Becsülettel helyt állt a ZTE

A tisztességesen küzdő ZTE szorossá tette a végjátékot, de végül nem tudta megnyerni a tét nélküli visszavágót.

Atomerőmű SE - Zalakerámia-ZTE KK 73-71 (21-21, 23-10, 19-18, 10-22)

Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok, 500 néző

ASE: Williams 3/3, Levy 12, Vojvoda 9/9, Kámán 4, Tóth 12. Csere: Idlet 4, Kovács 9/3, Körtélyesi 3/3, Eilingsfeld 14, Kerpel-Fronius 3, Illés -, Czinger -.

ZTE: Copeland 17/6, Gáspár 7/3, Hudson 9, Koma 11, Simovic 2. Csere: Borszéki -, Kovács 10/3, Puszta 6, Vertetics -, Baki 3, Kertész 2, Kerkai 4.

Huszonhárom pontos előnnyel várta a visszavágót az ASE, így mondhatni formaságnak tűnt a mérkőzés. Örömteli hír is jutott a paksi drukkerek számra, felépült ugyanis a két hónapja sérült Körtélyesi Gergely, így az alapszakasz hajráját teljes kerettel kezdhetik meg a piros kékek. A meccset még megelőzte némi diskurzus a bírók és a játékosok között az Hudson és Idlet öltözködésének szabályosságát illetően, ám végül, ha némi késéssel is, de döntésre jutottak a "divatot" illetően, és elindulhatott a találkozó. A tét nagyságának megfelelő szurkolói aktivitás mellett kezdődött a mérkőzés, amelyen az ASE szerzett vezetést, ám a ZTE hamar fordított, sőt három ponttal "meg is lépett" a házigazdától. Vojvoda szórt be egyet a védjegyének számító triplák közül, ám a ZTE szívósan tartotta magát, és fokozatosan növelte előnyét. A fordulatot Zo Williams hármasa hozta, útjára indítva egy 8-0-ás paksi rohanást, amelyet követően Völgyi Péter kénytelen volt időt kérni. Az időkérést követően összekapta a védekezését a ZTE, a támadóoldalon pedig befejeztek egy-két szép akciót, amelyekkel egálra hozták az első negyedet. 21-21

Nyögvenyelősen indult a találkozó második negyede, bár Idlet remekbe szabott zsákolása sokat javított az összképen. Az ASE szigorított a védekezésén ennek eredményeképp három perc alatt mindössze egy pontot kaptak. Persze azért a négy dobottat sem teszik ki az ablakba, de ezen az estén úgy tűnt, ez is belefér. A negyed derekán a visszatérő Körtélyesi ugrasztotta talpra a hazai publikumot egy szép triplával. A vendégeket ez a magasztos pillanat nem hatotta meg túlságosan, a nagyot játszó Copeland vezérletével pillanatok alatt megfordították a találkozó állását. Ezt követően azonban újfent megállt a tudomány, és jött a szokásos ASE roham.  Egy kovács tripla, majd öt sikeres büntető, ráadásként pedig egy 2+-1-es akció Tóth Ádámtól, és máris tízzel mentek a hazaiak! A nézőtéren mindenki azt várta, hogy mikor rogy meg a ZTE, hiszen kedden is nagyjából ez volt az a különbség, ahonnan már nem tudtak visszajönni. Az utolsó percre még maradt egy Vojvoda tripla, így a félidőre tizenhárom pontos előnnyel ment a piros-kék gárda. 44-31

Koma nyitotta a kosarak sorát a második félidőben, ám közelebb ne tudjon kerülni a Zalaegerszeg, arról Kovács Ákos tett. Az apró irányító előbb egy fineszes duplát értékesített, úgy Rajon Rondo - módra, majd egy lerohanást fejezett be magától értődő természetességgel. Azért hibák is akadtak bőven mindkét oldalon, nem igazán beszélhettünk eget verő színvonalról. A napokban újabb egy hónappal hosszabbító Jonathan Levy is aktivizálta magát, lepattanót, labdaszerzést és sikeres kosarat egyaránt feljegyezhettünk a neve mellé. A hazai közönség a 15 pontos előny birtokában a fiatalokat kezdte pályára követleni, amelynek egy Vojvoda Dávid- Kerpel-Fronius Balázs cserére formájában meg is lett az eredménye. Az említett pedig ha már pályára került, egy szép zsákolással igyekezett is bizonyítani, hogy nem érdemtelen a belé vetett bizalom. Ekkor már mindkét oldalon a cserejátékosok voltak pályán, kivételt ez alól egyedül a Gáspár - Koma duó élvezett a vendégeknél. A negyed végére ha csak egy ponttal is, de tovább növelte előnyét az ASE. 63-49

A zárófelvonás egy gyönyörű Idlet - Eilnigsfeld összjátékkal kezdődött, amelyet a végén a pécsi nevelésű magasember gyönyörű zsákolással fejezett be. Békésen csordogált a mérkőzést, maximum a véleményes bírói ítéletek után lehetett időnként elégedetlen hangokat hallani a nézőtérről. A ZTE igyekezett tisztes mérkőzést játszani, és ezért mindent meg is tettek a zalai játékosok, akik ezúttal sokkal jobban küzdöttek, mint az odavágón. A cseresorok küzdelmét a végén ennek megfelelően meg is nyerte a ZTE, azonban ez mindössze a szoros vereséghez volt elég.Az ASE megérdemelten jutott a négyes döntőbe. 73-71

Továbbjutott: Atomerőmű SE kettős győzelemmel