett. A 38. percben Gáspár adta el a labdát, amiből Török két pontot csikart ki. Négy pontos berényi előnyt mutatott az eredményjelző és már csak egyetlen perc volt hátra. Hortiék is eladták a labdát az utolsó pillanatokban megadva ezzel az esélyt ellenfelüknek. A ZTE és Puszta köszönte szépen, közép távolról szerzett két pontot a hazaiak fiatal játékosa, 73-75 volt ekkor még mindig az ellenfél javára. Dramicsanyin
szabálytalansága a legrosszabbkor jött, az ezért megítélt Simovic büntetők meg aranyat értek a zalaiakért szorítóknak. Mindkét próbálkozás a gyűrűben landolt, amivel 75-75-re alakult az állás. Nem is változott a rendes játékidőben, következhetett az öt perces hosszabbítás. Ki más mint Copeland nyitotta a túlórát sokadik hárompontossal, amire Török válaszolt szintén távolról. Továbbra is ment az adok-kapok játék végül az utolsó másodpercekben Gáspár Dávid közeli kosara döntött, ezzel a hazai pályán játszó Zalakerámia ZTE KK csapata hosszabbításban tartotta otthon a fontos bajnoki pontokat és erősítette meg helyét a középmezőnyben. A jól küzdő Jászberény idei hatodik vereségét begyűjtve kikerült a legjobb nyolcból.