Az utolsó negyedben hengerelt a ZTE

Egyik csapat sem büszkélkedhetett eddig túl jó mutatókkal.  A zalaiak egy győzelmet számlálhatnak, míg aktuális ellenfelük még egyet sem. A ZTE-nél többen sérüléssel bajlódnak és Simovic sem tudott a héten teljes munkát végezni, ennek ellenére a hazai pálya Völgyi mesteréke győzelmét sugallta. Az ellenfélnél is volt ok az aggodalomra, hiszen többször játszottak ígéretes mérkőzéseket, mégis lógó orral kellett elhagyniuk a parkettet. Mindkét csapatra ráfért tehát az önbizalom növelő eredmény, de végül a Zalakerámia ZTE KK örülhetett.

Nem kezdtek megilletődötten a csapatok, az eredmény szorosan alakult egészen a találkozó harmadik percéig. Simovic szerzett rögtön labdát, amit Carter nem tudott ziccerre váltani, figyelmetlenségét Cseh György büntette egy jól irányzott három pontossal. Ezután azonban meglódult a hazai gárda. Simovic jelentkezett két ponttal a festékből majd Hudson dobott egy hármast nagyon messziről. Egy 12-ös rohanással elhúzott a ZTE, ahol leginkább Hudson jeleskedett a pontszerzésben, 11 egységnél járt már ekkor. A negyed végére kicsit kiengedett a védekezésben a hazai gárda és felzárkózott a Factum. Carter kér büntetőjével alakult ki az első negyed végeredménye: 20-18.

Pettis pontjaival kezdődött a második etap, ami egyenlítést jelentett csapatának, sőt egymás után hét pontjával a vezetést is átvették a debreceniek. Kovács Ádám távoli hármasával lopózott a ZTE, de Mladenovics egy szép közép távolival tartotta a hat pontos különbséget. Az utolsó percek egál körüli játékot hoztak, Gáspár Dávid célzott pontosan a 6,75-ös vonal mögül, de csapata még így is egy pontos hátránnyal vonulhatott a nagyszünetre 37-38.

Simovic büntetőivel kezdődött a második játékrész, de csak az egyiket sikerült értékesítenie. Vendégoldalon viszont Pettis abszolút átvette a legfőbb pontszerző szerepet. Sorban értékesítette kinti és benti helyzeteit, így csapata, ha szűkösen is, de pár ponttal továbbra is előnyben volt. 24 perc után Simovic ziccere törte meg a Factum vezetését. Izgalmas momentumok következtek, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy ponttal. Kovács Imre és Cseh György pontjainak köszönhetően hét pontos előnyt harcolt ki a Factum 60-67. Copeland eladott labdájával zárult a harmadik negyed.

Az utolsó felvonást Gáspár fontos ziccere nyitotta, amit Simovic büntetői követtek, így már csak három pont volt a zalaiak hátránya. Továbbra is izgalmas volt a játék, de a vendégek fáradni látszottak. Egyre több személyi hibát követtek el, amit ismét csak Simovic köszönt szépen és büntetőivel faragta csapata hátrányát. Lélektanilag már a hazaiaknál volt az előny, de egy ponttal még a Debrecen volt több egysége. Nem kellett várni sokat, Kovács Ádám festékből értékesített két pontjával hosszú idő után ismét ZTE vezetést mutatott az eredményjelző. Öt perccel a végső sípszó előtt már hat ponttal mentek Bakiék, a végére feljavuló játékuknak köszönhetően. 12 pontos differencia is volt a két csapat között végül tíz maradt. A ZTE kihasználta, hogy a Factum teljesen elfáradt, így megérdemelte szerezte meg második idei győzelmét 88-78.

Zalakerámia-ZTE KK - Factum Sport Debrecen 88-78 (20-18, 17-20, 23-29, 28-11)

ZTE: Simovic 21, Baki 2, Gáspár 12/6, Hudson 19/3, Copeland 22/6. Cserék: Kovács Á. 10/6, Koma 2, Borszéki -, Kertész D -.

Factum: Mladenovic 9/3, Helmeczi 4, Pettis 27/6, Cseh 13/9, Carter 14. Cserék: Kovács I. 11/9, Varga Á. , Vas -.