Dobópárbaj végén kaposvári siker

Az első negyedben még tartotta a lépést a Szombathely a 30 pontot szóró Kaposvárral, a folytatásban azonban az extázisban támadó hazai csapat fokozatosan növelte a különbséget. A vendégek is remekül dobtak, de a kaposvári játékosok az utolsó percekig szó szerint alig hibáztak dobást - megérdemelt győzelmet aratva előzték meg vetélytársukat a tabellán és léptek fel a virtuális dobogóra!

Rangadóra készült a Kaposvár és a Szombathely. Utóbbiban hiányzott Harazin Tamás, míg a hazaiak teljes kerettel fogadhatták az egykori kaposvári csapatkapitány, Bencze Tamás csapatát. A bemutatásnál a kaposvári közönség nagy tapssal köszöntötte a tavalyi kedvencet, Michael Feyt.

A vendégek kezdték igen jól a találkozót, Will tripljávál 10-4-re vezettek. Kiválóan céloztak a szombathelyiek, öt perc után négy hármasnál jártak (10-16). A somogyiak a hasznosan játszó Hendlein kosaraival a negyed végén előbb befogták, majd meg is előzték a vendégeket. A Spicával amúgy nehezen bíró Fey találatával egyenlítettek, de a negyedet Dunn utolsó másodperces triplája zárta (30-25).

Nem sok rossz rontott dobást láthatott a közönség, alig-alig  hibáztak a felek. Szigorított a védekezésén a kaposvári együttes, de Ivosev ponterősségének köszönhetően, a 13. percben 36-34-et mutatott az eredményjelző. Innen azonban egy 7-0-ás hazai szakasz következett, Swanston ismét jó napot fogott ki, Dunn pedig óriási zsugával szolgálta ki társát és háttal zsákolt óriásit. Kálmán triplájával még visszajött tízen belülre a Szombathely, de Swanston révén végül 59-47-re vezetett a Kaposvár.

A félidőben több mint 80%-kal dobtak a hazaiak, míg a vendégek 11-ből 9 triplát értékesítettek.

A nagyszünet után sokáig 8-10 pont körül alakult a különbség, aztán 66-58-nál Fekete Ádám kért időt. Drahos adott új lendületet övéinek, míg Spica továbbra is ihletett formában játszott. Utóbbi megállíthatlan volt, így a 29. percben 84-66-ra lépett meg a KKK. Swanstonnak Dunn löbbölte fel a labdát (maga mögé), az érkező amerikai pedig óriásit zsákolt.

A záró negyedben megkezdte a zárkózást a Szombathely, ám 13 pontnál közelebb sokáig nem tudtak jönni. Kálmán sokadig eladott labdája nem segítette a felzárkózásukat, de Fey zsákolásával a 36. percben ismét tízen belülre jöttek a vendégek. A kaposváriak igyekeztek "kibekkelni" az előnyt, hosszú játékaik után tartották előnyüket. Stílszerűen a 100. somogyi pontot a fantasztikusan teljesítő Marko Spica dobta büntetőkből, amellyel biztosította is győzelmét a kiválóan játszó Kaposvár a gyengén védekező Szombathely ellen.

Kaposvári KK - SZOVA-Trend Optika KC Szombathely 103-95 (30-25, 29-22, 27-23, 17-25)

Kaposvár, vezette: Kapitány G., Ádám J., Fodor A.

Kaposvár: Drahos 10/3, Swanston 25/6, Dunn 17/3, Hendlein 15, Spica 32. Csere: Szőke -, Kiss K. -, Dávid G 4.

Szombathely: Kálmán 13/9, Levy 14, Will 14/9, Ivosev 22/9, Fey 17. Csere: Jancikin 4, Simon 11/3, Szanati -.