Drahosék szép meccset futottak

A Kaposvár egy teljes kezdőötösnyi kosaras kiváló játékával, ha nem is könnyedén, de végül megérdemelten gyűrte le a jól küzdő vendég Jászberényt. A párharc állása 2-1 a KKK javára, s következhet a negyedik derbi, Jászberényben. Drahos Gáborék (a rutinos játékos kulcsfontosságú kosarakat szerzett, s végig jól játszott) egy sikerre vannak a négy közé jutástól, a Jászberénynek ugyanakkor legközelebb otthon, majd újra itt Somogyországban is nyerni kell ahhoz, hogy ugyanezt elmondhassa magáról. Ám ez a párharc még egyáltalán nincs lefutva...

NB I A RÁJÁTSZÁS, a középszakasz 4. az 5. ellen, 3. meccs (3 győzelemig megy)
2013. április 30. Kaposvár
Pálla, Kapitány, Hegedűs (Parádi)

Kaposvári KK – Top-Cop Security Jászberény

94-85 (23-21, 20-18, 25-31, 26-15)

Kaposvár: Dunn 19/6, Swanston 23/3, Szőke 2, Hendlein 15, Spica 13. Csere: Drahos 15/6, Dávid 7, Kiss K., Kovács S. Vezetőedző: Fekete Ádám.

JKSE: Rakics 18/3, Soós 15/9, Markovic 9, Dramicanin 14/6, Djikanovic 11. Csere: Török 2, Szabó P., Horti 8, Szögi 5/3, Mladenovics 3/3, Varga I. Vezetőedző: Földi Sándor.

Kiállították: Djikanovic

A párharc állása: 2-1 a Kaposvárnak, következő, negyedik meccs: május 3. JKSE - KKK (19 óra)

STATISZTIKA ÉS PONTDOBÓK IDE KATTINTVA!

A két gárda 1-1-ről folytatta a párharcot, s ha a pepita sorminta szerint haladtak volna a csapatok, most elvileg a Kaposvár következett győzni, hiszen a hazai pálya által nyújtott előny eddig mindkét alkalommal bejött.

ELSŐ NEGYED

A KKK a légiósai révén jól kezdett, s bár a JKSE mindig felzárkózott, sőt, egy-egy ponttal a vezetést is átvette (14-15-nél például), általában a hazaiak irányították a játékot. Magyar kosárra a negyedik percig kellett várni, akkor Soós Gábor talált be, s zárkóztatta fel csapatét 10-8-ra. Mintha hadba hívta volna ez a momentum a honfitársakat, a játékrész lefújásáig jó páran követték a példáját. Horti, Szögi a vendégeknél, Szőke és Dávid a hazaiaknál. Eközben a Jászberény ismét átvette a vezetést (17-21), de a vége egyértelműen a Kaposváré volt, és az önbizalomhiányban nem szenvedő Kyle Swanston vezetésével megfordította az állást, úgy, hogy a látogatók már nem is szereztek pontot (23-21).

MÁSODIK NEGYED

Hendlein Roland és Drahos Gábor gyakorlatilag folytatta a somogyiak kiváló sorozatát, és ezzel már kezdett elhúzni a KKK (27-21), ám jött Dramicanin és az ő szokásos triplája, amit Soós megismételt, és máris egyenlő volt az állás. A JKSE magasembere a második trojkát is beszórta rövidesen, vagyis a vendégek eleinte kizárólag messziről értek el kosarakat, s ezzel tartották magukat, sőt, teljesen kiélezett mérkőzést vívtak a hazaiakkal, akik ennek tükörképeként egyszer sem voltak képesek távolról betalálni.

Érdekes módon Dávid Gergely eleinte legalább annyit volt használva, mint a légiós Spica centerben, és nem is játszott rosszul, ami kosarakban is megnyilvánult.

Mindenesetre a Kaposvár úgy vezetett, s volt előnyben a nagyszünetben is, hogy egy darab hármast sem dobott húsz perc alatt (8 kísérletből), ám közelről igen nagy hatékonysággal szórtak a játékosai. A Jászberény ugyanakkor nem szakadt le, és ahogy vártuk, ismét egy nyílt mérkőzés zajlott, s fogalmunk sem volt arról, hogy a végén ki örülhet majd.

