Azt utolsó negyedben robbantott az Atom

Három szoros negyed után, robbantott az ASE, és összeálló védekezésének, valamint gyors indításainak köszönhetően az utolsó negyedben szétzúzta a somogyi gárdát, megszerezve az előnyt a párharcban.

Atomerőmű SE - Kaposvári KK 102-80 (31-25, 20-18, 18-22, 33-15)

Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok, 800 néző

Vezette: Kapitány, Hegedüs, Szabó

ASE: Williams 13/3, Vojvoda 19/3, Körtélyesi 24/3, Kámán 8/6, Tóth 10.

Csere: Idlet 3, Eilingsfeld 10, Kovács 15/3, Kerpel-Fronius -, Illés -. Vezetőedző: Schmidt Béla

Kaposvár: Dunn 6, Szőke 4, Swanston 20/12, Hendlein 16, Spica 10.

Csere: Dávid 12, Kovács 2, Drahos 10, Kiss -. Vezetőedző: Fekete Ádám

A bronzcsatát a csalódott csapatok összecsapásaként szokták aposztrofálni, ám ezúttal ha szigorúan vesszük, a papírforma győzött az elődöntőben. Az persze már megint más kérdés, hogy mindkét csapat jelentősen megnehezítette ellenfele dolgát, sőt az ASE mindössze milliméterekre volt csak az abszolút megérdemelt továbbjutástól. Nem így alakult, Szolnok jutott a döntőbe, szintén nem érdemtelenül, ugyanis azt a csapat, amelyik ilyen hátrányból vissza tud jönni, az megérdemli a sikert. Az egész évben remekelő Vojvoda Dávidot kitüntette az Atomic Boys a mérkőzés előtt, ő kapta ugyanis a korábbi válogatott center, a tragikus módon elhunyt Horváth Zoltán emlékéra alapított díjat. Mindkét csapat a szokásos kezdőötöséve lött fel a pályára, annyi különbséggel, hogy a hazaiaknál Jonathan Levy a bemelegítéssel ugyan még megpróbálkozott, ám végül nem tudta vállalni a játékot, így civilben tekintete meg a találkozót.

A bronzmeccs első felvonása Swanston triplájával indult, amire Körtélyes és Vojvoda válaszolt, megadva a találkozó alaphangját. Nem szeppent meg a Kaposvár, Szőke és Hendlein találatával fordítottak, ám az extázisban játszó Körtélyesire nem volt ellenszerük. A válogatott magasbedobó négy perc alatt tizennégyet rámolt be csapata tizenhét pontjából, megvillantva azt, hogy mire is képes valójában. A kaposváriak szerencséjére Swanston ahogy szokta, ezúttal is felvette a kesztyűt, és két újabb hármast beszórva ismét csapata javára fordította a találkozó állását. Tüzeltek a csapatok becsülettel, védekezés nem igazán volt, és ebből a nyílt sisakos játékból végül az ASE jött ki jobban, amely hat pontos előnyre tett szert a negyed végére. 31-25

Az első negyed két főszereplője közül Körtélyesi a padon maradt a kis szünet után, míg Swanstont folyamatosan két ember kergette, és igyekezet lecsapdázni, hibára kényszeríteni. Ennke meg is lett az eredménye, elbizonytalanodott a somogyi légiós, a Paks pedig az időközben pályára lépő Kovács és Eilingsfeld agilis játékának köszönhetően tovább építgette előnyét. Tóth Ádám és Spica csapott össze a hazai palánk alatt, előbb fizikailag, majd a lefújás után verbálisan is. A dologból a vendégek centere jött ki jobban, ugyanis Tóth mehetett a padra három hibával a neve mellett. Meg is zavarodott kicsit a házigazda, Spica és Drahos is beszórt két-két büntetőt, Schmidt Béla pedig kikérte első idejét. A pauza segített az Atomon, összeszedték a paksiak a védekezést, meg is szenvedett rendesen a Kaposvár, mire Drahos ki tudott harcolni két újabb büntetőt. Ezt követően felgyorsultak az események, szórták a kosrakat a felek mindkét oldalon, a rohanás végén pedig nyolc pontos előnyt mutatott a tábla, illetve 2.7 másodpercnyi hátralévő időt. Fekete Ádám időt kért, felvázolta a fiainak a megjátszandó figurát, ám hiába jutott dobóhelyzetig Swanston, ezúttal nem sikerült a gyűrűbe találnia. 51-43

Bizonytalan kísérletekkel és egy pár támadóhibával indult a második félidő, amelyek után a Kaposvár lelt rá előbb játékára, Spica és Swanston révén gyakorlatilag pillanatok alatt lefelezték a hátrányukat. Nagyon nem találta a hazai gárda a védekezését, ám szerencséjére Zo Williams és Vojvoda betalált egy egyéni akció után. Többnyire erről szólt a játék, a vendégek többnyire szép passzokkal hozták helyzetbe egymást, míg a paksi játékosok jobbára egyéni akciókból próbálkoztak. Az öt-hat pont körüli különbség állandósulni látszott, hol itt, hol ott esett egy találat. A Paks nehéz helyzetben volt a centerek tekintetében, Tóth Ádám ugyanis négy faulttal ült a padon, Idlet vérző kezét ugyanott ápolták, így Eilingsfeld János küzdött egyedül Marko Spica ellenében. A küzdés szó jelen esetben nem túlzás, időnként ugyanis gladiátor viadalokra jellemző jelenteknek lehettek szemtanúi a nézők a sípmesterek jóvoltából, akik engedték a kemény játékot. Az utolsó támadásokból a Kaposvár jött ki jobban, feljöttek négy pontra, ami igencsak izgalmas utolsó negyedet ígért. 69-65

Három kihagyott kaposvári támadás, két visszaszedett kaposvári támadólepattanó, és egy Kovács Ákos kosár indította a záró felvonást. Gyötörték egymást a felek, látszott, hogy mennyire fontos az első meccs megnyerése a párharcban. Swanston futtából rámolt be egy hármast, amivel háromra zárkóztatta a KKK-t, ám ezen a meccsen ez nem sokat jelentett. Itt Körtélyesi, ott Hendlein, itt Kovács, ott Dávid. Záporoztak a kosarak, rendszerint indítások, és gyors játékok után, végigjátszott támadásokat szinte nem is lehetett látni. Aztán az ASE sebességet váltott, pillanatok alatt ellépett nyolc pontra, majd a kaposvári időkérés után újabb négyet hozzátett, így amikor Fekete Ádám egy percen belül másodszor is időt kért, már 12 ponttal mentek a hazaiak. A maradék négy percben megpróbált a Kaposvár, hogy megállítsa robogó atomot, azonban ez ma nem sikerült, a hazaiak megérdemelten nyertek, és a bronzéremért utaznak Kaposvárra. 102-80