Az utolsó negyedben esett szét a Kaposvár

A veretlen Atomerőmű fogadta a nyeretlen Kaposvárt, és az előzetes esélylatolgatások alapján úgy tűnt, ezek a jelzők a meccs után is megállják majd a helyüket. A vendégek sokáig jól tartották magukat, és ha el tudott húzni az ASE, mindig visszahozták magukat. Az utolsó negyedben még feljöttek ötre, ám onnan már nem volt tovább, az ASE megrázta magát, és behúzta a meccset.

Magyar férfi NBI/A. csoport, alapszakasz, 3. forduló

Atomerőmű SE - Kaposvári KK 97-73 (22-18, 28-18, 22-21, 25-16)

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok

V.: Kapitány G., Gál J., Tőzsér D., (Várhalmi)

ASE: Kovács Á. 15/6, Medve 3/3, Körtélyesi 15, Szabó 8, Tóth 10.

Csere: Vaughn 15/6, Summers 6, Jones 12, Eilingsfeld 7, Baki 6/6, Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Kaposvár: Hinnant 9, Fodor 18/12, Pujlko 8/3, Hendlein 17, Dávid 4.

Csere: Jancsinkin 8/6, Pesic 6, Kiss K. 2, Kovács S. 1. Vezetőedző: Fekete Ádám

Kipontozódott: Dávid (34.)

A mérkőzés előtt Durrell Summers is a társakkal melegített, így a hazai szurkolók legnagyobb megelégedettségére úgy tűnt, végre bemutatkozhat a csapat legutoljára szerződtetett tagja. A meccset a vendégek kezdték jobban, minimális előnyre is szert tettek, amit tartani is tudtak, ám az ASE rendre a sarkukban volt. A hatodik percben aztán Summers is a pályára került, a két büntetőt is hibázó Körtélyesit váltotta, majd nem sokkal később Vaughn és Jones is bejött. Az azonnali hatás elmaradt, a Kaposvár - elsősorban Hendleinnek és a rossz paksi büntetőzésnek köszönhetően - továbbra is remekül tartotta magát. Aztán a körmendi meccshez hasonlóan jól beszálló Eilingsfeld kosarával átvette az ASE a vezetést, amelyet meg is őrzött a negyed végéig. 22-18

A második játékrész elején aztán Summers is megszerezte az első pontjait paksi színekben, majd Vaughn bedobta második hármasát, az ASE pedig elkezdte játszani azt a játékot, amit Dzunics edző vár a csapattól. Összezárt a paksi védekezést, jöttek a gyors játékok, amikor pedig időt kért Fekete Ádám, már 12-2-es rohanásban voltak a hazaiak. Fodor triplájával folytatódott a meccs, majd Hendlein is beemelt egyet, így ismét tízen belülre került a KKK. Ettől vérszemet kapott az ASE, Kovács és Summers beindult, előbbi öt, az amerikai pedig négy pontot tett hozzá gyorsan, és ismét ott voltak a húsz pontos előny kapujában a hazaiak. A túloldalon egyedül Hendlein igyekezett tenni azért, hogy ne nőjön tovább a különbség, ám a teljes képhez az is hozzátartozik, hogy Fodor és Puljko ekkorra már négy hibával ült a padon, ami eléggé lecsökkentette a kaposvári reményeket. A negyed végére még egy kicsit megrázta magát a vendégcsapat, de így is komoly hazai előnnyel indult a nagyszünet. 50-36

Pesic 2+1-es akciója és Jancsikin triplája indította a második félidőt, jelezvén, hogy a gondok ellenére sem adja fel a mérkőzést a somogyi alakulat. Jones ugyan beszórt egy duplát, ám erre Hendleintől is jött válasz, a különbség pedig máris tíz alatt volt! Időt is kértek a hazaiak, hogy egy kicsit rendezzék a sorokat. Ez sikerült is, Vaugh elkezdett irányítani, az ASE pedig növelni az előnyét. Aztán amikor elérték a tizennyolcat, ismét jött a gát, és a Kaposvár újra beszórt öt pontot gyorsan. Fodor agilisen játszott, ebben az időszakban ő volt a somogyiak vezére.  Baki is szerepet kapott a paksiaknál, be is szórt gyorsan két hármast, így ha nehezen is, de ezt a negyedet is megnyerték az atomvárosiak. 72-57

Az utolsó negyedet az előző háromhoz hasonlóan a Kaposvár kezdte jobban, ám ezúttal nem csak egy kis fellángolás volt ez részükről, hanem igen komoly, tíz-nullás sorozatot repesztettek a két triplát és egy duplát szóró Fodor Márton vezérletével. A paksiak csak keresték magukat, nagyon nem ment a játék, Summers több alkalommal is lépéshibát vétett, illetve eladta a labdát, így nem meglepő módon a kaposvári sorozatot követő időkérés után a padon maradt. Ismét összekapta magát a hazai csapat egy kicsit, a hasznosan játszó Dávid Gergely pedig kipontozódott, nem könnyítve ezzel csapata dolgát. A végjátékban aztán az ASE kézbe vette a találkozó sorsát, és ha a vártnál nehezebben is, de megnyert a találkozót. 97-73

Branislav Dzunics: Hangulatos meccset játszottunk. Volt pár kevésbé jó periódusunk. Az utolsó negyed hajrájában megtörtük ellenfelünk ellenállását, és ezzel megnyertük a mérkőzést.

Fekete Ádám: Az utolsó percekben kijött a különbség a két csapat között. A Paks rotációjával nem tudtuk felvenni a versenyt. Örömteli, hogy a Paksnak szinte végig kulcsjátékosaira kellett támaszkodnia.