Az utolsó negyedben jött a kaposvári fordítás!

A korai faltproblémák ellenére három negyeden keresztül úgy tűnt, hogy a szombathelyiek győztesen távozhatnak Somogyországból. Azonban a fiatal Kovács Soma játékba állítása nagy húzásnak bizonyult Fekete Ádámtól, s a hazaiak nagyszerű negyedik negyedet produkálva megnyerték az első felvonást, és némi előnnyel utazhatnak majd a szombathelyi visszavágóra.

Magyar Kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés - 2013. január 15.

Kaposvári KK - SZOVA - Trend Optika KC Szombathely  98-93  (19-22, 28-22, 26-33, 25-16)

Kaposvári Városi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: dr. Vígh, Szabó G., Németh Cs., (Bodrogváry)

A két csapat őszi bajnokija pontgazdag összecsapást hozott, akkor a KKK 103-95-re tudott nyerni hazai pályán. Azóta viszont két légiósától is megvált már Bencze Tamás, Levy mellett a tavaly még Kaposváron játszó Feytől is.

Az utóbbi helyére érkező Zagorac nagyon jó teljesítményt nyújtott már az első percektől kezdve a somogyiak otthonában a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A szlovén erőcsatár/center főleg középtávolról és távolról volt veszélyes. A túloldalon persze Marko Spica sem szeretett volna lemaradni, a szerb kiválóság ezúttal is nagy napot fogott ki. Az első negyed derekán Jancsikin majd Zagorac hármasával 12-8-ra meglépett a Szombathely, de a KKK-ban Hendlein volt rendkívül agilis és pontjaival, valamint kiharcolt faultjaival tartotta csapatát. Utóbbit egyébként Jancsikin bánta, a bedobó már nagyon korán három hibánál járt. A játékrész végén Spica brutálisan nagy zsákolásával zárkózott a Kaposvár, de Zagorac öt pontjával mégis a vendégek vezettek (19-22).

A folytatást az ezúttal kezdőként szereplő Kiss Kornél pontjai vezették fel, majd Swanston triplájával érte utol a vendégeket a KKK (26-26). A hazaiaknál a gyomorproblémákkal küszködő (és szenvedő) Dunn helyére érkező Drahos is betalált távolról, így a negyed közepén már vezettek is. Rubin nem túl okos faultját követően Swanston emelt be három büntetőt, de a Paks elleni bajnokin nagyon rossz napot kifogó Kálmán vezérletével fordítottak a vendégek - sokan bánták is a csarnokban a szombathelyi kapitány paksi betlijét, hiszen fogadni lehetett, hogy ezúttal kettőzött erővel fog hajtani. A rutin mellett a fiatalság is hozzátette a magáét a vendégeknél, hiszen Váradi Benedek rendkívül hasznosan tette a dolgát (41-43).  Az utolsó percekben Spica révén vette vissza a vezetést a KKK (47-44).

A fordulást követően nagyon bekezdett a Szombathely. A továbbra is ellenállhatatlanul játszó Zagorac kosaraival megléptek a vendégek (48-53) - hazai szempontból jókor érkezett Hendlein távolija. A negyed derekán Dunn is megszerezte első pontjait, majd Jancsikin számára ért véget igen korán a meccs - a honosított bedobó 10 játékperc alatt pontozódott ki. Dunn löbbölt passza és Swanston zsákolása ugrasztotta talpra a hazai publikumot, de a vendégek így is őrizték előnyüket, többek között Váradi hármasának köszönhetően (60-66). A rendkívül sok személyi hibát hozó találkozón szinte hazajártak a büntetővonalra a felek és ekkor ebből a szombathelyiek jöttek ki jobban, akik már 75-68-ra is mentek. A negyed végén Drahos hármasával zárkóztak a hazaiak, de Kálmán a negyed végén a dudaszóra dobott tempót (73-77).

Az utolsó negyedben ezúttal a vendégek ragadtak be. Marko Spica alig két perc alatt kilenc pontot termelt, ráadásul Harazin sportszerűtlen hibával tetézte a vasiak gondjait (82-79). Ezekben a percekben mindkét oldalon rengeteg hibát lehetett látni és ekkor Kovács Soma volt az, aki hátára vette a Kaposvárt. A fiatal bedobó - miközben védekezésben Ivosev ellen végzett óriási munkát - bátor és eredményes játékával növelte előnyét a KKK (90-81). Nagyon lendületbe jöttek a hazaiak, Spica egy támadólepattanót visszarántva zsákolt ismét brutálisat és úgy tűnt akár komolyabb előnyt is szerezhetnek, 98-89 után viszont Zagorac és Kálmán is betalált az utolsó percben. Csupán 21 másodperccel a vége előtt a KKK jöhetett, Fekete Ádám időt is kért, ám Dunn túl sokáig pergette le az időt, így végül öt pontos kaposvári előnnyel várhatják majd a felek a visszavágót.

Kaposvár: Kiss K. 8, Dunn 4, Swanston 19/6, Hendlein 14/6, Spica 30  Csere: Dávid 6, Kovács S. 8, Drahos 9/6

Szombathely: Kálmán 18/3, Rubin 7, Jancsikin 8/6, Ivosev 11/3, Zagorac 31/9   Csere: Will 5/3, Simon L. 0, Váradi B. 8/3, Harazin 5

Kipontozódott: Jancsikin a 25., Simon L. és Hendlein a 37. percben