Falco-ZTE döntő lesz ma Fürstenfelden

A Falco és a ZTE is magabiztosan nyert tegnap este az osztrák felkészülési torna két elődöntőjében, így a két magyar együttes játszhatja ma a döntőt.

A falcokc.com beszámolója:

Fürstenfeld, felkészülési mérkőzés
Oberwart Gunners - Falco KC Szombathely 69-92 (20-20, 8-29, 14-19, 27-24)

Oberwart Gunners: Kuakumensah 13/9, Jackson Derek. 10/3, Kaeferle -, McNealy 19/3, Poljak 2. Csere: Wolf 8/6, Blazevic 3, Jackson Desmar 14/3, Schuecker -.

Falco KC Szombathely: Simon K. 5, Medford 22/9, Govens 23/6, Bognár K. 9, Turner 16. Csere: Kovács B. 2, Kozma G. -, Hódi P. 15/15.

Az Oberwart Gunners ellen kezdte meg csapatunk a felkészülést egy Fürstenfeldben rendezett tornán. Bár jól kezdte a mérkőzést az Oberwart, és az első 5 percben még vezetett is, jól tartottuk a lépést, így az első negyedben nem bírtak egymással a csapatok, 20-20-ra álltunk. A 2. negyed felénél is szoros volt még az eredmény, de lassan átvettük az irányítást, ekkor 24-26-nál már nálunk volt az előny. A hátralévő 5 percben aztán átrohantunk az Oberwart csapatán, mindössze 4 pontot engedélyeztünk, emellett 23 pontot dobtunk, így megnyugtató vezetéssel mehettünk az öltözőbe a félidőben, 28-49 állt a táblán.

A 3. negyedben is tartani tudtuk az előnyünket, nem tudott felállni az osztrák csapat, a mérkőzés további részét gyakorlásra tudtuk felhasználni. A 4. negyedben sem történt komoly változás az eredményben, végül 69-92-re győztük le az Oberwart Gunnerst. Fiatal játékosaink közül Hódi Patrik több, mint 20 percet töltött a pályán, szereplése bíztató, 15/15-ös mutatóval zárt, 100 %-kal dobta a hárompontosokat, emellett 3 lepattanót is leszedett. Légiósaink mindhárman 15 pont felett teljesítettek, 53% fölött dobták a duplákat, és a lepattanózáshoz is hozzájárultak.

A ztekosar.hu összefoglalója:

BSC Raiffeisen Panthers Fürstenfeld – Zalakerámia ZTE KK 58-77 (13-18, 15-21, 15-16, 15-22)
A legjobb dobók:  Drungilas 27, Benke 21, Kis 11, Moore 10

Az esti mérkőzésen csapatunk a házigazdákkal találkozott. Bencze Tamás ezen a mérkőzésen pihentette két alapemberét, Mohácsi Mátét és Kerpel-Fronius Balázst, akik Debrecenben a 3x3 World Tour Masteren játszottak a válogatott színeiben. A két hiányzó ellenére a csapat magabiztosan játszott és az első percektől irányította a találkozót és jutott a döntőbe.

A torna mai programjában előbb a két vesztes mérkőzik a harmadik helyért, majd 19.45-től rendezik a Falco KC- Zalakerámia ZTE KK mérkőzést.

Köszönet a szurkolóinknak, akik elkísérték csapatunkat és hazai pályát varázsoltak a fiúknak!