Az utolsó negyedben döntött az ASE

Ellentétes előjelekkel várta a mai találkozót a Szeged és az ASE, és akkor még finoman fogalmaztunk. A hazaiak a legutóbbi három találkozójukat elveszítették, és mindössze a kilencedikek voltak a meccs előtt a tabellán, míg a vendégek az élről várták az összecsapást, három - zsinórban begyűjtött - sikerrel a tarsolyban. Ráadásul a sérültjeik is felépültek, így nem túlzás azt állítani, hogy az atomváros csapata volt a találkozó egyértelmű esélyese. Nézzük, hogy ezek után hogyan alakult a találkozó!

Naturex-SZTE-Szedeák - Atomerőmű SE  85-92 (23-26,27-21,24-21,11-24)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 500 néző

Vezette: Cziffra, Bognár, Rácz

Szeged: Fekete 18, Gurley 23/9, Kiss 5/3, Djukics 20/6, Csorvási 7. Csere: Vida 3, Tanács 9/6, Csorvási L. -, Wirth -.

ASE: L. Williams 16/3, Vojvoda 18/9, Körtélyesi 13/3, Kámán 9/9, Tóth 14. Csere: N. Williams 13/3, Kovács Á. 2, Idlet 2, Kerpel-Fronius 3/3, Eilingsfeld 2.

A találkozót egy jó messziről elengedett Vojvoda-középtávoli nyitotta meg, mutatván, hogy a válogatott hátvéd továbbra is remek formában van. Sőt, nemzeti csapatbeli társa, Tóth Ádám is csatlakozott hozzá két duplával, míg a túloldalon elsősorban Djukics pontjaira lehetett építeni. Támadásban és védekezésben is élesebbnek tűnt az ASE, ráadásul Tóth mellett Körtelyesi is beszállt a ponttermelésbe. Hat pontos vendégvezetésnél a hazaiak időt is kértek, aminek meg is lett a haszna, hiszen rögöt utána Fekete átadásából Djukics szórt be egy szép triplát. Időközben védekezésben is változtatott Molnár József, zónavédekezésre állította át csapatát. Használni azonban ez sem használt, hiszen előbb egy labdaszerzésből Körtélyesi robogott végig a pályán, és szerzett szép kosarat, majd Lorenzo Williams talált be a vonalon túlról, három pontot érően. Sőt, nem sokkal később az ifjú Kerpel-Fronius is elsüllyesztett egy trojkát, így igencsak igyekeznie kellett a hazai gárdának, ha nem akarták, hogy már a mérkőzés ilyen korai szakaszában komoly hátrányba kerüljenek. Az utóbbi időben remekelő Gurley meg is rázta magát, és előbb egy duplával, majd két sikeres büntetővel négy pontra hozta fel az övéit. Ezt követően Tanács momentumai következnek, aki egy pontra faragja az időközben teljesen lecserélődött paksi ötösfogat ellen. A vége azonban a vendégeké, ugyanis Idlet sikeresen teszi vissza Williams lecsorgó kísérletét. 23-26

