Ellentétes félidők után Olaj-előny

Magának tette nehézzé a párharc harmadik meccsét a remekül kezdő s a nagyszünetben 23 ponttal vezető Olaj. A záró szakasz elején 3 pontra zárkózott föl a meccset egy pillanatra sem feladó paksi csapat - a végjáték azonban a hazaiaké volt, akik így 2-1-re vezetnek az egyik fél 3. győzelméig tartó sorozatban.

Férfi NBI/A. rájátszás - elődöntő, 3. mérkőzés

Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 87-76 (27-10, 25-19, 16-29, 19-18)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok. Vezette: Földházi, Pálla, Farkas (Bukta).

Szolnok: Simon (3/3), Fodor (3/3), Sehovic (12/3), Bell (13/6), Szabó M. (-). Csere: Báder (17), Kalve (8), Florence (29/15), Németh (-), Trepák (2).

Paks: Williams (14), Levy (10), Vojvoda (23/6), Körtélyesi (2), Tóth Á. (5). Csere: Kovács Á. (-), Kámán (14/12), Idlet (7), Eilingsfeld (1).

Egyik legjobb játékosa, kulcsembere, a combsérüléssel bajlódó Horváth Ákos nélkül készült erre a kulcsfontosságú mérkőzésre a címvédő - azok után, hogy Pakson önbizalmat növelő, magabiztos diadalt aratott az ASE.

Körtélyesi bravúros, a támadóidő utolsó pillanatában szerzett dobásával a Paks szerzett vezetést. Tompán kezdett az Olaj, Williams viszont megvillant. Öt paksi pont s közel 2 perc után Bell ragadtatta tapsra a hazai publikumot egy szép hármassal. A védekezés dominált, támadásban mindkét csapat sokat hibázott – ugyanakkor az iramra nem lehetett panasz. Florence szép betörés utáni  kosárral köszönt be csereként a pályára lépve, majd Florence kihagyott büntetői - pontosabban a második - után egy másik csere, Kalve szerzett pattanót majd kosarat. Átvette a vezetést a Szolnok, a remekül kezdő paksiak fonalat vesztettek, az Olaj viszont felpörgött: Kalve és Simon is hármast dobott,a kezdeti 5-0-s ASE vezetés után a 7. percben már 14-6-ra "ment" az Olaj. A vendégek hosszú perceken át nem tudtak akciókosarat szerezni, Tóth Ádám egy a hazai publikum által hevesen vitatott sportszerűtlen hiba után értékesített egy büntetőt. Az Olaj azonban nem lassított, a Florence-Báder duó eredményessége révén fokozatosan elhúzott, a szakasz második felében egyszerűen nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Florence az első negyedben annyi pontot dobott, mint az egész paksi gárda, a dudaszó pillanatában közel 20 ponttal vezetett a bajnok.

A második szakasz a két irányító, Williams és Florence dobópárbajával kezdődött. Tartotta közel 20 pontos előnyét az Olaj, ekkor azonban Tóth Ádám erőltetett be egy duplát, Kámán pedig távolról villant s 13 pontra jött föl a Paks. Zónára álltak át a vendégek s egy ideig meg is zavarták ezzel ellenfelüket, ám akcióikat ekkor ismét képtelenek voltak eredményesen zárni. Jó ideig állt 34-19 az eredményjelzőn, ám a negyed közepén igen látványos játékkal növelte előnyét a Szolnok: Bell hármast dobott, Sehovics szerzett labda után zsákolt, majd Florence is dobott egy triplát. E 8-0-lal 20 pont fölé nőtt a különbség. A 18. percben Vojvoda megszerezte első kosarát - igaz, az látványos volt. A csattanó a remeklő Florence-é volt, aki a félidő végét  jelző dudaszóra dobott hármast: megnyugtató, 23 pontos előnnyel vonult szünetre a bajnok.

A második félidő elején Báder centerkosaraival tartotta 20 pont fölötti előnyét a Szolnok. A negyed közepén büntetőkkel e határon belülre került a Paks, Ascserics pedig időkéréssel próbálta felrázni megnyugtató előnye birtokában kissé "leülő" csapatát. A hazai mester egy technikait is kapott, ám ez sem segített: az első félidőben erőlködő Vojvoda és Idlet kosaraival 11-re küzdötte fel magát az ASE, sőt Kámán hármasával 10-en belülre kerültek a vendégek. A záró szakasz előtt kerek 10 pont maradt az Olaj előnyéből. A Paks a harmadik negyedben annyi pontot dobott, mint az első félidőben összesen.

A 4. negyedet is jobban kezdte az Atom, Levy kosarával tovább "lopta"a távolságot, majd Báder közelije után ismét Levy zsákolt egy ügyes támadás után. Leblokkolt az Olaj, Kámán üres hármasa után 5 pontra jöttek föl a vendégek. Érezhetően elbizonytalanodott a Szolnok, a hazai játékosok menekültek a labdától s vele együtt a felelősségtől. Kámán indításból szerzett találata után egy triplányira csökkent az Olaj előnye. E kritikus helyzetben Florence dobott kulcsfontosságú hármast, majd Sehovics blokkolta látványosan Tóth Ádámot. Kámán próbált újabb hármassal versenyben tartani a paksi csapatot, amelyből a szakasz közepén Tóth Ádám, majd Idlet is  kipontozódott, így klasszikus center nélkül maradtak a vendégek. A szünet után a szolnoki csapatot a vállain vivő Báder zsákolásával 9-re nőtt a szolnoki előny, miközben a támadások befejezéseit siettető paksiak többször rontottak. A hazaiak tartották 10 pont körüli előnyüket, és bár másfél perccel a vége előtt Báder is kipontozódott, ez már nem számított: a paksiak nem tudtak megújulni, és a Szolnok ha nehezen is, de győzni tudott.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnoki Olaj KK javára.