HARMADIK NEGYED

A két gárda centerei kezdték a pontgyártást, amibe eleinte csak Swanston „rondított” bele mezőnyemberként, majd Soós is megszólalt, és hármast vágott. Ezzel egy nagy jászberényi menetelést indított el, amire szükség is volt, hiszen már héttel ment a hazai együttes, de rövidesen (egy 11-0-s vendégroham után – amiből Savo Djikanovic is bőven kivette a részét) már a JKSE volt előnyben (50-53).

Ám a változatos, izgalmas meccsen Dunn, majd kétszer Spica következett, vagyis pünkösdinek bizonyult a JKSE „királysága”. Ám a jászságiak sem hagyták annyiban a dolgot, és a negyed végén Hendleinéknek azért kellett iparkodniuk, hogy feljöjjenek két pontra (68-70).

NEGYEDIK NEGYED

Ez a derbi a hullámvasutazás meccseként vonulhat be a történelembe, mivel rövidesen ismét változott a helyzet. Djikanovic még növelte eleinte a jászberényi fórt, de ezután beindult a somogyi gépezet, s azon belül is leginkább Chris Dunn, de Drahos Gábor is jócskán odapakolta magát, így 76-72-nél már Földi Sándor trénernek kellett időt kérnie.

Ami nem ért semmit, mivel Drahos úgy gondolta, hogy neki itt főszerepet kell osztani, s ennek megfelelően cselekedett: két triplát is beszórt, ami között ugyan Miljan Rakics is betalált, de így is tovább nőtt a Kaposvár előnye (82-74). A rutinos hátvéd pillanatok alatt 9 pontot cuccolt össze, s ez ismét időkérésre ösztönözte "Sutyi bá"-t odaát – meg kellett fogni a meccset, hiszen már csak 6 perc volt hátra; nem volt értelme az időkéréseket tartogatni…

A vendégeknél Rakics zúzta szét a hazai álmokat, hogy innentől már hátra lehet dőlni, ám Drahos ismét eredményes volt – nem bírtak vele a jászságiak. Viszont az addig kevesebbet mutató Markovic is betalált, így a meccs még tartogatott izgalmat a véghajrára is. Djikanovic ekkor már nem volt a pályán (kiállították a negyed elején, amikor egy zárás után összeakadt Drahossal, s szépen fejbe vágta a pont ennyivel alacsonyabb játékost, ami után egyből mehetett is le a parkettről a rutinos délszláv center), így a hasznos palánk alatti játékára már nem számíthattak a vendégek (még ha nem is volt olyan sokat parketten - 18 percet összesen, ami alatt viszont 11 pontot szerzett).

A JKSE mestere a második félidőben rendelkezésére álló harmadik idejét is kikérte, amikor másfél percnyi gólcsend után a hazaiak távolodni kezdtek Hendlein büntetőivel és Dunn duplájával, ám nem használt most ez sem. Swanston révén ismét a Kaposvár ért el kosarat, s a 11 pontos fór a 39. percben döntőnek tűnt. Azt azért jegyezzük meg, hogy eddigre olyan értelemben fordult a kocka a triplák terén, hogy bár a hazaiak még csak 5-nél, a JKSE meg 7-nél járt, de jóval több kísérletből, vagyis a dobáspontossággal komoly gondjai akadtak a látogatóknak. Holott a KKK még azt is megtette, hogy jó néhány büntetőt kihagyott a meccsen, ám ezúttal belefért ez is. A végén még kozmetikázott az eredményen a JKSE, de nem volt sansza ekkor már a közelebb kerülésre.

Ez a Kaposvár bárkit elkaphatott volna a mai napon. 5 játékosa dobott 10 pont felett, és ez az 5 kosaras egyenként 20 feletti IBM pontot is elért, ami egészen ritka. Magyarán egy komplett kezdőötösnyi kiváló formában játszó embere volt Fekete Ádám vezetőedzőnek, s így a jól küzdő, de a végére talán kicsit elfáradó JKSE ellen a Kaposvár behúzta a második sikert is, és a pályaelőnyét továbbra sem vesztette el.