Nem tartott sokáig a paksi előny, Tanács Attila ugyanis nem állt le, ezúttal egy hármassal köszönt be, kiegyenlítvén ezzel az állást. Vojvoda révén rögtön érkezett a válasz is, majd Djukics érkezett egy duplával. Igazi pontzuhatagot láthattak a kilátogató nézők, és ebből úgy festett, hogy a Szeged jön ki jobban. Vida első negyedbeli beállítása jót tett a csapatnak, sorra osztotta ki a gólpasszokat, remekül mozgatta a csapatát. Nem is okozott meglepetést, hogy a előbb utolérték, majd le is hagyták ellenfelüket a csongrádiak, és a 14. percben már 4 ponttal is mentek, majd Eilingsfeld és Tanács kosárváltása után öttel. Sőt, miután egy újabb elhibázott atomos támadás után Gurley is bevert egy triplát, már nyolc volt közte, így időszerű volt Gutiérrez mester időkérése. A spanyol edző vélhetően a centerjáték hiányára hívhatta fel a figyelmet, ugyanis rögtön a szünetet követően Tóth Ádám fejezett be két akciót. A másodikkal nem kis bonyodalmat okozott, ugyanis elementáris erejű zsákolását a gyűrű bánta, amely leszakadt. Így jöhetett a kényszerszünet, amely főleg a szétesett játékot produkáló vendégcsapatra fért rá. A probléma komoly kihívás elé állította a helyi erőket, ugyanis előbb le kellett szedni a régit, majd megpróbálták felszerelni az újat. Azonban az nem sikerült, így hoztak egy harmadikat, amellyel végül sikerrel jártak, így röpke 45 perc után mehetett is tovább a játék. Mégpedig egy kihagyott Csorvási duplával, majd két rossz Nick Williams büntetővel. Láthatóan megzavarta a játékosokat egy kicsit a szünet, persze azért nem mindenkit. A kötélidegzetű Kámán Tamás ugyanis ekkorra tartogatta első kosarát, mégpedig egy hármast! A vezetés azonban továbbra is a Szeged kezében volt, azonban az ASE mindent megtett, hogy csökkentse a hátrányt. Nick Williams két duplát is értékesített, majd az utolsó pillanatokban Vojvoda is beemelt egy hármast, így a szünetre három pontra zárkózott az Atomerőmű SE. 50-47

A második félidő aztán ismét változást hozott játék képében, ugyanis újfent feltámadt a Szedeák! Djukics tripla, Fekete duplák, ismét remekül támadott a hazai egylet. A paksiak szerencséjére a gyűrűs incidens előtt néma Kámán folytatta az ágyúzást, és újabb két triplát küldött a helyére, meggátolván ezzel csapata leszakadását. Legalábbis egy ideig, ugyanis a sorra kimaradó vendégziccerek nem maradhattak, és nem is maradtak büntetlenül. A Gurley - Fekete - Djukics trió továbbra is kíméletlen ítélet végrehajtónak bizonyult, és pillanatok alatt 9 pontra hizlalták a fórt. Persze az is sokat segített a hazaiak helyzetén, hogy a 28. percig már 23 büntetőt dobhattak a szegediek, szemben a 4 paksi kísérlettel. Felváltva estek ezt követően a kosarak, és bár többek között Körtélyesi hármasának köszönhetően közelebb került egy kicsit a Paks, így is megduplázta félidei előnyét ebben a negyedben a házigazda. 74-68

A negyedik negyedben aztán jöttek a "Williams-testvérek"! Egy perc alatt hét pontot rámoltak be ketten, amivel egyrészt megfordították a találkozó állását, másrészt időkérésre késztették Molnár Józsefet, a hazaiak vezetőedzőjét. A pauza után újfent Williams kosár következett, majd mivel oda is ütöttek Lorenzonak, jöhetett a büntető is. A bajnokságban 76 százalékkal büntetőző irányító ezúttal sem hibázott, és 10-0-ásra nyújtotta a paksi rohanást, amelyre végül Fekete tett pontot, szintén büntető formájában. Nagyon elkapta a fonalat a meccs ezen szakaszában az ASE. Összeállt a védekezésük, több labdát is szereztek, és ezekből rendre gyorsindításos kosarakat értek el. Vojvoda is egy ilyen szerzett labda után talált be, hat pontra növelve a különbséget.Molnár József ismét időt kért, és rendesen leteremtette az övét. Ennek meg is lett az eredménye, Kiss Zsolt egy általa visszaszedett támadólepattanóból ért el triplát, majd Fekete szerzet egy kettest, és máris csak egy volt közte! Jött paksi is időkérés, amely után Eilingsfeld és Kovács Ákos is pályára került, sőt utóbbi be is szórt egy duplát! Újra összekapta magát a Paks, Vojvoda beemelt egy triplát, és onnan már nem volt visszaút a Szegednek.