Behúzta az Alba Fehérvár

A nagy, hat mérkőzéses idegenbeli menetelés előtti utolsó hazai alapszakaszbeli hazai bajnokijára készült az Alba Fehérvár. Az edzőcserén átesett szegediek jól zárták a tavalyi évet: a Szombathely legyőzését követően bizakodva utaztak Székesfehérvárra.

Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 93-84 (33-26, 16-18, 22-15, 22-25)

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, vezette: Kapitány, Benczur, Ádám

A fehérváriak kedve szerint kezdődött a meccs, Brandon Wood járt főleg elemében: öt ponttal nyitott a hátvéd. Keller Ákos zsákolásával tartotta előnyét az Alba és a parádés szezont futó Csorvási kosara után Hollis is berámolt egy távolit (10-6). A negyed derekán még dobást sem hibáztak a vendégek, ráadásul szépen megosztoztak a pontokon, már minden kezdőjátékos betalált (15-13). A nagy formában játszó Wood újabb triplája után viszont meglépni látszott az Alba: az amerikai időközben ráadásul egy takarót is kiosztott Jonesnak. Dukics igyekezett látótávolságon belül tartani övéit, de inkább a védekezésben akadtak gondjai a Szedeáknak, hiszen kilenc perc után már 30 felett kaptak. Utóbbi szegmens miatt persze Dzunics mester sem gyújtott örömtüzeket a rövid szünet alatt…

A folytatásban Leklit lehetett dicsérni szokásos harcossága miatt támadólepattanója és kosara után nyolccal ment az Alba, de a 13. percben már tíz volt közte Supola távolijával (39-29). Igencsak beragadt a második negyed elején a Szedeák, láthatóan szigorított védekezésén az Alba, ennek ellenére ismét Dzunics Braniszlav teremtette le játékosait, miután kissé fejetlen támadások sorát produkálták (41-35). Fekete hozta még közelebb csapatát és Dukics is üldözte tovább a házi „pontversenyben” Csorvásit. Kellerrel viszont nehezen bírtak a vendégek, hatalmas zsákolása után időkéréssel igyekezett az Alba rohamot megszakítani Bonifert Domonkos. Összességében így is kiegyenlítette volt a második negyed, a Szeged többször is közel férkőzött, ám az Albának rendre akadt valaki, aki időben kapcsolt – így tartottak előrébb 49-44-re a félidőben a hazaiak.

A második húsz percet Moore tempója vezette fel – ezek voltak az irányító első pontjai. És, ha már ráérzett a dobásra rögvest újabb öt pont követte, így 56-46-nál ismét kissé meglépett az Alba. Dukics hármasára Supola válaszolt, de Gurley két távolit is beszórt, így a 26. percbe érkezve tízen belül volt a Szedeák (66-57). Hollis ma ismét azt az arcát mutatta, amelyért az elmúlt években megszerették a fehérvári szurkolók – újabb 2+1-e után egy tempót is elhelyezett a gyűrűben, így 71-59-cel zárult a harmadik negyed.

A záró szakaszban a nagyon feljavuló Gurley kosaraival próbált közelebb férkőzni a Szedeák, de ismét Hollis volt az, aki révén tartotta megnyugtató vezetését az Alba. Keller Ákos pedig a légelhárításért felelt, ezúttal Csorvási Milán bánta. Néhány momentummal később viszont már technikai hibája után a padon találta magát a fehérváriak centere, a büntetők majd Fekete és Dukics hármasai után pedig 79-75-re zárkózott a Szedeák! A hazaiaknak azonban Lekli és Wood révén sikerült ritmust váltaniuk és egy 12-0-ás rohamot produkáltak (91-75)! Ez pedig döntőnek bizonyult. A Szedeák végig jól tartotta magát, ám amikor igazán közelebb férkőzhetett volna a hazaiakhoz, akkor mindig akadt egy-egy jó egyéni teljesítmény az Albánál.

Alba: Moore 9/3, Wood 18/12, Hollis 20/6, Szabó Zs. 9/3, Keller Á. 10. Csere: Lekli 8, Supola 10/6, Bódi 2, Juhos 3, Medve 4.

Szedeák: Fekete S. 11/3, Gurley 24/6, A. Jones 7, Dukics 25/15, Csorvási M. 17. Csere: Vida, Kiss Zs., Tanács, Csorvási L.