Barovics bevitte a célba a Sopront

A Sopron a tarthatatlan, 31-et szóró, s 48-as indexet összehozó Filip Barovics vezetésével gyűrte le az egyetlen légióssal is nagyot küzdő zalaegerszegieket.

Nagy iram, de sok hiba jellemezte az első perceket, több, mint másfél kellett az első kosárhoz, amelyet Barovics szerzett - Koma rögtön egyenlített. A hazaiak első 6 pontját a magassági fölényét kihasználó montenegrói szerezte. A negyed közepén Hudson hármasára Takács felelt távolról. Gáspár triplát, majd betörésből duplát dobott, tapadt az SKC-ra a ZTE. A 8. perc elején már az egerszegiek mindkét magas játékosának, Komának és Borszékinek is 2-2 hibája volt,a gyengén büntetőző hazaiak azonban nem tudtak nagyobb előnyt szerezni.

Tóth kosár plusz büntetős akciójával kezdődött a második negyed, Kertész hármassal felelt. Szenvedett a Sopron az egerszegi zóna ellen, 2 pontra feljöttek a vendégek akiknél előbb Kovács boka, majd Gáspár térdsérülést szenvedett. Egyik sem tűnt nagyon súlyosnak ám mindkét játékos bal lábán jegelni kellett a sérült testrészt. Ennek ellenére Kertész ügyes megmozdulásai, majd Baki hármasa révén a 17. percben egyenlített az erőlködő SKC ellen. Sőt Hudson erőtejes ziccere után már a 9-0-s rohamot bemutató ZTE vezetett. Takács triplája után fordult ismét a kocka. A félidő végén hiába dobott Thomas is hármast, Hudson szinte egymaga tartotta versenyben a ZTE-t, a dudaszóra betörésből dobott duplájával egállal fordultak a csapatok egy gyenge első félidő után.

Koma megkapta a 4. személyijét, mégis Baki büntetőjével a vendégek szereztek vezetést, akikhez Gáspár visszatért. Két és fél perc elteltével Barovics szerezte a második félidő első hazai kosarát, ám Borszéki hármasa után 4-gyel vezettek a vendégek. A zalai zóna ellen továbbra is tanácstalan Sopronból csak Barovics jelentett veszélyt a vendégek kosarára. A szakasz közepén Molnár ziccere egy 6-0-s SKC roham végét jelentette, visszavette a vezetést a Sopron, Hudson egalizált. A szakasz végén 1-2 gyors gyors akcióval szűk előnyt szerzett a Sopron.

A záró szakasz Koma kipontozódásával indult. A szívósan, lelkesen küzdő ZTE Baki kosaraival tartotta a lépést a jó megoldások után NB I-es szinten elképesztő hibákat elkövető, görcsös, kapkodó hazaiakkal. Az SKC-bó egyedüliként - igaz messze - átlagon felülit nyújtó Barovics a 34. percben elérte a 30 pontot. Továbbra is tapadt a ZTE Kertész ügyes játéka révén a tiszta helyzeteket kialakító, ám azokat rendre kihagyó SKC-ra A 38. perc végén Takács duplájával 5-re nőtt a hazai előny. 37 másodperccel a vége előtt Vertetics kosár plusz büntetős játékával egyenlített a ZTE. Thomas 2, a túloldalon Vertetics 1 büntetőt dobott be.  Molnár keze sem remegett meg. Takács harcolt ki 2 másodperccel a vége előtt feldobást, de a ZTE jöhetett s Gáspár triplája után leperdült a labda a gyűrűről.

Soproni KC - Zalakerámia ZTE KK 71 - 68 (18-14, 20-24, 19-16, 14-14 )

NB I, A-csoport, alsóházi középszakasz, 4. forduló, Sopron

Sopron: Thomas 14/6, Hinkle 2, Takács N. 10/6, Tóth G. 3/3, Barovics 31. Csere: Molnár A. 11, Gombás -, Bus -, Keresztes -, Vesztergom -.

Zalaegerszeg: Vertetics 10, Hudson 16/3, Gáspár 5/3, Baki 12/3, Koma 6. Csere: Kovács Ád. 2, Borszéki 3/3, Kertész 12/3, Kerkai 2.

Fotó: Tóth Zsombor - sakc.hu

Meszlényi Róbert, a Sopron vezetőedzője a lefújás után: "Nem találtuk a ritmust a zóna ellen egy szenvedés volt az egész. Annak örülök, hogy a végén mi jöttünk ki jól s nyertünk. Készülünk a döntő fontosságú pécsi meccsre."

Völgyi Péter, a Zalaegerszeg vezetőedzője a lefújás után: "Megint jól küzdöttünk, de a végén a Sopron okosabb döntéseket hozott. Az újabb sérülések nem segítették csapatomat."