Dupla hosszabbítás után győzte le a Falco Sopront

Kiváló második negyedével a Sopron egészen a 35. percig vezetett, de a hosszabbítást és a második ráadást is Sabáli Balázsék harcolták ki - végül 114-109-re nyert a Falco.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 20. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (14-5) - Sopron KC (4-16) 114-109 dupla hosszabbítás után (24-18, 20-30, 23-25, 23-17, 13-13, 11-6)

Falco: Govens 27/9, Perl 31/6, Váradi 14, Pustahvar 17/9, Tóth 7.
Csere: Norfleet 11/9, Zsigeranovics -, Boriszov 7/3.

Sopron: Parker 12/6, El-Amin 33/15, Takács -, Henderson 19/6, Watkins 27/3.
Csere: Duvnjak 16/3, Kántor -, Mészáros 2, Dénes -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

El-Amin vezetésével 7-0-lal kezdett két perc alatt a Sopron, de gyorsan rendezte a sorokat a Falco, az ötödik percben már a hazaiak vezettek (10-9). El-Amin továbbra is kiválóan játszott, de a vendéglátónak mindenre volt válasza, majd Norfleet és Perl tripláival meg is léptek a negyed második felében, és itt megszerzett előnyükből volt meg 6 pont az első 10 perc végén (24-18). A második játékrész első Watkins vezetésével lelépte a Sopron a Falcót, egy 19-5-t futottak a vendégek, és egyértelműen uralták ekkor a mérkőzést (29-37). Boriszov próbált meg mindent, hogy csapata hátrányát csökkentse, de ezúttal a vendégek válaszoltak minden kosárra, Perl két duplája kellett ahhoz, hogy a Falco csak 4 pontos hátrányban legyen a nagyszünetben (44-48).

Fordulás után a Sopron öt triplát vállalt alig több mint négy perc alatt, El-Amin ebből hármat helyezett a gyűrűbe, ezzel kinyílt az olló, 14 pont volt a távolság (49-63). A hazaiaknál leginkább Govens fújta meg a riadót, a válogatott honosított irányítójának vezetésével két pontra csökkentette lemaradását a Szombathely a 28. percre (62-64), de 10 perccel a rendes játékidő vége előtt így is 6 pont volt Sabáli Balázsék előnye (67-73). A negyedik negyed első felében nagyon megállt pontszerzésben a vendég gárda, így büntetőkkel, Govens kosaraival és Norfleet triplájával fordított a házigazda (81-77). Watkins és Henderson álltak a Sopron élére, egyenlítettek is, és bár a Falco végig előnyben játszott, az SKC mindig egyenlített, jöhetett a hosszabbítás (90-90).

A ráadásban eleinte maradt a rendes játékidő végén látott forgatókönyv, aztán 1-3 pont között mozgott a Falco fórja. A végén Parker kihagyta a második büntetőjét, de Henderson leszedte a támadópattanót, visszatette a labdát, jöhetett a második hosszabbítás (103-103). Itt előbb a Falco hozott egy 4-0-s szakaszt, Parker azonban gyorsan dobott erre 5 pontot, vezetett a Sopron (107-108). Itt fulladt ki a vendég gárda aztán - a hazaiak hozták a kosarakat támadásaikból, a vendégek azonban nem tudták tartani ezt a tempót elöl, így végül ha nagy nehezen is, de győzött a Falco, megőrizte ottoni veretlenségét (114-109).