Egy zalaegerszegi verte meg a ZTE-t

A ZTE alaposan megnehezítette a sokkal esélyesebb szombathelyiek dolgát, de az élete meccsét játszó, zalaegerszegi nevelésű Simon László főszereplésével végül célba ért Bencze Tamás legénysége idegenben is.

7-0-s villámrajtot vett a csupán két légióssal és a sérült Vertetics - Borszéki páros nélkül felálló Völgyi-legénység, látszott, hogy itt ma a zalaiak nem foglalkoztak a papírformával és az esélyekkel, pusztán nekiestek jobb erőkből álló ellenfelüknek. Persze nem kellett félteni a szombathelyieket sem, a lelkes és szokás szerint nagy létszámú szurkolósereg előtt lejátszott találkozón korán paprikás lett a hangulat, s ez bizony egy ideig a vendégek malmára hajtotta a vizet. A negyed végén már a Levy - Ivosev páros húzta vendégeké volt, s a második etapban sem lassított a Bencze-legénység, de a hazaiaknál is olyan emberektől érkeztek a pontok, akiktől ezt nem vártuk volna - legalábbis nem ipari mennyiségben.

A fordulás után a csepeli nevelésű, nyáron Paksról elhozott Kovács Ádám pontjaira építve tartotta magát a ZTE, s bizony a Kecskemétről érkező, egyébként szegedi illetőségű Puszta Dávid is folytatta azt, amit a felkészülési szakaszban elkezdett - produktív embere volt a zalaiaknak a kispadról beállva.

Ugyan nem volt kifejezetten durva a találkozó, de a játékvezetői hármas valamiért nagyon meg akarta fogni a feleket védekezésben, főleg centerben repkedtek a faultok, így a Fey - Ivosev duó és a Koma - Simovic páros sem a pályán élte meg a lefújást, sőt, a ZTE légiós nélkül küzdött az utolsó percekben, hiszen az amerikai Hudson is kiállt a 38. percben. Ekkor már csak a szív vitte előre a hazaiakat, ám a zalaegerszegi publikum legnagyobb bánatára éppen egy ZTE-nevelés, Simon László szerzett kulcsfontosságú találatokat, s 26 pontos performanszával végül diadalra vezette a vendégeket. A végjátékban egyébként lehetett volna sansza Völgyi Péter fiainak, de többször is hibáztak támadásban, míg Kálmán László büntetői minden további kérdést eldöntöttek a hajrá végén.

Zalakerámia ZTE KK - SZOVA-Trend Optika KC Szombathely 93 - 98 (24-25, 20-24, 26-27, 23-22)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 1500 néző

Vezette: Papp P. Jurák K. Vida B. (Benczur)

ZTE: Kertész 2, Hudson 18/6, Gáspár 11, Baki 6/3, Simovic 21. Csere: Puszta 10, Koma 4, Kovács Ád. 21/3.

Szombathely: Kálmán 12, Levy 20, Will -, Ivosev 16/3, Fey 13. Csere: Harazin 9, Simon L. 26/6, Szanati 2.

Kipontozódott: Simovic (32. perc), Koma (37. perc), Hudson (38. perc), illetve Fey (33. perc), Ivosev (40. perc)

Völgyi Péter, a Zalaegerszeg vezetőedzője a lefújás után: "Ma mindent megtettünk a győzelemért, jól küzdöttünk, ha egyel többen vagyunk, talán nyerünk is. Pár egyéni hiba miatt vesztettünk."

Bencze Tamás, a Szombathely vezetőedzője a lefújás után: "Tudtam, hogy nehéz találkozó lesz, értékes győzelmet arattunk egy jó Egerszeg ellen, sokan meg fognak még itt szenvedni."